Koniec! Vive Tauron Kielc mistrzem Polski! To była bardzo trudna przeprawa, zarówno w Płocku, jak i Kielcach.

31:29. Niemal równo z syreną przez nikogo nieatakowany Marko Tarabochia zmniejsza rozmiar porażki.

Ładny przerzut przez pół boiska, ale Daszek znowu przegrał pojedynek ze Szmalem!

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty.

31:28. To już chyba koniec emocji. Trafił Michał Jurecki.

30:28. Jeszcze Wisła walczy. Racotea rozrzucił na skrzydło do Lovro Mihicia.

30:27 Jeszcze jedna pożegnalna bramka Tobiasa Reichmanna. Kolejny kapitalny rzut Niemca.

29:27. Znowu Tiago Rocha. Portugalczyk tym razem nie siłą, a sprytem. Piekny lob płocczanina.

29:26. Bardzo efektownie Karol Bielecki. Jego druga bramka z gry, ósma w całym meczu.

28:26. W osłabieniu zdołał urwać się Tiago Rocha.

Dmitrij Żytnikow został wykluczony na 2 minuty. Znowu za dyskusję z sędziami i gesty dezaprobaty w ich kierunku. Wisła sama jest sobie winna.

28:25.  Tobias Reichmann żegna się z Kielcami najlepiej jak tylko może. Niemiec z bardzo ostrego kąta dał radę Corralesowi.

Deja vu z pierwszego meczu. Idealna dogranie do Daszka, ten miał mnóstwo miejsca, oddał rzut po koźle, ale piłka trafiła w poprzeczkę! To bardzo ważny moment meczu, podobnie jak w Płocku.

27:25. Od środka do ... bramki. Od razu po rozpoczęcie rzut oddał Lovro Mihić. Do bramki nie zdążył wrócić Szmal.

27:24. Bramka! Trafił Michał Jurecki.

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty. Rocha w końcu dopiął swego i odesłał obrotowego na ławkę.

26:24. Jedno z niewielu dobrych dzisiaj zagrań de Toledo. Brazylijczyk uruchomił Marko Tarabochię

Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

Dan-Emil Racotea został wykluczony na 2 minuty. Nafciarze lubią sobie dzisiaj pogadać z sędziami. Rumun poszedł w ślady Duarte i otrzymał karę za protesty.

25:23. Podrywają się Nafciarze. Pojedynek biegowy z kielczanami wygrał Dan-Emil Racotea

25:22. Skutecznie rzut karny wykonywał Michał Daszek.

Żytnikow na koło do Rochy. Portugalczyk wywalczył karnego.

25:21. Uros Zorman sam się zdziwił, ile miejsca zrobił mu Pusica.

Skutecznie rzut karny wykonywał Michał Daszek.

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty. Racotea powstrzymany w swojej szarży.

24:20. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

Valentin Ghionea został wykluczony na 2 minuty. Rumun zahaczył Strleka, który rzucał ze skrzydła po kontrze. Dodatkowo karny.

Reichmann spróbował ze środka, ale skończyło się na faulu ofensywnym. Drogę zamknął mu Daszek.

Alarm w Wiśle. Pomylił się Żytnikow, dzisiaj mąż opatrznościowy Nafciarzy.

23:20. Zapaśnicze chwyty na kole, Rocha na parkiecie, ale sędziowie niewzruszeni. W tej sytuacji daleko z przodu został autor bramki Tobias Reichmann.

Ogromną szansę na +3 mieli kielczanie. Po stracie Tarabochii Jurecki zgubił piłkę i Mihić ruszył na bramkę Vive. W ostatniej chwili zatrzymany faulem.

22:20. Zbyt długo Nafciarze nie nacieszyli się tym wynikiem. Trafił Tobias Reichmann.

21:20. Jezeli ktoś ma podźwignąć Wisłę, to chyba Dmitrij Żytnikow. Kapitalna bramka Rosjanina.

21:19. Bombac przeczytał dogranie Wisłyi dojrzał Manuela Strleka. Chorwat z problemami, ale pokonał Morawskiego.

Czerwoną kartkę otrzymał Gilberto Duarte. Dla Nafciarza to już trzecia kara dzisiaj i koniec meczu.

Gilberto Duarte został wykluczony na 2 minuty.

Straty, straty, straty... najpierw Jureckiego, po chwili fatalny wybór płocczan.

