Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 6:2, 6:4 - Gem, set i mecz Rafael Nadal! Novak Djoković nie wytrzymał presji i przy piłce meczowej popełnił podwójny błąd serwisowy.
Skomentuj 4
Zobacz więcej komentarzy (1)
Tak więc za dziś i za cały Roland Garros 2014 serdecznie Państwu dziękujemy i na nasze kolejne relacje zapraszamy już jutro!
Skomentuj 0
Już jutro zapraszamy Państwa za nasze relacje z występów polskich tenisistów w Halle. W poniedziałek na kortach trawiastych w Westfalii zagrają Michał Przysiężny - z Peterem Gojowczykiem, 2 mecz od godz. 12:00 na korcie centralnym, oraz Jerzy Janowicz, który o godz. 14:00 zmierzy się z Pierre'em-Huguesem Herbertem.
Skomentuj 0
Roland Garros 2014 przeszedł do historii. Dziękujemy Państwu za czas wspólnie spędzony z nami w ciągu minionych 15 dni, ale przerwa od tenisa nie potrwa długo, bo zaledwie kilkanaście godzin.
Skomentuj 0
-Gratuluje Novakowi i jego sztabowi, wykonaliście świetną robotę. To fantastyczne znów trzymać to trofeum. Dla mnie jest to najlepszy turniej wielkoszlemowy. Dziękuję publiczności, gra dla was to niezwykłe przeżycie. Bez pracy, którą wkładam w przygotowania i treningi, nie byłoby dla mnie takich chwil, jak dziś - mówił Rafael Nadal.
Skomentuj 0
- Gratulacje dla Rafy, to niesamowite, że wygrał ten turnieju po raz dziewiąty. Dziękuję za wszystko mojej drużynie, która włożyła wiele wysiłku w to, abym dziś wygrał, ale Rafael był po prostu lepszy. Mam motywację na przyszły rok, bo chcę choć raz tu wygrać - mówił ze łzami w oczach Novak Djoković.
Skomentuj 0
  • Rafael Nadal po raz dziewiąty odebrał Puchar Muszkieterów, nagrodę za triumf w Rolandzie Garrosie.
    Skomentuj 0
    Wielką owację od publiczności otrzymał Serb.
    Skomentuj 0
    Niepocieszony Novak Djoković odbiera właśnie nagrodę dla finalisty.
    Skomentuj 0
    Bjoern Borg, sześciokrotny mistrz Rolanda Garrosa, będzie nagradzał finalistów tegorocznej edycji.
    Skomentuj 0
    Na korcie Philippe'a Chatriera trwają przygotowania do ceremonii dekoracji.
    Skomentuj 0
    Dla Rafaela Nadala to dziewiąte zwycięstwo w Rolandzie Garrosie oraz łącznie w 14. tytuł wielkoszlemowy w 20. finale w Wielkim Szlemie.
    Skomentuj 0
    Był to drugi finał Rolanda Garrosa pomiędzy Rafaelem Nadalem a Novakiem Djokoviciem i podobnie jak poprzedni, w 2012 roku, zakończył się czterosetowym zwycięstwem Hiszpana i podwójnym błędem serwisowym Serba przy meczbolu!
    Skomentuj 0
    Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 6:2, 5:4* - Meczbol dla Hiszpana!
    Skomentuj 14
    • konradt Zgłoś komentarz
      Dzięki za przypomnienie. Ale teraz to trzeba wrócić do rzeczywistości i niestety poświęcić mecz kadry B na rzecz tej A :-)
      • nowa Zgłoś komentarz
        a teraz gra kadra B z Czarnogórą
          Tak i na to czekam z niecierpliowścią, a jeżeli chodzi o tenis to ja już jestem w Halle jutro JJ
          Zobacz więcej komentarzy (11)
          Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 6:2, 5:4* - Z 30-0 na 30-30, dwa punkty od tytułu jest Nadal.
          Skomentuj 2
          Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 6:2, 5:4* - Nadal wygrał gema po walce na przewagi. Po przerwie pod presją serwować będzie Djoković. Jeżeli Serb odda podanie, przegra cały mecz.
          Skomentuj 2
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 6:2, 4:4 - Zdecydowanie obniżył loty Nadal. Djoković był już na przegranej pozycji, ale dzięki pomocy rywala wrócił do gry.
          Skomentuj 3
          Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 6:2, 4:3* - Wraca do gry Djoković! Znakomity return belgradczyka i przełamanie powrotne.
          Skomentuj 1
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 6:2, 4:2 - Jest jeszcze nadzieja dla Djokovicia. Nadal zasmeczował w siatkę i Serb ma dzięki temu dwa break pointy.
