To oni tworzyli historię. Poczet mistrzów i medalistów igrzysk olimpijskich w tenisie

Marcin Motyka

Ateny 2004

Głośne "Viva Chile" niosło się po kompleksie tenisowym w Atenach, ponieważ kibice z tego kraju mieli wielkie powody do radości. W grze singlowej panów triumfował Nicolas Massu, a Fernando Gonzalez zdobył brąz. Z kolei w deblu obaj wywalczyli wspólnie wywalczyli kolejne złoto dla ojczyzny.

W turnieju singla pań najlepsza okazała się Justine Henin, która pokonała w finale Amelie Mauresmo, a wcześniej, w 1/2 finału, po fantastycznym pojedynku (7:5, 5:7, 8:6) wygrała z Anastazją Myskiną. W deblu pierwszy w historii medal dla Chin w tenisie, i to od razu złoty, wywalczyły Li Ting i Sun Tian Tian.