Żużel. Duet ROW-u zapewnił finał. Poloniści zawalili w najważniejszym momencie

ROW Rybnik będzie rywalem Enea Falubazu Zielona Góra w finale 1. Ligi Żużlowej. W rewanżu zespół ten przegrał z Abramczyk Polonią Bydgoszcz tylko 44:46, głównie za sprawą Kurtza i Jana Kvecha. Żużlowcy gospodarzy zawiedli w najważniejszym momencie.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Jan Kvech WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Jan Kvech
Noty dla żużlowców Abramczyk Polonii Bydgoszcz:

Kenneth Bjerre 5-. Solidnie odkuł się za pierwszy mecz, który kompletnie zawalił. Pomimo dwucyfrowego wyniku jego występ nie był idealny, bo został trzykrotnie pokonany.

David Bellego 3+. Mocno przeciętny występ zawodnika, który sezon temu występował w PGE Ekstralidze. Wygrał jedynie jeden bieg, po którym otrzymał szansę w 14. wyścigu. Wówczas dojechał jednak ostatni i praktycznie pogrzebał szansą Polonii na finał.

Mateusz Szczepaniak 4+. Występ podobny do Bjerre, jednak kompletnie zawalił ostatnią gonitwę. Gdyby razem z Duńczykiem przywieźli podwójne zwycięstwo, jego drużyna walczyłaby w finale. W pozostałych biegach spisał się przyzwoicie i ostatecznie zanotował dwucyfrówkę.

ZOBACZ WIDEO: Jest zaskoczony. Mówi o bierności Fogo Unii i ZOOleszcz GKM-u

Szymon Szlauderbach 3. Nie szło mu praktycznie przez całe spotkanie. Przełom nastąpił w 11. biegu, który wygrał. Mimo przebudzenia nie dostał szansy w dwóch ostatnich gonitwach. Teraz można tylko gdybać, czy była to dobra decyzja.

Andreas Lyager 3+. Występ na poziomie Bellego. Spotkanie rozpoczął od zerówki, a później punktował w kratkę. Poza jednym wygranym biegiem nie było błysku od zawodnika, który na Sportowej notował znacznie lepsze występy.

Olivier Buszkiewicz 2+. Oprócz zwycięstwa w biegu juniorskim nie dołożył nic do punktacji swojego zespołu. W 4. wyścigu młodzieżowiec z drużyny przeciwnej solidnie mu się odgryzł, bo wygrał cały bieg.

Bartosz Nowak 2+. Występ niemal identyczny jak jego kolegi z drużyny. Najpierw w biegu młodzieżowym ograł juniorów rywali, a później nie zapunktował.

Benjamin Basso bez oceny. Nie wystartował.

Noty dla zawodników ROW-u Rybnik:

Matej Zagar 3+. Średni występ byłego żużlowca Polonii. Zanotował dwa zwycięstwa biegowe, ale trzy wyścigi w jego wykonaniu były poniżej oczekiwań.

Seweryn Grabarczyk bez oceny. Nie wystartował.

Patryk Wojdyło 2-. Bardzo nieudany występ jednego z liderów rybniczan w pierwszym meczu. Łącznie do dorobku zespołu dorzucił jedynie trzy punkty.

Patrick Hansen bez oceny. Stosowano za niego zastępstwo zawodnika.

Brady Kurtz 5. Nie ustrzegł się błędów, ale był jednym z dwóch liderów ROW-u. Pojawił się na torze siedem razy i udało mu się zdobyć najwięcej punktów. Bez takiego występu rybniczanie mogliby zapomnieć o finale.

Kacper Tkocz 2+. Mimo że zawalił bieg juniorski, to należy mu się olbrzymia pochwała za 4. wyścig. W końcu za jego plecami uplasowali się wówczas Bellego i Zagar, więc doskonale się zrehabilitował.

Kamil Winkler 1+. Nieudany bieg młodzieżowy, ale później przywiózł juniora drużyny przeciwnej za swoimi plecami. Za to należy mu się plusik.

Jan Kvech 5. Drugi z liderów ROW-u, który wprowadził swój zespół do finału 1. Ligi Żużlowej. Wystąpił siedem razy i zanotował podobny dorobek punktowy do Kurtza. Biorąc pod uwagę pierwszy mecz, zanotował spory progres.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×