To nie żart. Polka dostała 1,9 punktu za skok

W trudnych warunkach przyszło rywalizować kobietom w sobotnim Pucharze Świata w Willingen. W jednoseryjnych zawodach triumfowała ich faworytka.

PS
Kinga Rajda WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kinga Rajda
Prognoza pogody na sobotę w Willingen całkowicie się sprawdza. Wieje jeszcze mocniej, niż w piątek. Właśnie dlatego seria próbna kobiet została odwołana, a konkurs pań składał się wyłącznie z jednej serii. Organizatorzy musieli wyczekiwać momentu, gdy wiatr nieco osłabnie i wtedy wypuszczali zawodniczki.

W gronie 27 zawodniczek były dwie reprezentantki Polski - Kinga Rajda i Nicole Konderla. Pierwsza osiągnęła tylko 82,5 metra, a jej nota za skok wyniosła zaledwie... 1,9 punktu. To - ze względu na liczbę pań na liście startowej - i tak wystarczyło, aby zdobyć punkty Pucharu Świata. Rajda sklasyfikowana została na 23. miejscu.

O dwie lokaty wyżej konkurs zakończyła Konderla - 94,5 metra (nota 15,8 punktu)

.

Zgodnie z oczekiwaniami triumfowała faworytka - Marita Kramer (123,5 metra). Drugie miejsce zajęła Niemka, Katharina Althaus (126,5 metra), a podium uzupełniła Ema Klinec (127 metrów). Kluczowe znaczenie miały nie tylko odległości, ale też liczba punktów odejmowanych za wiatr.

W sobotnich zawodach doszło też do niebezpiecznej sytuacji. Groźnie wyglądający upadek zaliczyła Selina Freitag (WIĘCEJ).

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs indywidualny kobiet. Początek o godzinie 10:00.