Liga Mistrzyń: zespół MKS-u Perły Lublin poległ w Danii na zakończenie fazy grupowej

Drużyna MKS-u Perły Lublin nie sprawiła niespodzianki w Danii i poniosła swoją szóstą porażkę w Lidze Mistrzyń 2019/2020, przegrywając z Team Esbjerg 22:35.

Tomasz Rosiński
Kinga Achruk Newspix / Wojciech Szubartowski / Na zdjęciu: Kinga Achruk
Lublinianki przystępowały do niedzielnej konfrontacji z pięcioma porażkami na koncie i trudno było od nich oczekiwać, że wywalczą chociaż punkt z ekipą Team Esbjerg, z którą przegrały w pierwszym meczu 22:28.

Podopieczne Roberta Lisa od początku spotkania nie miały nic do powiedzenia. Gospodynie błyskawicznie narzuciły swój styl gry, a po I kwadransie prowadziły 10:4.

Znakomicie poczynała sobie Clara Monti Danielsson, którą starały się wspierać Kristine Breistol oraz Elma Halicević. Natomiast przyjezdne zawodziły w ofensywie i ostatecznie poległy w 1. połowie zawodów 9:20.

Po zmianie stron piłkarki ręczne Team Esbjerg kontrolowały boiskowe wydarzenia i tylko powiększały swoją przewagę. Przebudziła się Marit Rosberg Jacobsen, która raz za razem trafiała do lubelskiej bramki (29:15 w 43. minucie potyczki).

Już do końca obraz rywalizacji nie uległ zmianie i mistrzynie Polski przegrały w Danii różnicą trzynastu goli (22:35).