          Skomentuj 2
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 6:2, 4:2 - Bekhendowy błąd Serba i przełamanie dla Nadala. To rozstrzygnięcie tego meczu, czy Djoković zdoła odrobić stratę?
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 6:2, 3:2* - Zmarnował swoje okazje Djoković i może się to na nim zemścić. Piłka na przełamanie dla Rafy.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 6:2, 3:2* - Bekhendowa pomyłka oraz dwa nieudane returny Djokovicia, do tego forhendowy winner Hiszpana i po raz drugi w czwartym secie Nadal wygrywa "na sucho" własne podanie.
          Skomentuj 4
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 6:2, 2:2 - Tym razem Nadal mógł poczuć się jak jego rywal w poprzednim gemie. Hiszpan miał 15-30 przy serwisie Djokovicia, lecz przegrał trzy kolejne punkty.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 6:2, 2:1* - Serb ma prawo, aby być na siebie zły. Przy 15-30 Nadal posłał delikatny drugi serwis, a Djoković w fatalnym stylu wpakował return w siatkę. W dwóch kolejnych punktach tenisista z Belgradu również nie spisał się odpowiadając na serwis Hiszpana.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 6:2, 1:1 - Serb pewnie przy własnym serwisie, a tymczasem statystyki meczu prezentują się tak:
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 6:2, 1:0* - Idealne otwarcie czwartej partii w wykonaniu Nadala, gem wygrany bez straty punktu.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 6:2, 0:0 - Gem i trzeci set Rafael Nadal! Cztery punkty z rzędu przegrane przez Novaka Djokovicia i Hiszpan wychodzi na prowadzenie 2-1 w setach.
          Skomentuj 4
          Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 5:2* - Piłka setowa dla Nadala.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 5:2* - Wyraźnie odbudował się po okresie zapaści fizycznej Serb, kryzys dopadł za to Nadala, ale Hiszpan ostatecznie po długiej walce na przewagi utrzymał serwis i jednego wygranego gema brakuje mu do prowadzenia 2-1 w setach.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 4:2 - Wspaniała akcja Nadala - głęboki, agresywny forhend i bekhendowy skrót. Djoković był bezradny.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 4:2 - Znakomity return Serba i piłka na przełamanie.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 4:2 - Drugi z rzędu serwisowy gem Nadala, w którym Hiszpan ma problemy. Djoković czuje swoja szansę i po jednym z prostych błędów rzucił rakietą o kort.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 4:2 - Fantastyczny gem Djokovicia. Dwa asy i jedno wygrywające podanie, ale Serb wciąż przegrywa ze stratą przełamania.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 4:1* - Zmarnował swoją szansę Djoković i Nadal zapisał gema na własne konto.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 3:1 - Dziwny błąd Djokovicia. Serb nie potrafił ustawić się do uderzenia bekhendowego, chciał zagrać chciał zagrać wysoką, topspinową piłkę, ale znacznie się pomylił.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 3:1 -Serb nawiązał w końcu walkę przy serwisie Nadala i po pomyłce forhendowej Hiszpana ma break pointa.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 3:1 - Djoković utrzymał własne podanie do 15 i tym samym przerwał serię pięciu wygranych gemów z rzędu Nadala.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 3:0* - Dwie godziny gry za nami. Nadal rozkręca się z każdą chwilą, a Djoković sprawia wrażenie, jakby już miał dosyć tego pojedynku i do niektórych zagrań przeciwnika nawet nie rusza.
          Skomentuj 0
          Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 2:0 - Akcja serwis-wolej Djokovicia. Pomysł dobry, ale wykonanie fatalne. Serb wpakował woleja w siatkę i tym samym oddał podanie.
          Skomentuj 9
          • wislok Zgłoś komentarz
            Fibak bawi w Opolu.
            • Rafaella Sharapova Zgłoś komentarz
              mecz słaby, Nowak słabnie, Nadal tez niemrawy #4setowka
              • Pottermaniack Zgłoś komentarz
                Dopóki Fibak nie ogłosi, że Novak wygra turniej jest nadzieja w serbskim boksie i wszystko się zdarzyć może. #pieciosetowka
                Zobacz więcej komentarzy (6)
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 1:0* - Przy stanie 30-30 Nadal po prostu zamęczył Serba w intensywnej wymianie. Break point dla Hiszpana.
                Skomentuj 1
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 7:5, 1:0* - Otwarcie trzeciego seta dla Nadala, który od kilkunastu minut ma nieznaczną przewagę na korcie.
                Skomentuj 0
                Tak wyglądają statystyki po dwóch rozegranych setach.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 0:0 - Obaj tenisiści skorzystali z przerwy toaletowej, ale wrócili już na kort i trzecią partię od serwisu rozpocznie Hiszpan.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 7:5, 0:0 - Gem i drugi set Rafael Nadal. W historii swoich występów w Rolandzie Garrosie Hiszpan nigdy nie przegrał dwóch pierwszych setów w jednym meczu i nie przegra również dziś, z Novakiem Djokoviciem. Mamy remis po dwóch partiach.
