Lechia Gdańsk
34' Flavio Paixao 57' Flavio Paixao 83' Zlatan Alomerović
2:0

Koniec meczu! Lechia Gdańsk pokonała Wisłę Płock 2:0! Bohaterem meczu okazał się po raz kolejny Flavio Paixao.

Popisał się teraz Nalepa! Odebrał piłkę, rozprowadził akcję, a na koniec oddał ładny strzał. Nie wpisał się jednak na listę strzelców.

Lechia skutecznie oddala grę od własnej bramki. Wisła przegra ten mecz.

Nalepa na pozycji spalonej. Od bramki rozpocznie Daehne.

Mądre zachowanie Gajosa. Poczekał aż sfauluje go rywal i zyskał dla gdańszczan kilkanaście sekund.

Sędzia doliczył pięć minut.

Mladenović kolejny raz przeciągnął dośrodkowanie. Nie jest to dobry występ bocznego obrońcy Lechii.

Paixao szukał hat-tricka. Portugalczyk strzelił zza pola karnego, ale wyraźnie przestrzelił.

Goście nie potrafią stworzyć zagrożenie pod bramką Lechii.

Arak padł w polu karnym Wisły po kontakcie z rywalem. Nie ma jednak "jedenastki".

Żółtą kartkę otrzymał Zlatan Alomerović.

Żółta kartka dla Alomerovicia za opóźnianie gry.

Michalski przestrzelił z kilku metrów. Stefańczyk popisał się niezłym dośrodkowaniem na głowę kolegi.

Piłkarze z Płocka powoli rozgrywają piłkę na własnej połowie. Nie zanosi się na odrobienie straty.

Agresywny Nalepa w pojedynku powietrznym. Użył za dużo siły i sędzia odgwizdał przewinienie.

Ładnie Peszko wychodził na pozycję. Zagranie Flavio przeczytał jednak jeden z płocczan.

Lechiści nie popełniają blędów we własnym polu karnym. Znowu skutecznie obronili się przy rzucie rożnym.

Furman wywalczył rzut rożny. Lider Wisły dośrodkowywał, ale nie było to jego najlepsze zagranie w karierze.

Było groźnie! Ambrosiewicz oddał strzał, piłka odbiła się od jednego z gdańszczan i zmyliła Alomerovicia. Na szczęście dla gospodarzy przeleciała obok słupka.

Kolejna świetna szansa Sobiecha! Napastnik Lechii główkował, ale wywalczył tylko korner.

Rasak ostro sfaulował Wolskiego. Za chwilę Mladenović wykona dośrodkowanie ze stojącej piłki.

Peszko przerwócił się w polu karnym Wisły, ale gwizdek sędziego milczy. Prowadzenie Lechii nie podlega żadnej dyskusji.

Przeciątnięte dośrodkowanie Mladenovicia. Wcześniej nie popisał się też Peszko.

Lechia długo rozgrywa piłkę na połowy Wisły. Okazji strzeleckich jednak nie ma.

Wzorowo gra Makowski. Młody piłkarz Lechii nie popełnia błędów.

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Lechia prowadzi już 2:0! Paixao skierował piłkę przy lewym słupku i wpadła do siatki. Daehne wyczuł intencje kapitana gdańszczan, ale nie zdołał odbić futbolówki!

Rzut karny dla Lechii! Daehne sfaulował Wolskiego.

Ofiarny wślizg Mladenovicia. Lewy obrońca Lechii nabił rywala i gospodarze mają aut.

Wrzutka Furmana z prawego narożnika. Pojedynek powietrzny wygrał Nalepa. Zagrożenie oddalone.

Aktywny Mladenović dośrodkował z lewej strony, ale znowu skuteczny na przedpolu bramkarz płocczan.

Daehne wybiegł poza własne pole karne i uprzedził Peszkę. Lechia utrzymuje się przy piłce i prowadzi grę.

Thomas Daehne wyłapał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony. Na błąd bramkarza czekał Wolski.

Furman dośrodkował prosto na głowę Michalskiego. Piłkarz Wisły trafił w światło bramki, ale lekkie uderzenie nie zaskoczyło Alomerovicia.

Gramy! Rozpoczęli gospodarze.

Oba zespoły już na murawie. Za chwilę początek drugiej połowy.

Widzów: 7 021.

Koniec pierwszej połowy! Lechia Gdańsk prowadzi z Wisłą Płock 1:0. Bramkę w 34. minucie zdobył Flavio Paixao. Wracamy za kwadrans!

Mladenović oddał strzał z rzutu wolnego. Płocczanie zdołali wybić piłkę na aut.

Michalski sfaulował rozpędzonego Wolskiego. To powinna być żółta kartka.

