Emigranci: Gole, asysty, spadek i awanse (wideo)

Maciej Kmita

Adrian Mierzejewski (Al-Nassr Rijad)

W piątkowym meczu 23. kolejki saudyjskiej ekstraklasy z Hajer Club (3:0) swojego ósmego ligowego gola w sezonie zdobył Adrian Mierzejewski z Al-Nassr Rijad. Olsztynianin wpisał się na listę strzelców w 32. minucie gry, pokonując bramkarza rywali strzałem z rzutu karnego.

Drużyna Polaka jest na dobrej drodze do tego, by obronić wywalczony przed rokiem mistrzowski tytuł. Na trzy kolejki przed końcem sezonu jest liderem saudyjskiej ekstraklasy z dwoma punktami przewagi nad drugim w tabeli Al-Ahli Dżudda.

Mierzejewski z ośmioma golami na koncie jest drugim najlepszym ligowym strzelcem Al-Nassr. Więcej bramek od niego zdobył jedynie Mohammad Al Sahlawi (16). Ligowy dorobek 41-krotnego reprezentanta Polski uzupełniają cztery asysty. Poza tym "Mierzej" zdobył jedną bramkę i zaliczył dwie asysty w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Adrian Mierzejewski powinien otrzymać kolejną szansę w reprezentacji Polski?