Zagraniczne media po meczu Polska - Australia: Polacy bez słabego punktu, starcie juniorów z seniorami

Biało-Czerwoni w swoim ósmym spotkaniu w Pucharze Świata 2015 pewnie pokonali Australię w trzech setach. Co po tym pojedynku sądzą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"FIVB"

"FIVB": Kurek pomógł Polsce odnieść zwycięstwo 3:0 nad Australią

Polska bez straty seta (25:15, 25:22, 25:17) pokonała w piątek Australię i jej zwycięska passa w Pucharze Świata wynosi 8-0. Bartosz Kurek po raz czwarty otrzymał nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika meczu, zdobywając 21 punktów, natomiast dla Australii Thomas Edgar wywalczył 17 punktów.

Fabian Drzyzga narzucał odpowiednie tempo gry polskiego zespołu, a na skrzydłach atakowali Buszek i Kurek. Australia miała problemy w wyprowadzaniu akcji, zaś większość piłek było posyłanych do Edgara. Polacy dominowali na zagrywce i nie mieli słabego punktu - poinformował serwis Światowej Federacji Piłki Siatkowej ("FIVB").

Łukasz Trałka: podkręciłem staw skokowy, odczuwam ból