Lechia Gdańsk
5' Joao Nunes 37' Flavio Paixao 45' Jarosław Kubicki 67' Michał Nalepa
Jagiellonia Białystok
15' Łukasz Burliga 36' Ivan Runje 39' Marko Poletanović 53' Arvydas Novikovas 54' Guilherme Sitya 65' Arvydas Novikovas 82' Martin Pospisil
3:2

Lechia Gdańsk wygrywa 3:2 i ma pięć punktów przewagi nad Legią Warszawa!

Lechia utrzymuje dalej piłkę na połowie gości.

Lechia Gdańsk skutecznie oddala grę od własnej bramki. Na połowie rywali faulowany był Flavio Paixao.

Zlatan Alomerović łapie piłkę we własnym polu karnym. Jagiellonia Białystok wyrówna?

Karol Fila popisał się efektowym podaniem, ale piłka nie doleciała do jego kolegi.

Arbiter doliczył aż sześć minut.

Dobra interwencja Nalepy w obronie. Lechia coraz bliżej zwycięstwa.

Jagiellonia Białystok przyśpieszyła grę. Uderzenie Novikovasa zablokowane.

Lechia. Schodzi: Lukas Haraslin. Wchodzi: Jakub Arak.

Arvydas Novikovas nie zgadza się z werdyktem arbitra. Strzelec jednej z bramek uważa, że sędzia powinien wskazać na korner.

Żółtą kartkę otrzymał Martin Pospisil.Kolejna żółta kartka po faulu na Haraslinie.

Kolejna akcja miejscowych. Paixao zagrał jednak niedokładnie i żaden z kolegów nie mógł dojść do piłki.

Ivan Runje zatrzymał akcję Haraslina.

Arvydas Novikovas strzelił niedokładnie z dalszej odległości.

Lechia. Schodzi: Rafał Wolski. Wchodzi: Karol Fila.

Jagiellonia. Schodzi: Roman Bezjak. Wchodzi: Mile Savković.

Podanie Rafała Wolskiego nie znalazło adresata. Lechia mogła dojść do dogodnej sytuacji.

Rafał Wolski posłał piłkę pod bramkę gości, ale żaden z piłkarzy Lechii nie skierował jej do siatki.

Jagiellonia Białystok znowu szuka wyrównania. Taras Romanczuk uderzył obok słupka.

Gol! Strzelił Michał Nalepa. Asystował mu Filip Mladenović. Nalepa wykorzystał celne dośrodkowanie Mladenovicia. 3:2 dla gdańszczan!

Mamy przerwę grze. Pomocy medycznej potrzebował Ivan Runje.

Żółtą kartkę otrzymał Arvydas Novikovas.Ponownie faulowany był Lukas Haraslin.

Rafał Wolski dośrodkował z rzutu wolnego, ale poradzili sobie defensorzy gości.

Lechia. Schodzi: Konrad Michalak. Wchodzi: Tomasz Makowski.

Filip Mladenović posłał długą piłkę, ale zrobił to bardzo niecelnie.

Flavio Paixao pogubił się w fantastycznej sytuacji. Lechia powinna znowu prowadzić.

Żółtą kartkę otrzymał Guilherme Sitya.

Lukas Haraslin sprytnie odebrał piłkę i został sfaulowany.

Gol! Strzelił Arvydas Novikovas. Mamy wyrównanie! Novikovas dobrze wszedł w drugą połowę i strzelił kolejnego gola dla przyjezdnych.

Marko Poletanović znowu szukał szczęścia strzelając z dalszej odległości, ale teraz uderzył lekko i niecelnie.

Na boisku leży Daniel Łukasik. Pomocnik Lechii został trafiony piłką.

Jagiellonia Białystok w posiadaniu piłki.

Druga połowa rozpoczęta!

Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk po bardzo interesującej końcówce prowadzi 2:1! Za 15 minut gramy dalej!

Taras Romanczuk faulowany na połowie gospodarzy.

Arbiter doliczył dwie minuty.

Gol! Strzelił Jarosław Kubicki. Kubicki oddał strzał z dalszej odległości. Piłka odbiła się od jednego z obrońców gości i zmyliła Kelemena! Mamy 2:1!

Krótka przerwa w grze. Ucierpiał Konrad Michalak.

Arvydas Novikovas nie dał się zatrzymać, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Gol! Strzelił Marko Poletanović.

Mamy wyrównanie! Przepiękna bramka z dystansu! Piłka odbiła się od poprzeczki. Zlatan Alomerović bez szans.

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Pewnie wykonana jedenastka! Marian Kelemen rzucił się na prawą stronę, a Paixao skierował piłkę w środek bramki. Mamy 1:0!

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Runje.

Sędzia skorzystał z wideoweryfikacji i wskazał na rzut karny!

Joao Nunes wygrał ważną główkę. Piłkę przejął Konrad Michalak i oddał strzał. Uderzenie zostało zablokowane przez gracza Jagiellonii.

Karol Świderski strzelił z dystansu, ale obok słupka.

Steven Vitoria mógł strzelić gola samobójczego! Na posterunku Zlatan Alomerović.

Wrzutka Rafała Wolskiego na głowę Paixao. Najskuteczniejszy piłkarz gospodarzy nie trafił jednak czysto w piłkę. Po zakończeniu akcji sędzia odgwizdał spalonego.

Konrad Michalak wywalczył rzut rożny dla Lechii Gdańsk.

Flavio Paixao strzelił z dystansu. Snajper gospodarzy nie trafił jednak w światlo bramki.

Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, ale Flavio Paixao nie doszedł do piłki.

Potężny strzał Mladenovicia, ale nie trafił w bramkę.

Kolejna parada Zlatana Alomerovicia. Bramkarz Lechii zdołał obronić strzał Ivana Runje.

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Burliga.Przewinienie defensora gości.

Zlatan Alomerović chciał długim podaniem uruchomić jednego z kolegów, ale wybił piłkę na aut.

Jagiellonia Białystok miała szansę na szybki atak, ale Martin Pospisil zagrał niedokładnie do Karola Świderskiego.

Przyjezdni rozgrywają piłkę w środkowej części boiska.

Jagiellonia Białystok blisko gola! Zlatan Alomerović zatrzymał Romana Bezjaka. Ładna akcja gości zakończyła się strzałem głową. Pierwsze ostrzeżenie dla miejscowych.

Żółtą kartkę otrzymał Joao Nunes.Obrońca gospodarzy faulował Romana Bezjaka.

Niecelny strzał Rafała Wolskiego z dystansu.

Rafał Wolski szukał kolegów w polu karnym, ale jego podanie zostało zablokowane. Mamy korner.

Flavio Paixao wywierał presję na bramkarzu gości, który wybił źle futbolówkę. Przyjezdni mają szczęście, że nie było zagrożenia.

Gramy!

Piłkarze już na murawie! Za chwilę zaczynamy!

Mecz poprowadzi sędzia Tomasz Musiał.

Piłkarze Jagiellonii Białystok mają co odrabiać. Legia Warszawa wygrała w Lubinie 1:0 i wskoczyła na drugie miejsce w lidze.

Właśnie na płycie boiska trwa rozgrzewka. Zaczynamy za 30 minut!

Kto wygra mecz?

Jesteśmy na stadionie w Gdańsku. Już o godzinie 18:00, rozpocznie się mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok. Jesteście gotowi na hit Lotto Ekstraklasy?