Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
2:3
 • 25:19
 • 25:18
 • 22:25
 • 14:25
 • 10:15
Dziękujemy za śledzenie spotkania na WP SportoweFakty. Kolejny mecz Polek już jutro o 15.30. Biało-Czerwone zagrają z Belgijkami.
Polki straciły sześć punktów z rzędu... Katarzyna Skowrońska-Dolata szukała rąk w ataku, niestety, nie trafiła ani w palce rywalek, ani w boisko. Co za szkoda.
Anna Werblińska ustrzelona w przyjęciu...
Anna Werblińska szukała skosu, ale podwójny blok wiedział to przed akcją. Rosjanki postawiły na siatce szczelny mur.
Wszystko zaczyna się od początku. Drugi z rzędu as Kurnikowskiej!
Tak jest! Natalia Kurnikowska na ustach całej Polski. Kolejny as serwisowy przyjmującej!
Już przed zagrywką Kurnikowskiej Rosjanki wiedziały, że czeka ich ciężkie zadanie. Słabe przyjęcie Sbornej, niedokładna wystawa na środek drugiej linii i Sylwia Pycia popisała się niemalże pojedynczym blokiem.
Rosjanki się nakręcają. Kolejna dobra zagrywka Hodunowej i Sborna miała okazję do kontry. Irina Zariażko z łatwością ominęła blok Polek. Czas dla szkoleniowca Biało-Czerwonych.
Natalia Hodunowa zaliczyła wejście smoka. Rosjanka pojawiła się w polu serwisowym i zaskoczyła Werblińską.
Katarzyna Skowrońska-Dolata zaatakowała z furią z prawego skrzydła. Blokujące na pewno poczuły to uderzenie. Piłka wylądowała poza boiskiem Rosjanek.
Aleksandra Jagieło jak zdobywa punkty, to seriami. Kolejny świetny atak Polki
Aleksandra Jagieło przypomniała o swojej obecności na boisku. Kapitalna piłka na lewe skrzydła i doświadczona przyjmująca wykręciła atak do prostej.
To nie miało prawa wpaść. Natalia Obmoczajewa wykonała ratunkowy plas nad polskim blokiem. Piłka długo leciała, lecz żadna z Polek nie zdołała jej podbić. Jacek Nawrocki poprosił o czas.
Koszeliewa zamknęła oczy i uderzyła przed siebie z lewego skrzydła. Trafiła w dziurę w bloku.
Szczęście tym razem po polskie stronie! Taśma pomogła Biało-Czerwonym - po serwisie Werblinskiej piłka spadła obok zdezorientowanych Rosjanek.
Do czterech razy sztuka. Konsekwentnie piłki do Skowronskiej-Dolaty i w końcu przyniosło to efekt. Plas Polki zaskoczył Rosjanki.
Błędy własne to główny grzech Polek w czwartym secie.
Po ułożeniu ciała Natalii Małych wydawało się, że zaatakuje po skosie, jednak w ostatniej chwili zmieniła decyzję i uderzyła po prostej.
Natalia Kurnikowska znowu prezentuje swoje walory w zagrywce. Kolejny dzisiaj as serwisowy Polki.
Berenika Tomsia obudziła się w końcówce partii. Udane obicie bloku na prawej stronie.
Irina Zariażko trafiła źle ustawioną Maj-Erwardt i piłka ląduje w aucie. Set już tylko na dogranie.
Szczęście sprzyja lepszym, przynajmniej w tym secie. Jana Szczerbań nie uderzyła najlepiej, piłka przetoczyła się po taśmie i spadła obok linii bocznej.
Agresywna zagrywka Koszeliewej zupełnie zaskoczyła Werblińską. Trener Nawrocki już chyba układa w głowie plan na piątego seta.
Za niska piłka do Pycii. Irina Zariażko tylko wspięła się na palcach i zablokowała Polkę
Szczęście uśmiechnęło się do Rosjanek. Zagrywka Starcewej zahaczyła o taśmę i spadła przed bezradną Werblińską.