                Skomentuj 4
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 6:5* - Dwa setbole dla Nadala!
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 6:5* - Fantastyczny gem Nadala, wygrany "na sucho".
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 5:5 - Serb do 30 wygrał gema, w którym serwował, by nie przegrać drugiego seta.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 5:4* - Dawno niesłyszane "Vamos" padło z ust Hiszpana, który jest bliżej zwycięstwa w drugim secie.
                Skomentuj 1
                Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 4:4 - Po dwóch gemach z przełamaniem z rzędu, Djoković utrzymał własne podanie, choć łatwo nie było, ponieważ musiał bronić piłki na przełamanie.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 4:3* - Serb oddalił piłkę na przełamanie, rozstrzygając na swoją korzyść długą wymianę.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 4:3* - Czyżby trzeci gem z rzędu z przełamaniem? Break point dla Nadala.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 4:3* - Prosty forhendowy błąd tenisisty z Majorki i przełamanie powrotne dla Serba!
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 4:2 - Podwójny błąd serwisowy Nadala i Hiszpan może błyskawicznie stracić przewagę, którą w pocie czoła wywalczył w poprzednim gemie.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 4:2 - I znów morderczy forhend po krosie Hiszpana i obrońca trofeum pierwszy raz w tym meczu notuje przełamanie.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 3:2* - Wystarczy jedna łatwiejsza piłka do forhendu Nadala, by Djoković znalazł się w wielkich kłopotach. Break point.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 3:2* - Rozgrywał ten punkt na własnych zasadach Nadal - forhendem. Następnie posłał morderczy bekhend, na który Serb nie znalazł odpowiedzi, ale przełamania nie ma, bo Hiszpan nieznacznie przestrzelił.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 3:2* - Podwójny błąd serwisowy na początek był zapowiedzią kłopotów w tym gemie Djokovicia. Nadal ma piłkę na przełamanie.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 3:2* - Agresywny i skuteczny był Nadal w gemie piątym. Trzy wspaniałe akcje zakończone uderzeniami wygrywającymi, w których Djoković nie miał wiele do powiedzenia.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 2:2 - Siódmy gem serwisowy Serba w tym meczu i siódmy bardzo łatwo wygrany. Nadal nie miał jeszcze ani jednego break pointa.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 2:1* - Z 30-0 przy serwisie Nadala Djoković doprowadził do 30-30, ale Hiszpan posłał cudowny bekhend po linii, następnie zaskoczył przeciwnika podaniem na ciało i zapisał gema na swoim koncie.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 1:1 - Kolejny w tym meczu bardzo pewny gem serwisowy Serba, ze straconym jednym punktem i zwieńczony pięknym forhendem po linii.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković 3:6, 1:0* - Historia pokazuje, że kluczową rolę w pojedynkach Hiszpana z Serbem pełni pierwszy set. Nadal wygrał tylko dwa mecze z Djokoviciem, gdy przegrał partię otwarcia.
                Skomentuj 2
                Tak prezentują się statystyki I seta.
                Skomentuj 0
                Rafael Nadal - Novak Djoković *3:6, 0:0 - Gem i pierwszy set Novak Djoković. Serb zagrał znakomity forhend do bekhendu Rafaela Nadala i zakończył partię otwarcia zdobywając trzy gemy z rzędu.
                Skomentuj 2
                  Jeśli mieli by tak grać przez ciężkie 5 setów, to po zakończeniu meczu i wręczeniu pucharów, czekają nas uroczystości pogrzebowe ;-)
                    Pięknie Novak!!!! Tylko tak dalej:-)
                    Rafael Nadal - Novak Djoković 3:5* - Setbol dla Serba!
                    Skomentuj 2
                    Rafael Nadal - Novak Djoković 3:5* - Dwa nieczyste forhendy Nadala i piłki na przełamanie odeszły w zapomnienie.
                    Skomentuj 0
                    Rafael Nadal - Novak Djoković 3:5* - Nie ma setboli dla Serba, są za to dwa break pointy dla Hiszpana.
                    Skomentuj 1
                    Rafael Nadal - Novak Djoković 3:5* - Przełamanie dla Djokovicia! Nadal miał  - wydawać by się mogło - wygodną piłkę na forhendzie, lecz nie trafił w kort.
                    Skomentuj 2
                    Rafael Nadal - Novak Djoković *3:4 - Kolejny genialny forhend po linii Serba i trzeci break point.