Merebashivi brzydko sfaulował Lipskiego. Nie ma żółtej kartki.

Sędzia doliczył dwie minuty.

Paixao mógł rozpocząć kontrę, ale zwolnił akcję i Lechia buduje atak pozycyjny.

Fatalne pudło Sobiecha! To powinna być bramka. Peszko fantystycznie zgrał piłkę, ale napastnik Lechii zawiódł.

Czy zobaczymy gola jeszcze w pierwszej połowie?

Fila nie upilnował Furmana. Mladenović wyręczył stoperów i wybił piłkę na korner.

Szwoch pokusił się o uderzenie z dystansu, lecz skierował piłkę zbyt wysoko.

Thomas Daehne wyłapał dośrodkowanie "na raty".

Lechia idzie za ciosem. Gdańszczanie wciąż rozgrywają piłkę na połowie gości.

Bramka uznana! Lechia prowadzi 1:0.

Mamy wideoweryfikację.

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Karol Fila.

Lechia wychodzi na prowadzenie! Fila kapitalnie obsłużył Flavio Paixao. Portugalczyk skierował piłkę z kilku metrów do pustej bramki! Obrona Wisły bezradna. 1:0.

Gramy dalej. Lechia w komplecie.

Kolejna przerwa w grze. Pomocy lekarzy potrzebuje Lipski.

Dobra postawa Lechii w defensywie. Dwa dośrodkowania Wisły nie sprawiły im kłopotów.

Ponownie Furman biegnie do narożnika boiska. Będzie kolejny rzut rożny dla płocczan.

Furman dośrodkował z narożnika boiska, ale Rasak sfaulował rywala w pojedynku powietrznym.

Furman ładnie się obrócił i rozprowadził akcję. Piłka wybita przez Lechię na korner.

Makowski zatrzymał kontrę płocczan i rozpoczął akcję gdańszczan. Mladenović strzelił zza pola karnego, ale uderzenie zostało zablokowane.

Merebashvili stracił piłkę. Nie miał szans z trzema rywalami.

Rasak z problemami wybił piłkę poza własne pole karne. Wcześniej nieudanie dośrodkował Mladenović.

Bardzo ładne uderzenie Paixao z dystansu! Mamy rzut rożny.

Mamy sporo przerw w grze. Zespół z Płocka bardzo często fauluje.

Gramy dalej. Furman sfaulował Paixao na połowie gości.

Krótka przerwa w grze. Jeden z gdańszczan potrzebuje pomocy lekarzy.

Szwoch chciał odebrać piłkę Makowskiemu, lecz przewinił.

Maloca oddał strzał po dośrodkowaniu Wolskiego. Sędzia po zakończeniu akcji użył gwizdka - spalony.

Dobra okazja strzelecka! Peszko ładnie obsłużył Sobiecha, ale napastnik biało-zielonych nie trafił w bramkę.

Gra w ostatnich minutach toczy się głównie w środku pola. Nie dzieje się nic godnego uwagi.

Paixao przewrócił się w polu karnym Wisły, jednak nie ma mowy o jedenastce.

Gdańszczanie dłużej na połowie Wisły. Fila wrzucił z prawego skrzydła, jednak dobrze ustawili się obrońcy z Płocka.

Maloca ucierpiał w pojedynku powietrznym. Po chwili jednak wstał i pozostał na boisku.

Szwoch wrzucił piłkę w pole karne Lechii, ale Fila wybił ją na korner.

Kuświk wrócił we własne pole karne i zanotował dobrą interwencję.

Fila faulowany na połowie Wisły. Za chwilę Wolski wykona dośrodkowanie ze stojącej piłki.

Która drużyna strzeli pierwszego gola?

Lechia dłużej utrzymała się przy piłce, jednak Sobiech ją stracił na rzecz Furmana.

Tomasik leży na murawie. Piłkarz z Płocka potrzebuje pomocy medycznej.

Fila wypatrzył na prawym skrzydle Peszkę. Piłkarz Lechii próbował dośrodkować w pole karne gości, ale zrobił to bardzo źle.

Ofensywnie rozpoczęła Lechia. Paixao oddał strzał z dystansu, ale nie zaskoczył Thomasa Daehne.

Gramy! Od środka rozpoczęli przyjezdni.

Lechia zagra na biało-zielono, Wisła na niebiesko-biało.

Oba zespoły wychodzą na murawę. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!

Jeszcze kwadrans i zaczynamy!

SędziaŁukasz Szczech (Kobyłka).

Jaki wynik padnie w meczu Lechia Gdańsk - Wisła Płock?

Witamy serdecznie! Przed nami mecz Lechia Gdańsk - Wisła Płock. Zaczynamy o godzinie 20:00!