Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt: Dawid Kubacki drugi w serii próbnej

Yukiya Sato skoczył najdalej i zdobył najwięcej punktów podczas serii próbnej przed konkursem Pucharu Świata 2019/2020 w Titisee-Neustadt. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki.

Piotr Ziemka
Dawid Kubacki Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Serię próbną rozpoczęto z jedenastej belki. Rozbieg obniżono o jeden stopień po skoku Gregora Schlierenzauera. Trzydziesty na liście startowej Austriak wylądował na 139. metrze obiektu Hochfirstschanze (K125, HS142). Kolejna zmiana belki nastąpiła po tym, jak 141,5 metra uzyskał Yukiya Sato. Po Japończyku skakało jedenastu zawodników, ale zmiany na czele już nie było.

Najbliżej wyprzedzenia zwycięzcy konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile był Dawid Kubacki. Triumfator 68. Turnieju Czterech Skoczni spisał się najlepiej z grona zawodników ruszających z dziewiątej belki. Wylądował na 138. metrze i zdobył 3,1 punktu mniej niż Sato. Kubacki miał drugi rezultat również w II piątkowej serii treningowej w Titisee-Neustadt.

Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Kamil Stoch. Czołową dziesiątkę zamknął Piotr Żyła. Siódmy wynik miał najlepszy zawodnik piątkowych treningów i kwalifikacji - Ryoyu Kobayashi. Siedemnastą lokatę zajął lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Karl Geiger.

Po skokach jedenastu zawodników prowadził Aleksander Zniszczoł. Występujący z drugim numerem startowym Polak zajął 26. lokatę. W czołowej trzydziestce znalazł się też Stefan Hula (28. miejsce).

Konkurs rozpocznie się o godzinie szesnastej.