                    Skomentuj 0
                    Rafael Nadal - Novak Djoković *3:4 - Niesamowitym forhendem obronił pierwszego break pointa Hiszpan, a przy drugim posłał znakomity serwis na ciało rywala. Równowaga.
                    Skomentuj 0
                    Rafael Nadal - Novak Djoković *3:4 - Kross bekhendowy Djokovicia trafił w samą linię i Serb ma dwa break pointy.
                    Skomentuj 0
                    Rafael Nadal - Novak Djoković *3:4 - Dwa forhendowe błędy Hiszpana i 0-30.
                    Skomentuj 0
                    Rafael Nadal - Novak Djoković *3:4 - Podanie odgrywa jak na razie kluczową rolę w dzisiejszym pojedynku, ale w siódmym gemie serwujący, w tym przypadku Djoković, po raz pierwszy znalazł się w kłopotach. Serb jednak wyszedł ze stanu ze stanu 15-30 i utrzymał serwis na przewagi.
                    Skomentuj 2
                      Z Nadala leje się jak spod prysznica.
                        Może to tylko moje mylne wrażenie, ale ciężko im idą te wymiany : jak by byli nie w połowie pierwszego seta, a już gdzieś w trzecim.
                        Rafael Nadal - Novak Djoković 3:3* - Coraz szybsze tempo wymian, które są również coraz dłuższe. Obaj też starają się być bardziej kreatywni.
                        Skomentuj 0
                        Rafael Nadal - Novak Djoković *2:3 - To był jak na razie najlepszy gem w meczu. Wspaniały skrót Djokovicia, do tego wygrywający forhend po krosie i na koniec as serwisowy.
                        Skomentuj 1
                        Rafael Nadal - Novak Djoković 2:2* - Wciąż obaj tenisiści starają się złapać właściwy rytm gry. Mamy efektowne uderzenia wygrywające, ale niestety więcej jest błędów.
                        Skomentuj 1
                        Rafael Nadal - Novak Djoković *1:2 - Błędy i niedokładności przeważają w początkowej fazie spotkania, ale można być pewnym, że to się zmieni.
                        Skomentuj 1
                        Rafael Nadal - Novak Djoković 1:1* - I również bardzo łatwo otwiera wynik po swojej stronie Nadal. Cztery błędy Serba w gemie numer dwa.
                        Skomentuj 0
                        Rafael Nadal - Novak Djoković *0:1 - Spokojny gem otwarcia. Trzy błędy bekhendowe Nadala, jeden wygrywający forhend, ale także winnera forhendowego zagrał Djoković.
                        Skomentuj 2
                        Zaczynamy od serwisu Djokovicia!
                        Skomentuj 0
                        Sędzią głównym pojedynku jest Pascal Maria.
                        Skomentuj 0
                        W drodze do finału Rafael Nadal stracił tylko jednego seta (w ćwierćfinale z Davidem Ferrerem), zaś Novak Djoković dwa - w III rundzie z Marinem Ciliciem i w półfinale z Ernestsem Gulbisem.
                        Skomentuj 2
                        Obaj tenisiści znają się jak łyse konie. Będzie to ich 42. spotkanie. Bilans jest korzystniejszy dla Rafaela Nadala i wynosi 22-19, ale cztery ostatnie mecze wygrał Novak Djoković, tracąc w nich tylko jednego seta.
                        Skomentuj 0
                        Główni aktorzy finałowego spektaklu są już na placu gry.
                        Skomentuj 0
                        Dzisiejszy mecz będzie nie tylko batalią o mistrzostwo Rolanda Garrosa, lecz także potyczką o pozycję lidera rankingu ATP. Rafael Nadal, który obecnie prowadzi w rankingu ATP, musi wygrać, aby utrzymać pierwsze miejsce. Jeżeli przegra, prymat w światowej hierarchii przejmie Novak Djoković.
                        Skomentuj 0
                        Rafael Nadal, ośmiokrotny mistrz Rolanda Garrosa, może dziś sięgnąć po dziewiąty tytuł w tym turnieju. Natomiast Novak Djoković staje przed szansą na pierwszy w karierze tytuł w Paryżu i tym samym skompletowanie Karierowego Wielkiego Szlema, bowiem właśnie Roland Garros jest jedynym turniejem wielkoszlemowym, którego Serb nigdy nie wygrał.
                        Skomentuj 0
                        Za nami 14 dni rywalizacji w 113. edycji wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Do rozegrania pozostał już tylko jeden mecz, ten najważniejszy. Mecz o tytuł turnieju mężczyzn, w którym Rafael Nadal zmierzy się z Novakiem Djokoviciem.
                        Skomentuj 0
                        Od godz. 15:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu finałowego turnieju singla mężczyzn wielkoszlemowego Roland Garros 2014 pomiędzy Rafaelem Nadalem a Novakiem Djokoviciem.