KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Superliga zmasakrowana przez światowe media. Okładki gazet pełne ostrych haseł

"Wstydźcie się", "wojna totalna", "powstrzymać ich" - to tylko niektóre z tytułów, które pojawiły się na okładkach największych gazet na świecie. Dziennikarze przyłączyli się do protestu przeciwko Superlidze.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Fot. Marca

"Marca" (Hiszpania)

Chyba nawet sami twórcy Superligi nie spodziewali się, że ich plan wywoła aż tak ogromne oburzenie na świecie. Nowe rozgrywki są krytykowane przez wszystkich. Doskonale to pokazują wtorkowe okładki największych gazet na świecie.

"Prezesi, organizacje, kluby, trenerzy, piłkarze, kibice, media są przestraszeni tym projektem. Oburzenie przeciwko Superlidze" - pisze "Marca".

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • k73 Zgłoś komentarz
  Jak widać wszyscy wykorzystują pandemię do skoku na kasę. Nie tylko ponadpaństwowe międzynarodowe korporacje, jak Google, Amazon, których dochody poszybowały przez ostatni rok, ale i
  Czytaj całość
  kluby, które są w rękach funduszy inwestycyjnych, grup kapitałowych, czy w końcu szejków, których firmy są spółkami akcyjnymi. Ten skok na kasę to w rzeczywistości atak na obecne struktury, którymi zarządza FIFA i UEFA w celu stworzenia nowych i nowego podziału przychodów. Obecny system broni się przed tym, bo zagraża to rozgrywkom na wielu szczeblach, zagraża prawom zawodników. Dukat pieniędzy może uderzyć nawet w zasady samej gry przecież. Nic dziwnego, że na to wszystko nie ma zgody.
  • zbych22 Zgłoś komentarz
   Realia ekonomiczne współczesnego futbolu być może skłaniają do takich rozwiązań ale nie w ten sposób. Mający kłopoty z głową Perez czy Bartomeu wprowadzili patologię do piłki i
   Czytaj całość
   teraz Perez krzyczy najgłośniej. Na skandal i totalną głupotę zakrawa fakt, że Barcelona przy planowanych przychodach około 1 mld euro prognozowała zysk na poziomie 5 mln euro.Mistrzostwo świata.Z dobrych rozwiązań należy korzystać tylko nie na wariackich papierach. Spora część szefów członków założycieli powinna odpowiadać karnie za działanie na szkodę firmy. Wielki lament podnosi FIFA i UEFA, a przez cały czas akceptowali tą patologię, a nawet ją wspomagali. Największą zaś patologią piłki są tzw. agenci piłkarscy. Chce piłkarz mieć własnego agenta to niech go ma ale też ponosi koszty z tym związane. FIFA powinna zabronić udziału agentów w transferach pomiędzy klubami, a reprezentacja dotyczyć tylko prywatnych umów sponsorskich. Za Haalanda Raiola oczekuje 20 mln euro i tyle samo ojciec Haalanda,oczywiście z klubowej kasy. To jest dopiero chore. FIFA to widzi i milczy. Dlaczego ani UEFA, ani FIFA nie powołają do życia wewnętrznej instytucji, która zajmowała by się tylko transferami zawodników?