Żużel na zasłużonym obiekcie przegrał z wyścigami chartów. Są nowe informacje

Wyścigi chartów są niezwykle popularne w Wielkiej Brytanii, ale przede wszystkim cieszą się zainteresowaniem bukmacherów. Z psami przegrał żużel w Wolverhampton, ale ostatecznie czworonogi trafią w inne miejsce.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Leon Flint WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Leon Flint
Wolverhampton Wolves jest jednym z najbardziej zasłużonych klubów na Wyspach Brytyjskich. Przyszłość tego ośrodka stoi jednak pod znakiem zapytania, bowiem czarny sport na Monmore Green przegrał z wyścigami... psów (więcej o tym piszemy TUTAJ).

Do końca wierzono, że dojdzie do zmiany decyzji. Tym bardziej że petycję w sprawie żużla w Wolverhampton podpisało ponad 20 tysięcy osób. Na niewiele to się jednak zdało i pod koniec października rozegrano ostatnie zawody w historii tego 264 metrowego toru.

Była to towarzyska konfrontacja Wolverhampton Wolves z zespołem Wolves at Heart. Wyrównane starcie zakończyło się remisem 45:45, a tym, który wygrał ostatni wyścig, był Amerykanin Luke Becker (wyniki TUTAJ).

Zawodnik przyznał, że Monmore Green jest dla niego szczególnym miejscem. Stadion miał się przekształcić w arenę wyłącznie dla wyścigów chartów. Miał, bo to już czas przeszły. Okazało się, że psy w Wolverhampton będą ścigały się w innym miejscu, a konkretniej na torze konnym.

ZOBACZ WIDEO: Dominik Kubera z medalem w Grand Prix? Menedżer nie ma wątpliwości

- Tor dla chartów będzie zlokalizowany na głównym torze naprzeciwko trybuny i zostanie częściowo oświetlony. Prawdopodobnie dzięki temu uda się, że wyścigi będą odbywały się nawet cztery razy w tygodniu - dwa razy wieczorami (środa, sobota) i dwukrotnie popołudniami (wtorek, czwartek) - powiedział Matthew Pardoe, dyrektor Moorside Planning, którego cytuje expressandstar.com.

Niestety, ale żużel na legendarny obiekt jednak najpewniej nie wróci. Po stu latach klub rozpoczął poszukiwania terenu pod nowy obiekt po tym, kiedy właściciele Monmore Green Entain odmówili im przedłużenia najmu.

Dyrektor zarządzający cyklu wierzy, że Wolverhampton stanie się nie tylko przełomowym miejscem do wyścigu chartów w West Midlands, ale przede wszystkim w całym kraju.

Czytaj także:
14-latek dopuszczony do rywalizacji z dorosłymi zawodnikami
Po dobrym sezonie musiał zmienić klub

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×