Żużel. Wybrzeże powołało spółkę akcyjną. "Przystąpimy do procesu licencyjnego z pełną pokorą, ale i spokojem"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Nicolai Klindt
WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Nicolai Klindt
zdjęcie autora artykułu

Od 2024 roku ośrodki startujące w Speedway 2. Ekstralidze muszą występować jako spółki akcyjne. Taką powołano również w Gdańsku, gdzie pierwszymi akcjonariuszami zostali przedstawiciele trzech sponsorów.

Wcześniej w Gdańsku istniała już spółka akcyjna, jednak wówczas właścicielem było Stowarzyszenie GKŻ Wybrzeże, które w ostatnich latach było podmiotem, który każdorazowo ubiegał się o licencję żużlową i prowadził zespół ligowy. Teraz zmieniono koncepcję i Stowarzyszenie przestaje już prowadzić ligowy klub.

Akcjonariuszami Wybrzeże Gdańsk S.A. zostało trzech przedsiębiorców. Członkami zarządu są Tadeusz Zdunek, dotychczasowy prezes Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże i właściciel firmy będącej do tej pory sponsorem tytularnym, a także Piotr Szczodrowski, właściciel firmy Resol, a w gronie udziałowców jest też Arthur Kaldynski, prezes zarządu LTE Polska. Cała trójka wpłaciła środki na kapitał zakładowy nowej spółki.

To kolejny ważny krok do rozwoju gdańskiego klubu, który od lat występuje na drugim szczeblu rozgrywkowym. Kilka tygodni temu Wybrzeże pozyskało nowego sponsora tytularnego, jakim jest Energa z Grupy Orlen. Jak zdradził Tadeusz Zdunek, pomogło to uchylić kilka drzwi w kontekście rozmów z innymi podmiotami rozważającymi wsparcie żużla w Gdańsku.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Jensen, Krużyński, Cegielski i Szymański

Poniżej prezentujemy oświadczenie nowej spółki:

Informujemy, iż dnia 22 listopada 2023 roku zawarty został Akt Notarialny finalizujący powołanie Spółki Akcyjnej Wybrzeże Gdańsk S.A. Działanie to zwieńczyło wielomiesięczne prace mające na celu uformowanie podmiotu, którego misją jest prowadzenie żużlowej drużyny ligowej na mocy porozumienia ze Stowarzyszeniem Gdański Klub Żużlowym Wybrzeże.

Proces powołania Wybrzeże S.A. przebiegał w znakomitej, pełnej wzajemnego wsparcia atmosferze. Od początku rozmów naszym celem była budowa struktury właścicielskiej w oparciu o osoby, które przez wiele lat angażowały się finansowo i osobiście we wspieranie Klubu. Z tego miejsca dziękujemy Członkom Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże za współpracę i spójne działanie na rzecz istnienia i rozwoju sportu żużlowego w Gdańsku. Powołana w ubiegłym tygodniu Spółka swoje bieżące działanie opiera na trzech filarach w osobach właścicieli, jednakże docelowo jej struktury będą otwarte na każdego, komu los gdańskiego sportu żużlowego nie jest obojętny.

Pełni ekscytacji i świadomi stojących przed nami wyzwań oraz odpowiedzialności, jesteśmy na początku naszej wspólnej drogi. Cały czas aktywnie pracujemy nad pozyskaniem wsparcia w postaci kolejnych partnerów i sponsorów Klubu. Przed nami wymagający proces licencyjny, w ramach którego zgłosimy zespół do rozgrywek Speedway 2 Ekstraligi. Przystąpimy do tego procesu z pełną pokorą, ale i spokojem, zgodnie z maksymą Nec Temere, Nec Timide, czyli historycznym mottem Miasta Gdańska.

W skład Zarządu Klubu jako jego Członkowie wejdą Piotr Szczodrowski i Tadeusz Zdunek. Razem z naszymi współpracownikami dołożymy wszelkich starań, aby kontynuując żużlowe tradycje historycznego Wybrzeża, nasz ligowy zespół przynosił dumę mieszkańcom Gdańska, Trójmiasta i całego Pomorza.

Akcjonariusze Wybrzeże Gdańsk S.A. Piotr Szczodrowski, Członek Zarządu Tadeusz Zdunek, Członek Zarządu Arthur Kaldynski

Czytaj także:  Nowa nazwa drugiej ligi Budując stadion zbudował sobie monopol

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy prowadzenie klubu przez spółkę akcyjną mającą swoich akcjonariuszy w postaci osób fizycznych to krok w dobrą stronę?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
73
14.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jak rozwiążą kontrakty z powodu braku licecji to będzie raj dla Wybrzeża .