Zagraniczne media po meczu Polska - Rosja: Polacy nie przestraszyli się Rosjan, Kurek bohaterem

Tomasz Rosiński
"championat.com"

"championat.com": To jeszcze nie wersja londyńska: porażka Rosjan

Drużynie Władimira Alekny nie udało się poprawić bilansu w rywalizacji z Polakami. Tak jak zapowiadał dzień wcześniej Michał Kubiak, Polacy nie przestraszyli się Rosjan, a bardzo dobrze grał Bartosz Kurek.

Kadra Rosji, mimo sporej liczby 12 błędów, wygrała pierwszego seta 28:26. Później Polska za sprawą Kurka doprowadziła do wyrównania. W trzeciej partii kontuzjowanego Grzegorza Łomacza zastąpił Fabian Drzyzga, który rozgrywał nie wolnej niż Łomacz, zaś rosyjscy blokujący często nie byli spóźnieni w bloku, co skończyło się porażką do 19. W czwartym secie Alekno powrócił do tradycyjnego ustawienia z Muserskim na środku, Michajłowem na ataku, a po przekątnej z nim występował Grankin. Znów wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, w której Rosjanie popełnili błędy, natomiast Polacy byli pewni swego i zwyciężyli 25:22 oraz cały mecz 3:1 - poinformował rosyjski portal "championat.com", który w tytule nawiązał do dobrej postawy reprezentacji Rosji pod wodzą Alekny podczas igrzysk w Londynie.