Rosjankom wychodzi wszystko. Pycia dobrze skoczyła na środku, ale piłka po jej bloku minimalnie poza boiskiem.
W międzyczasie Izabela Bełcik za Wołosz
Anna Werblińska próbowała zmieścić się między blokiem a antenką. Wyszło efektownie, ale w aut. Polki wyraźnie czują respekt przed rosyjskimi blokującymi.
Anna Małowa rozszalała się w obronie. Skowrońska-Dolata nie mogła skończyć ataku. Na szczęście z lewego skrzydła pomyliła się Rosjanka.
Anna Werblińska zaciekle walczyła o piłkę na siatce. Skończyło się dotknięciem taśmy w wykonaniu Polki.
Po świetnej obronie Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty bloku w kontrze szukała Jagieło. Polka uderzyła po górę, niestety, piłka nie zahaczyła o palce.
Katarzyna Skowrońska-Dolata z sytuacyjnej piłki próbowała oprzeć kiwkę o blok. Przy trzech Rosjankach w bloku się jednak nie dało. Piłka spadła niemal pionowo na polską stronę.
Potrzebne są punkty Skowronskiej-Dolaty. Jest jednak coraz trudniej, bo na Polkę niemal zawsze czeka podwójny blok.
Dopiero czwarta akcja w secie dla Polek. Blok Starcewej nie mógł zagrozić Skowrońskiej-Dolacie na lewym skrzydle.
Nie poszło przez lewe skrzydło, nie poszło przez prawe i Rosjanki dostały szansę. Koszeliewa zmieściła się między blokiem a antenką.
Na prawej stronie szansę dostała Anna Werblińska. Koszeliewa w ostatniej chwili przełożyła ręce i zaskoczyła Polkę. Rosjanki nadal w grze.
Szkoda, szkoda, szkoda. Berenika Tomsia wykręcała atak z pipe'a do skosu, pomyliła się minimalnie.
Ależ blisko obrony była Tomsia. Punkt jednak dla Rosjanek.
Natalia Małych weszła na boisko i od razu zepsuła atak! Fatalne uderzenie Rosjanki z lewego skrzydła. Piłka dwa metry poza linią boczną.
Berenika Tomsia dostała idealną wystawę na prawą stronę. Tam walczyła z podwójnym blokiem, ale pokazała, że potrafi obijać ręce.
Natalia Kurnikowska z asem serwisowym!
Obmoczajewa jest dzisiaj specjalistką od marnowania idealnych sytuacji. Po bardzo długiej akcji siatkarka Sbornej wyrzuciła atak w aut!
Znowu Sylwia Pycia ! Cała sala wiedziała, gdzie pójdzie piłka. Polski blok zaczaił się na środku siatki i powstrzymał Koszeliewą z pipe'a.
Natalia Obmoczajewa nie mogła rozwinąć się w ataku. Za niska piłka na prawe skrzydło i Werblińska do spółki z Pycią zatrzymała Rosjanke.
Pierwsza dobra akcja Bereniki Tomsii. Niedokładna wystawa na lewe skrzydło i Polka zatrzymała kiwkę Koszeliewej.
Spora pomyłka Tomsi. Wprowadzona chwilę wcześniej atakująca nieczysto trafiła w piłkę i atak wylądował dobre 3 metry za boiskiem.
Tak trzymać! Anna Werblińska zaryzykowała z sytuacyjnej piłki z drugiej linii i trafiła.
Wołosz dobrze wiedziała, że trzeba uruchomić środek. Polańska posłana w bój i środkowa z kolejnym punktem. Piłka otarła się o blok i spadła obok zdezorientowanych Rosjanek.
Aleksandra Jagieło wreszcie sforsowała blok rywalek. Uciekliśmy z trudnego ustawienia.
Kryzys też na prawej stronie. Katarzyna Skowrońska-Dolata wrzucona w blok Rosjanek i drugi raz w ostatnich paru minutach Polka zatrzymana. Czas dla trenera Nawrockiego.
Robi się niebezpiecznie. Błąd Polek w przyjęciu po zagrywce Ljubuszkiny.
