Skoki Narciarskie. Daniel Andre Tande najlepszy w nietypowych zawodach

Daniel Andre Tande oraz Maren Lundby zwyciężyli tytuł Króla i Królowej Skoczni podczas norweskich zawodów LO Storsamling. Co ciekawe, rywalizacja przebiegała w systemie pucharowym.

Piotr Szarwark
Daniel Andre Tande Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Daniel Andre Tande
Podczas letnich zawodów LO Storsamling w Norwegii, zawodnicy i zawodniczki rywalizowali ze sobą w systemie KO, a zwycięzca każdej z par uzyskiwał awans do kolejnej rundy. Za każdy metry uzyskany na skoczni Midtstubakken (HS106) w Oslo przyznawano jeden punkt, a dodatkowo każdy z zawodników mógł zdobyć maksymalnie trzy punkty za lądowanie.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Daniel Andre Tande, który w półfinale pokonał Roberta Johanssona (109:101), natomiast w finale triumfował nad Thomasem Markengiem (91:90).

- Bardzo miło jest zwyciężyć w takiej imprezie. Mam nadzieje, że to sygnał tego, co czeka nas zimą. Skoki są jednak nieprzewidywalne - przyznał Tande, u którego nie ma już śladu kontuzji, której doznał w minionym sezonie.

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Maren Lundby, która w finale pokonała Silje Opseth (103:79).

Czytaj też: [urlz=/skoki-narciarskie/828794/kolejny-skoczek-oglosil-zakonczenie-kariery-tym-razem-to-sloweniec-nejc-dezman]Kolejny skoczek ogłosił zakończenie kariery. Tym razem to Słoweniec Nejc Dezman

[/urlz]ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 114. Cecylia Kukuczka: Jerzy nigdy nie wierzył, że wyprzedzi Reinholda Messnera. To było niemożliwe

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy uważasz, że Daniel Andre Tande jest w stanie powrócić do czołówki Pucharu Świata w sezonie 2019/20?