Żużel. Przyjemski i Michaiłow nadrobili słabsze występy liderów. Kurtz zawiódł w najważniejszym momencie [NOTY]

Wiktor Przyjemski i Oleg Michaiłow - ta dwójka poprowadziła Abramczyk Polonię Bydgoszcz do zwycięstwa z H.Skrzydlewska Orłem Łódź (46:44). Wynik mógł być inny, gdyby nieuchwytny lider gości, Brady Kurtz zapunktował w ostatniej gonitwie dnia.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Wiktor Przyjemski WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski
Noty dla zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz:

Kenneth Bjerre 3. To jego najsłabszy występ w tym sezonie. Po nie do końca udanym pierwszym meczu jechał jak natchniony i był liderem swojej drużyny. Teraz przydarzyło mu się gorsze spotkanie, ale na szczęścia jego zespół nie doznał porażki. W całym spotkaniu tylko raz pokonał jednego z najlepszych zawodników H.Skrzydlewska Orła.

Oleg Michaiłow 4+. Najlepszy mecz Łotysza w tym sezonie. W końcu pokazał się z bardzo dobrej strony i był jedną z kluczowych postaci swojego zespołu. Gdyby nie jego świetna postawa, kto wie, czy Abramczyk Polonia wygrałaby to spotkanie.

Daniel Jeleniewski Bez oceny. Najpierw nieudanie rozpoczął zawody, a później uczestniczył w fatalnym karambolu, po którym opuścił tor na noszach. Na szczęście nie doszło do żadnego poważnego urazu.

ZOBACZ WIDEO Idzie nowe! Znany komentator o tym, który z młodych obcokrajowców ma największy talent

Adrian Miedziński 3-. Kompletnie nieudana pierwsza część zawodów. W drugiej było już lepiej, ale do ideału jeszcze daleko. Pojechał na podobnym poziomie, co reszta seniorów bydgoskiej drużyny.

Matej Zagar 3+. Dobre biegi przeplatał słabymi. Najważniejsze jednak, że w piętnastym wyścigu przywiózł za swoimi plecami Kurtza, dzięki czemu Abramczyk Polonia nie straciła punktów.

Wiktor Przyjemski 6. Po raz pierwszy w spotkaniu ligowym zdobył komplet punktów. Był nieuchwytny, a biorąc pod uwagę kontuzję Jeleniewskiego, jego dyspozycja okazała się kluczem do sukcesu. Ten mecz junior gospodarzy zapamięta na długo.

Przemysław Konieczny 1. Wydawało się, że złapał formę, jednak przydarzyło mu się kolejne słabe spotkanie. Pokonał jedynie juniora gości w swoim ostatnim wyścigu.

Noty dla zawodników H.Skrzydlewska Orła Łódź:

Brady Kurtz 5+. Ależ to był występ Australijczyka. Przed ostatnią gonitwą dnia był niepokonany, jednak zawiódł w najgorszym momencie. W 15. wyścigu najlepszy okazał się Iversen i do urwania punktów Abramczyk Polonii zabrakło punktów 25-latka, który wcześniej nie miał sobie równych.

Luke Becker 4+. Z meczu na mecz radzi sobie coraz lepiej. W Bydgoszczy nie wyszedł mu tylko jeden bieg. Był w stanie pokonywać liderów gospodarzy.

Norbert Kościuch 2. W pierwszym wyścigu zdecydowanie brakowało mu prędkości. Tego problemu nie miał w kolejnym biegu, gdy udało mu się wyprzedzić Miedzińskiego i razem z Nowakiem przywieźć podwójne zwycięstwo. Następnie nie zdobył punktów, przez co zakończył mecz po 8. wyścigu.

Marcin Nowak 2+. Pojechał pięć biegów, a zaprezentował się na podobnym poziomie, co Kościuch. Oprócz 5. wyścigu żaden inny nie wyszedł po jego myśli.

Niels Kristian Iversen 4. Mecz nie układał się po jego myśli, w trzech pierwszych biegach dwukrotnie został objechany przez duet gospodarzy. Obudził się w samej końcówce, gdzie udało mu się wygrać dwa wyścigi z rzędu.

Nikodem Bartoch 2. To był jego powrót do Bydgoszczy, ale na pewno nie taki, jakiego sam by oczekiwał. W każdym razie wyciągnął raczej maksimum tego, co mógł. Z Przyjemskim nie był w stanie nawet tego dnia konkurować.

Aleksander Grygolec 1+. W biegu młodzieżowym pokonał Koniecznego i na pewno tego samego oczekiwano w 12. wyścigu. Junior gospodarzy wziął jednak rewanż i ostatecznie ten punkt zaważył na wyniku meczu.

Mateusz Dul Bez oceny. Jeden bieg z seniorami i nieuchwytnym Przyjemskim to zdecydowanie za mało, aby można było go za to spotkanie ocenić.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Przeczytaj także:
Gwiazda eWinner 1. Ligi zmieni otoczenie? W klubie są pewni, że rywale już do niego dzwonią
Buczkowski pewniakiem do jazdy w elicie. Mówi o swojej przyszłości w Falubazie

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×