MVP: Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Nie kto inny, a Grzegorz Bociek zakończył to spotkanie atomowym atakiem w róg boiska. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrywa w Sosnowcu 3:0.
Z drugiej linii skutecznie uderzył Laane
Cieszy się ZAKSA, cieszy się MKS. Challenge pokazał, że atak Peszko był skuteczny
Na boisko wrócił Benjamin Toniutti
Równie efektownie ze środka potrafi atakować Rejno, który dopiero co pojawił się na boisku
Tym razem czas dla Stelio DeRocco
Ależ efektowny atak Czarnowskiego!
MKS miał szansę na remis, ale Tijmen Laane uderzył w aut
Po tym ataku z pipe'a Buszka piłka została po stronie ZAKSY. Czas dla gości
Kevin Tillie wykorzystuje błąd rywali
Baczkała nie może się pogodzić z tym, że zaatakował w aut
ZAKSA odpowiada przez środek. Mocny atak Czarnowskiego. Po akcji Toniuttiego zmienił Pająk
Ponownie Gaca, ponownie skutecznie
Mariusz Gaca zaatakował lekko, ale skutecznie
Peszko skutecznie obił blok
Rafał Buszek nie miał problemu ze sforsowaniem nierównego bloku MKS-u
Szybka zmiana. Za Żuka wszedł Peszko
Czas dla DeRocco
Grzegorz Bociek. Punktuje jak nie mocnym uderzeniem, to plasem.
I już mamy remis, MKS nie był na prowadzeniu zbyt długo
DeRocco poprosił o challenge po ataku Wiśniewskiego. Na autowy atak wskazywał również Laane. Jednak piłka trafiła w boisko
As Piotrowskiego
Piotrowski, który rozpoczął tego seta w wyjściowym składzie, został zablokowany
Długą akcję atakiem po bloku skończył Żuk
Grzegorz Pająk zakończył tego seta swoją mocną zagrywką. Ostatnie dwa punkty to właśnie jego asy, kropkę nad "i" postawił libero MKS-u, który źle zamortyzował serwis rywala i piłka trafiła w sufit hali.
Peszko wpuścił zagrywkę Pająka tuż przed linią boczną
Jakub Peszko liczył na blok, ale sędzia był nieugięty. W przeciwieństwie do challenge'u, po którym punkt powędrował do MKS-u
Na boisko wszedł też Czarnowski. Ferdinando De Giorgi przeprowadza "przegląd" zmienników
Na boisku mamy Banacha i Semeniuka
Jaśniejszym punktem w MKS-ie jest teraz Baczkała
Świetna seria przy zagrywce Jurija Gladyra! Wcześniej było 7:15, a teraz mamy praktycznie rozstrzygniętego seta
Kiwka nie weszła Boćkowi w boisko, więc na kontrze zdecydował się na mocne uderzenie
Grzegorz Bociek ze spokojem obił blok rywali
Ten set jest mocno jednostronny. Na boisku zameldowali się ponownie Bociek i Pająk
To nie miało prawa wpaść, a jednak. Skuteczna kiwka ratunkowa w wykonaniu Toniuttiego. Na boisko Peszko (za Pawlińskiego) i Piotrowski (za Kamińskiego)
ZAKSIE też zdarzają się autowe ataki
Czas dla Stelio DeRocco, już drugi, więc w dalszej części seta trenerowi MKS-u pozostały tylko zmiany
Kędzierzynianie zdecydowanie za blisko podeszli do przyjęcia zagrywki Baczkały
Drugi punkt MKS-u i drugi Kamińskiego w tej partii
Baczkała cieszył się z udanego ataku, próbując ukryć to, że dotknął przy tym siatki
Buszek obronił trudną piłkę, a potem ze spokojem skończył kontrę
Tijmen Laane zmienił Żuka. A w kolejnej akcji Kamińskiemu udało się obić blok
Będzinianie nie są w stanie przebić się przez blok przez żadną strefę. O czas poprosił więc DeRocco
Toniutti zaserwował w aut. Jednak ZAKSA poprosiła o weryfikację, która wykazała, że jego zagrywka wpadła w boisko. Zamiast 1:3 jest więc 0:4
Efektowny blok Sama Deroo na Żuku
Jakub Peszko miał pomóc w przyjęciu, a to jego błąd zakończył tego seta. Po emocjonującej końcówce górą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle!