Tatiana Koszeliewa znowu w roli głównej. Rosjanki w ciemno przesunęły się na prawą stronę do Skowrońskiej-Dolaty i zatrzymały polską liderkę.
Niestety dla Polek na lewej stronie zacięła się Aleksandra Jagieło. Rosjanki z łatwością wybroniły jej kiwkę i wyprowadziły kontrę przez Koszeliewą.
Lewą ręką próbowała przepchnąć się Koszeliewa, ale polski blok dobrze zareagował. Wszystko przez fatalne rozegranie Rosjanek.
Tatiana Koszeliewa pokazała klasę na lewym skrzydle. Rosjanka ominęła blok po prostej.
Rosjanki popełniają dzisiaj mnóstwo błędów własnych. Kolejny popsuty serwis Obmoczajewej. Polek to jednak nie powinno obchodzić, bo same grają wspaniałe zawody.
Co za uniwersalność Gabrieli Polańskiej. Środkowa dostała niedociągniętą piłkę pod skrzydło i postanowiła zabawić się w Katarzynę Zaroślińską. Polka kiwnęła lewą ręką na blokiem.
Ge-nia-lna wystawa Wołosz do tyłu. Katarzyna Skowrońska-Dolata chyba sama się zdziwiła, gdy nie zobaczyła przed sobą bloku.
Katarzyna Skowrońska-Dolata przerwała złą serię Polek w ataku. Wcześniej dwa nieskończone próby ze środka.
Warunki fizyczne Obmoczajewej okazały się decydujące. Piłka przechodziła już na polską stronę, lecz maksymalnie wyciągnięta Rosjanka zdołała przepchnąć blok.
Akcja "za dwa punkty". Kapitalne przyjęcie Jagieło, a po chwili ekspres na lewe skrzydło do przyjmującej. Kolejny popis obijania bloku w wykonaniu Polki.
Polki puściły Koszeliewą bez bloku i okazało się to dobrą decyzją. Rosjanka wystrzeliła z lewego skrzydła daleko w aut.
Ufff. Katarzyna Skowrońska-Dolata wreszcie znalazła sposób na rosyjski blok i po kapitalnym secie Polki prowadzą już 2:0. Nokaut!
Polki mają kryzys na siatce. Katarzyna Skowrońska-Dolata po raz kolejny nie skończyła ataku, a po drugiej stronie obiciem bloku popisała się Zariażko.
Bardzo odrzucona od siatki Werblińska nie przebiła się przez blok. Przestój Biało-Czerwonych, co dostrzegł Jacek Nawrocki i poprosił o czas.
Jeden z niewielu błędów Polek w przyjęciu. Aleksandra Jagieło nie zdołała przebić piłki.
Natalia Obmoczajewa miała idealną piłkę na drugą linię, ale za mocno ściągnęła piłkę, która po taśmie wyszła w aut.
Wołosz z uporem maniaka do Skowrońskiej-Dolaty. Kapitalny atak Polki z pipe'a. Biało-Czerwone na autostradzie do triumfu. Przy tak funkcjonującym przyjęciu rozgrywająca robi z Rosjankami, co chce.
Katarzyna Skowrońska-Dolata jest dzisiaj alfą i omegą. Przed chwilą z prawego skrzydła, teraz z pipe'a. Za każdym razem skutecznie.
Joanna Wołosz po raz wtóry rozrzuciła blok rywalek i na pojedynczym bloku Katarzyna Skowrońska-Dolata nie mogła się pomylić. Potężny cios Polki.
Wracają stare grzechy Rosjanek. Katarzyna Skowrońska-Dolata wiedziała, że siatkarki Sbornej nie są zbyt ruchliwe w obronie i sprytnie kiwnęła tuż za blok.
Natalia Obmoczajewa bardzo się zdziwiła, gdy po jej ataku piłka błyskawicznie wróciła pod nogi. Bohaterkami Werblińska i Pycia. Lanie w Ankarze!