20:19. Rozgrzał się Marko Tarabochia. Kolejna bramka Bośniaka.

20:18. Indywidualny popis Urosa Zormana.

19:18. Do pustej bramki Lovro Mihić!

Fatalny fragment Vive. Trzecia strata w ciągu kilkunastu sekund! Jurkiewicz źle do Reichmanna.

19:17.  Dmitrij Żytnikow spokojnie biegł do kontry, zza jego pleców wyskoczył Reichmann, ale nie zdołał mu wygarnąć piłki.

Michał Jurecki został wykluczony na 2 minuty.

19:16. Przełamanie Wisły. Kapitalna indywidualna akcja Marko Tarabochii.

Jurecki trafił do siatki, ale sędziowie dopatrzyli się błędu Aguinagalde na kole.

Michał Daszek został wykluczony na 2 minuty.

Na kole faulowany Aguinagalde, chyba będzie kara.

Czas dla Tałanta Dujszebajewa.

Żytnikow w dość prosty sposób próował oszukać Szmala. Kielczanin znowu lepszy.

Kolejna strata Wisły, ale mają jeszcze jedną szansę.

Nafciarzom nie idzie gra po przerwie. Rzut Duarte odbił Szmal. Piotr Przybecki poprosił o czas.

Najpierw w pole bramkowe wpadł Mihić, a po chwili faul w ataku popełnił Jurecki.

19:15. Co za ofiarna interwencja w obronie Jureckiego. Do pustej bramki trafił Tobias Reichmann.

18:15. Bramka! Trafił Michał Jurecki.

17:15. Bramka! Trafił Tiago Rocha.

Nafciarze szykowali ostatnią akcję, mieli kilka sekund, ale nie zdołali oddać rzutu. Do przerwy blisko mistrzostwa jest Vive.

17:14. Bomba, po prostu bomba. Aż bramka zadrżała w posadach. Nie kto inny jak Karol Bielecki.

Valentin Ghionea został wykluczony na 2 minuty. Chwilę wcześniej Nafciarze mogli zmniejszyć straty, ale zgubili piłkę i w kontrze faulowany Chrapkowski.

16:14. Tym razem skutecznie rzut karny wykonywał Valentin Ghionea.

Djukić z bardzo trudnej pozycji próbował pokonać Wicharego. Bezskutecznie.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Valentin Ghionea. Górą Szmal.

16:13. Co za dzień Deana Bombaca. Słoweńcowi wychodzi niemal wszystko

15:13. Faul w ataku Zormana i kontra w wykonaniu Dmitrija Żytnikowa.

15:12. Z koła trafił Tiago Rocha.

15:11. Kapitalne podanie do Darko Djukicia. Serb lepszy od Corralesa.

14:11. Trzecia bramka dzisiaj Dmitrija Żytnikowa.

Gilberto Duarte został wykluczony na 2 minuty. Podwójne wykluczenie Portugalczyka! Po akcji Bombaca Duarte starł się ze Słoweńcem.

Dean Bombac został wykluczony na 2 minuty. Za dyskusje z sędziami.

14:10. Po ładnej akcji trafił Dean Bombac.

13:10. Gilberto Duarte przypomniał, że potrafi zdobywać efektowne bramki. Portugalczyk niczym w Porto.

13:9. Słupek po rzucie Żytnikowa, Jurecki rozpoczął kontrę i formalności dopełnił Darko Djukić.

12:9. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

11:9. Skutecznie rzut karny wykonywał Valentin Ghionea.

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Chrapkowski. Udany blok kielczanina, ale wpadł przy okazji w pole bramkowe. Karny!

11:8. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

Obrona w polu Wiśniewskiego i rzut karny dla Vive.

10:8 Luźniej w obronie Vive i Dmitrij Żytnikow zmniejsza straty.

Darko Djukić został wykluczony na 2 minuty. Sędziowie sugerują, że Serb zaatakował twarz jednego z Nafciarzy.

W ataku faulował Aguinagalde. Szybko rozpoczęli Nafciarze.

Ostro potraktowany Ghionea. Rumun zderzył się z Jureckim, ale sędziowie nie dostrzegli tam faulu. Chyba słusznie.

Skutecznie rzut karny wykonywał Valentin Ghionea. Wcześniej świetna akcja Żytnikowa.

10:6. Przy biernej postawie płocczan piłkę dostał Julen Aguinagalde i nie miał problemów z pokonaniem Corralesa.

