Kajetanowicz na podium rajdu WRC. Rovanpera z tytułem mistrza świata

Kajetan Kajetanowicz w świetnym stylu zakończył rywalizację w Rajdzie Europy Centralnej. Kierowca Orlen Rally Team stanął na podium kategorii WRC2. Tytuł rajdowego mistrza świata w niedzielę zapewnił sobie Kalle Rovanpera.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Finałowy etap Rajdu Europy Centralnej rozgrywany był na terenach Austrii i Niemiec. Nad trasą niedzielnych odcinków specjalnych panowała zdecydowanie lepsza pogoda, niż w poprzednich dniach, ale rajd nadal sprawiał wiele trudności. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po raz pierwszy rywalizowali na asfaltach w nowej ewolucji swojej Skody Fabii, w przyspieszonym trybie nabierając doświadczenia. Robili to jednak w iście mistrzowskim stylu.

W zawodach udział wzięło blisko 30 załóg WRC2, w tym kilka załóg fabrycznych, w rywalizacji z którymi reprezentanci Orlen Rally Team poradzili sobie bardzo dobrze. Ostatecznie Polacy uplasowali się na trzecim stopniu podium w kategorii WRC2 oraz WRC2 Challenger. To ich trzecie podium na sześć startów w tym sezonie, po trzecim miejscu na Sardynii i wygranej na Safari.

ZOBACZ WIDEO: Polski mistrz szczerze o swojej przemianie. "Byłem łobuzem"

- Zajmujemy trzecie miejsce w WRC2 i WRC2 Challenger, takie wyniki brałbym w ciemno przed rajdem. To świetne rezultaty, biorąc pod uwagę, że był to mój pierwszy start tym samochodem na tej nawierzchni i to w tak trudnych warunkach. Cieszę się. Stając na mecie wśród wielu polskich fanów czuję się jak zwycięzca - powiedział Kajetanowicz.

- Choć wiele pracy przed nami, to moja głowa po Chile, a przed Japonią, jest znacznie czystsza, niż była przed tym rajdem. Cały zespół Orlen Rally Team wykonał świetną pracę, za to im bardzo dziękuję. Musimy się skoncentrować, mamy dwa tygodnie przygotowań do ostatniej rundy WRC w tym roku. Już nie mogę się doczekać - dodał trzykrotny mistrz Europy.

Po zwycięstwo w klasie WRC w Rajdzie Europy Centralnej sięgnął Thierry Neuville. Belg dojechał do mety mając 57,6 s przewagi nad drugim Kalle Rovanperą. Podium imprezy rozgrywanej w Czechach, Austrii i Niemczech zamknął Ott Tanak (+1:52.8). Takie wyniki sprawiły, że Rovanpera zapewnił sobie obronę tytułu rajdowego mistrza świata. To skutek tego, że drugi w "generalce" Elfyn Evans miał poważny wypadek i nie zapunktował w ten weekend.

Do końca sezonu pozostał już tylko Rajd Japonii, który odbędzie się w dniach 16-19 listopada. Tam rozegra się ostateczna bitwa o podium w WRC2 i tytuł mistrzowski w WRC2 Challenger. Do zawodów zgłosili się m.in. Andreas Mikkelsen czy Nikołaj Griazin, z którymi powalczą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak.

Czytaj także:
- Strzelanina przed GP Meksyku. Jedna osoba nie żyje
- Kończy 93 lata. Świat nie zapomni, co mówił o Putinie i Hitlerze

Czy jesteś zadowolony z wyniku Kajetana Kajetanowicza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×