Anna Werblińska nic nie robi sobie z rosyjskich wież na siatce. Podwyższona piłka na lewe, a Polka ze spokojem mija blok.
Rosjanki stoją i nie wiedzą, co się dzieje. Natalia Obmoczajewa z idealnej wystawy na prawe uderzyła daleko w aut.
Gabriela Polańska poszła nad blokiem rosyjskiej środkowej. Polki grają jak w transie.
Bardzo długa akcja, niestety, dla Rosjanek. Katarzyna Skowrońska-Dolata nie wstrzymała ręki i piłka trafiła w ręce bloku. Ofiarna obrona nic nie dała.
Aleksandra Jagieło jest dzisiaj niemożliwa! Polak zablokowała głowę wyższą rosyjską środkową, Jekaterinę Ljubuszkinę
Sborna nie ma pomysłu na grę. Anemiczna zagrywka Obmoczajewej wylądowała w siatce.
Rosjanki niczym dzieci we mgle. Ponownie Aleksandra Jagieło obiła blok.
Wołosz w idealnym momencie uruchomiła Pycię na środku. Wcześniej kolejny świetny serwis Werblińskiej. Koszeliewa miała problem z przebiciem piłki "na trzy".
Pani profesor Aleksandra Jagieło. Piłka trafiła w boczną stronę dłoni Obmoczajewej i ponownie wylądowała poza boiskiem. Trener Jurij Mariczew wychodzi z siebie na przerwie.
Aleksandra Jagieło nie atakuje zbyt często, ale gdy już atakuje, to skutecznie. Polka poszła na maksa i trafiła w ręce rywalek. Piłka wyszła poza boczną linię.
Polkom dopisało szczęście. Na środku z Rosjankami walczyła Sylwia Pycia. Na szczęście dla Biało-Czerwonych siatkarka Sbornej wpadła w siatkę.
Egzekucja na prawym skrzydle. Idealne przyjęcie, Joanna Wołosz posłała ekspres do Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i naszej liderce nie pozostało nic innego jak skończyć seta.
Rosjanki odrobiły dwa punkty. Time-out dla Jacka Nawrockiego.
I jeszcze jeden i jeszcze raz ... Anna Werblińska tym razem w Koszeliewą i Polki mają piłki setowe.
Anna Werblińska ustrzeliła Małową zagrywką i Polki są na dobrej drodze do zwycięstwa!
Pierwszy błąd Skowrońskiej-Dolaty. Niedokładna wystawa na lewe skrzydło i atakująca Biało-Czerwonych uderzyła daleko w aut.
Polki mają już na rozkładzie wszystkie skrzydłowe. Obmoczajewa chciała przejść nad blokiem, lecz Polki skoczyły w tempie i piłka wróciła pod nogi Rosjanki!
Tatiana Koszeliewa celowała po skosie, ale piłka minimalnie w aucie.
Rosjanki pogubione. Kolejny ich atak łatwo podbity w polu. Piłka powędrowała do Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, która uderzyła po dalekim skosie.
Świetnie funkcjonuje polski blok! Sylwia Pycia zaczekała na atak z pipe'a i pojedynczym blokiem zatrzymała Sborną.
Natalia Obmoczajewa ze stoickim spokojem obiła blok w kontrze. Chwilę wcześniej Sylwia Pycia próbowała ze środka, ale Rosjanki nie miały problemów z podbiciem piłki
Znów Anna Werblińska ! Kapitalna wystawa na lewe skrzydło i przyjmująca Chemika Police uderzyła nad rosyjskim blokiem po skosie. Polki są w gazie!
Anna Werblińska poradziła sobie w arcytrudnej sytuacji. Przyjmująca miała piłkę za głową, poszła na całość, zahaczyła o blok i Rosjanki nie zdołały nic zrobić w obronie.
Aleksandra Jagieło uruchomiona w ataku i pomimo gorszych warunków fizycznych niczym profesor obiła piłkę o blok.