9:6. Błyskawicznie odpowiedział Dmitrij Żytnikow.

8:5. Na kole znalazł się Tiago Rocha.

8:4. Wiśniewski w słupek i do kontry wystartował Michał Jurecki.

7:4. Kolejna kapitalna akcja słoweńskiego duetu i bramka Deana Bombaca.

6:4. Znowu bardzo mocno Dan-Emil Racotea.

6:3. Indywidualnie Uros Zorman. Słoweniec wszedł w obronę Wisły jak w masło.

5:3. Potężny rzut Dana-Emila Racotea. Szmal tym razem bezradny.

5:2. Katastrofalna strata Wisły. Nafciarze protestowali, ale nie interesował się tym Jurecki. Uruchomił Tobiasa Reichmanna, a ten w swoim stylu, na dwa tempa, pokonał Corralesa.

Mateusz Jachlewski został wykluczony na 2 minuty. Zdaniem sędziów, uderzył Żytnikowa w twarz. Dodajmy, zagranie przypadkowe.

Nafciarze też mają specjalistę między słupkami. Jachlewski znowu przegrał pojedynek z Corralesem.

Co za minuty Szmala! Idealna piłka do Rochy od De Toledo. Szmal wyczuł jego intencję i nadal 4:2!

Aguinagalde już chciał dokonywać wyroku, ale wszedł w pole bramkowe.

Faul ofensywny Rochy. Chrapkowki tylko na to czekał.

Rzuty z drugiej linii nie robią wrażenia na Szmalu. Czwarty obroniony rzut, tym razem de Toledo.

4:2. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

Ładna współpraca na linii Zorman - Bombac. Ten drugi nie pokonał Corralesa, ale był powstrzymywany w nieprzepisowy sposób. Karny!

3:2. Ładnie ukrył ten rzut Żytnikow, ale na miejscu czekał Szmal. Interweniował jednak na tyle pechowo, że piłkę zgarnął  Adam Wiśniewski.

Odważnie Bombac, ale faul ofensywny przy okazji.

No i zrobił nam się mecz. De Toledo przegrał pojedynek ze Szmalem, ten uruchomił Jachlewskiego. Skrzydłowy także nie zdołał jednak pokonać Corralesa. Dzieje się w Kielcach!

Żółtą kartkę otrzymał Miljan Pusica.

3:1. Michał Jurecki. jak taran. Wykrozystał faul ofensywny Racotei, pobiegł do przodu i nie dał szans Corralesowi.

Żółtą kartkę otrzymał Jose Guilherme de Toledo.

2:1. Popisowy numer Bombaca.  Julen Aguinagalde ustawił się na kole, wziął obrońcę na plecy i wykorzystał podanie Słoweńca.

1:1 Z 11 metra do rzutu nabiegał Racotea. Rumun wprost w Szmala, ale piłka trafiła do Mateusza Piechowskiego. Obrotowy nie miał problemów z wyrównaniem.

1:0 Indywidualna akcja Michała Jureckiego z prawego rozegrania.

Zaczynamy mecz o złoto. To nie będzie zwykły finał, zapowiada się na kapitalne widowsko.

W Kielcach rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

Nie ukrywajmy, niezbyt miłe powitanie zgotowali Nafciarzom kieleccy kibice.

Który zespół zdobędzie mistrzostwo Polski?

Oburzony karą, szczególnie przeprosinami, był jeden z Nafciarzy, Miljan Pusica.

Na linii Płock - Kielce dawno nie było tak gorąco. Komisja Ligi nałożyła karę na Orlen Wisłę za brutalny faul De Toledo.

Hala Legionów w Kielcach powoli się wypełnia.

I Vive.

Rozgrzewkę rozpoczęła już Orlen Wisła.

Super Klasykowi towarzyszą wielkie emocje, niekoniecznie sportowe. Mecz w Płocku obfitował w faule i wykluczenia. W jednym ze starć z Jose Guilherme de Toledo ucierpiał Krzysztof Lijewski. Były reprezentant Polski na tyle odczuwa skutki uderzenia łokciem, że nie wystąpi w rewanżu.

O to trofeum rywalizują zawodnicy

Zapraszamy na relację z II meczu finałowego PGNiG Superligi. Vive Tauron Kielce podejmuje Orlen Wisłę Płock. W I spotkaniu nieznacznie lepsi okazali się kielczanie (25:24). Rewanż zapowiada się pasjonująco.