Pawliński, atakujący z pipe'a, został zablokowany
Baczkała wykazał się niesamowitą siłą spokoju, delikatnie obijając blok Wiśniewskiego
DeRocco poprawia przyjęcie - Peszko wchodzi za Żuka
MKS był bez rozgrywającego, a w jego rolę wcielił się Gaca, posłał piłkę za plecy do Żuka, a ten tym razem został zablokowany
Michał Kamiński zaatakował mądrze, między blokiem. MKS na prowadzeniu! Czas dla ZAKSY
Ponownie Michał Żuk! Na boisko wracają Toniutti i Konarski
Deroo został zablokowany przez blok dwóch środkowych: Baczkały i Wardy (który podwyższył blok za Oczko). ZAKSA wzięła challenge, lecz potwierdził on tylko decyzję arbitrów
Żuk uderzył blok - aut
Gaca punktuje w ataku siatkarską zdrapką
Kamiński zaatakował prosto przed siebie, w blok. O czas poprosił DeRocco
Kamiński nieco spóźniony z reakcją i goście mogą odetchnąć. Na boisku Pająk i Bociek
Jakub Oczko nie dał się oszukać Buszkowi
Żuk i straty MKS-u maleją! O czas poprosił zapobiegliwy Ferdinando De Giorgi
Jurij Gladyr nie trafił czysto w piłkę
Pawliński nabił piłkę na blok, by powtórzyć akcję, ale w MKS-ie zabrakło asekuracji
Ponownie z lewego skrzydła zapunktował Buszek
Żuk nie zamortyzował tego przyjęcia i piłka trafiła w specyficzny sufit hali w Sosnowcu
Ze środka pewnie skończył Wiaczesław Baczkała
Gaca był dobrze ustawiony w obronie, ale nie zdołał zamortyzować tego uderzenia Konarskiego
Szybka piłka do Deroo, a ten kończy mocnym zbiciem
Buszek spokojnie obił blok rywali
Mistrzowska klasa, Rafał Buszek z sytuacyjnej piłki uderzył wysoko, po bloku
Gaca był spóźniony w tym bloku, ale to jego ręce zadecydowały o punkcie dla MKS-u
Bardzo dobry atak Pawlińskiego, na potrójnym bloku utrzymał kierunek
As Baczkały i MKS samodzielnie zdobył pierwszy punkt
Rośnie prowadzenie ZAKSY, a Stelio DeRocco nie czeka dłużej i prosi o czas
Kamiński chciał wypchnąć piłkę na aut po bloku, ale mu się to nie udało
Zespoły wymieniły się prezentami w postaci zepsutych zagrywek
Żuk na potrójnym bloku zaatakował z fantazją, ale w aut
Wyjściowe składy: MKS Będzin: Pawliński, Baczkała, Gaca, Oczko, Żuk, Kamiński, Kaczmarek (libero). ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Konarski, Buszek, Gladyr, Wiśniewski, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero).
Do dzisiejszego meczu MKS Będzin przystąpi osłabiony brakiem Harrisona Peacocka, którego nie ma w meczowym składzie. W "czternastce" są dwaj rozgrywający - doświadczony Jakub Oczko oraz siatkarz z zespołu Młodej Ligi, Mateusz Wikło.
W Sosnowcu jest obecna grupa kibiców ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która już zdążyła zaznaczyć swoją obecność choćby podczas prezentacji składu drużyny gości.
Dzisiejsze starcie w Sosnowcu to konfrontacja lidera i ostatniej drużyny w tabeli PlusLigi.
Witamy z sosnowieckiej hali MOSiR, gdzie właśnie trwa rozgrzewka w parach. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 18:00, a w oczekiwaniu na początek zachęcamy do lektury zapowiedzi.