Rosjanki po zagrywce odrzucone od siatki, ale Janie Szczerbań nie przeszkodziło to w zdobyciu punktu ze skrzydła. Kolejny siatkarski gwóźdź na podwójnym bloku
Paulina Maj-Erwardt nieco zlekceważyła serwis Koszeliewej i mocno się zdziwiła, gdy piłka wpadła w linię końcową
Polki grają jak z nut. Asekurują się, wspierają i, co najważniejsze, nie popełniają prostych błędów. Kolejna bardzo długa akcja, którą atakiem z lewego skrzydła zakończyła Anna Werblińska. Czas dla Rosjanek.
Co za spokój Skowrońskiej-Dolaty. Rosjanki okopały się w obronie i nie przewidziały, że Polka można kiwnąć w środek boiska.
Katarzyna Skowrońska-Dolata i wszystko jasne. Wystawa na prawe skrzydło do atakującej Impela, gdzie czekał tylko pojedynczy blok. Nasza liderka w takich sytuacjach się nie myli.
Polki nie zgadzają się z decyzją sędziego, ale protesty Pauliny Maj-Erwardt na nic się zdały. Challenge nie wyjaśnił, czy kiwka Obmoczajewej została podbita prawidłowo.
Bardzo przytomne zachowanie Joanny Wołosz. Piłka zawisła nad siatką, a polska rozgrywająca długo się nie namyślała i kiwnęła w środek boiska.
Nieco chaosu na boisku, ale rozgardiasz ogarnęła Katarzyna Skowrońska-Dolata. W trzeciej próbie Polki wreszcie zapunktowały.
Kapitalne przyjęcie Aleksandry Jagieło, Joanna Wołosz posłała w bój Polańską, a środkowa Budowlanych Łódź spod antenki zaatakowała w 4 metr.
Polki z pierwszym blokiem! Katarzyna Skowrońska-Dolata popisała się świetnym serwisem, Szczerbań niedokładnie przyjęła, atakowała z niewygodnej piłki i została zatrzymana przez podwójny blok.
Pokaz rosyjskiej siły. Natalia Obmoczajewa na podwójnym bloku po skosie w trzeci metr. Klasa
Kłopot Rosjanek z przyjęciem zagrywki Werblińskiej, ale Irina Zariażko poradziła sobie na lewym skrzydle
Pierwsze szóstki:  Polska: Werblińska, Polańska, Pycia, Wołosz, Jagieło, Skowrońska-Dolata, Maj-Erwardt (libero) Rosja: Obmoczajewa, Kosanienko, Fetisowa, Szczerbań, Zariażko, Koszeliewa, Małowa (libero)
Hymny już odegrane. Czas na ostatnie wskazówki od trenerów i zaczynamy walkę o igrzyska.
Zespoły wychodzą już do prezentacji, za chwilę początek wielkich emocji!
Oby Polki poszły w ślady Niemek, które ograły faworyzowane Holenderki
Przypominamy, Polki rozpoczną swój pojedynek około 16.10.
Po kapitalnym meczu Niemki pokonały Holenderki 3:2. Zgodnie z zapowiedziami reprezentantki Polski i Rosji za 40 minut rozpoczną swój pojedynek
Spotkanie Polek opóźni się o około 40 minut. Na parkiecie trwa obecnie tie-break w meczu Holenderek z Niemkami.
Jacek Nawrocki postawił na swoją autorską kadrę. Selekcjoner zaskoczył kilkoma powołaniami 
Trener rywalek, Jurij Mariczew, dysponuje kilkoma siatkarkami z absolutnego światowego topu. Kluczem do zwycięstwa będzie powstrzymanie Natalii Obmoczajewej.
To na pewno nie będzie łatwy pojedynek. Rosjanki są wymieniane jako faworytki imprezy
Polskie siatkarki rozpoczynają bój o Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Pierwszymi rywalkami Biało-Czerwonych będą Rosjanki.
>
Zobacz również
  Dyscyplina Siatkówka
  Rozgrywki Turniej kwalifikacyjny IO kobiet
  Lokalizacja Ankara
  Grupa Grupa B
  Data i godzina 04 Stycznia 2016, 15:30
  Zobacz również