Żużel. Piotr Pawlicki narzeka na regulamin. "To dawno powinno być skorygowane"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Piotr Pawlicki
WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Piotr Pawlicki
zdjęcie autora artykułu

Piotr Pawlicki w wygranym 48:42 meczu NovyHotel Falubazu z ZOOleszcz GKM-em zdobył 8 punktów. Gdyby nie taśma, mogłoby być lepiej. - To jest trochę dziwny przepis - mówi zawodnik o swoim wykluczeniu.

- Wygrana cieszy, ale niedosyt jest, bo wszyscy pogubiliśmy punkty. Mogliśmy ten mecz wygrać większą różnicą punktów. Jeszcze jednak zapoznajemy się z torem. Na rewanż w Grudziądzu będziemy szykować się tak, żeby zdobyć co najmniej punkt bonusowy, ale oczywiście planem będzie wygrana - powiedział po wgrabym niedzielnym spotkaniu Piotr Pawlicki.

Spotkanie miało status zagrożonego ze względu na panujące warunki atmosferyczne i z tego względu na zielonogórskim torze rozłożono specjalną plandekę.

- Plandeka rozłożona na torze utrudniła nam zadanie, bo w czwartek trenowaliśmy na trochę innej nawierzchni. Toromistrz wykonał świetną pracę, bowiem start przygotował bardzo podobnie - przyznał żużlowiec.

Zawodnik odniósł się również do biegu, z którego został wykluczony, ponieważ wjechał w taśmę. -  Na szczęście wygraliśmy mecz i to cieszy, natomiast ja nie mogę być ze swojego wyniku zadowolony. Dwa biegi były nieudane w moim wykonaniu. Przede wszystkim ten, w którym wjechałem w taśmę. To jest trochę dziwny przepis, kiedy zawodnik z pierwszego pola, przy twojej pełnej koncentracji, rusza się obok i prawie dotyka taśmy, przez co wywołuje reakcję zawodnika obok, który ją zrywa. To dawno powinno być skorygowane i szkoda, że nic z tym nie zrobiono. Nie chcę oczywiście się tłumaczyć, bo ja byłem w tym momencie tym bardziej poszkodowanym, więc wiadomo, że będę miał większy żal. Kolejnym słabym biegiem była moja "zerówka" z czwartego pola, które było bardzo wyślizgane. Ciężko było mi z niego wyjechać. Poza tym w tym biegu mieliśmy bardzo mocnych rywali, gdzie Jaimon Lidsey pod koniec meczu spasował się bardzo z tym torem i ciężko było cokolwiek z tym zrobić - wyjaśnił.

ZOBACZ WIDEO: Po tych słowach Dudka rozpętała się burza. "Jestem chwytliwym tematem"

- Dokonaliśmy korekt w sprzęcie na ostatni wyścig. Już wiem, gdzie był błąd, który sprawił, że nie wygrywałem startów. Tak naprawdę cały czas poznajemy zielonogórski tor. Część zawodników jeździła tutaj w ostatnich sezonach - my przyjeżdżaliśmy raz w roku, albo ostatnio w ogóle. Im dłużej trwają zawody, tym większe wnioski wyciągamy z tego, jak ta nawierzchnia się zachowuje. Mam nadzieję, że przełoży się to na kolejne mecze, że nie będzie już takich wpadek - powiedział z nadzieją żużlowiec.

Pierwszy mecz tego sezonu NovyHotel Falubaz Zielona Góra odjechał w warunkach wiosennych, drugi w zimowych. W jakich łatwiej jest się dostroić do pogody? -  Jeździmy w PGE Ekstralidze, więc na tym poziomie trzeba wiedzieć co zrobić przy takiej pogodzie. Mamy treningi, kolejne zawody przed sobą, więc ten sprzęt będziemy coraz lepiej poznawać i dostrajać - zakończył.

Przeczytaj również:Fricke robił co chciał, ale kolektyw Falubazu zwyciężyłMają mały szpital na tej pozycji. Czy Texom Stal zdecyduje się na transfer?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy popierasz pomysł zmiany regulaminowej, o której mówi Piotr Pawlicki?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (13)
avatar
Möchomorek
24.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
@qqryq: Ale właśnie to nas z żużlu rajcuje, troszkę cwaniactwa, trochę kombinatorstwa, a jak twój zawodnik wyprzedza to nie krzyczysz: "Do płotu, do płotu z nim"? Ha ha, właśnie, to t Czytaj całość
avatar
qqryq
24.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
nie lubię Piotra Pawlickiego jako żużlowca i żałuję, że przepisy są takie, że byliśmy właściwie zmuszeni do jego zatrudnienia, niemniej po części ma on rację. Przepisy mówią, że po zapaleniu si Czytaj całość
avatar
szakal
23.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Myszy już czują spadek i zaczyna się płacz na regulamin.  
avatar
Kaspar
23.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Nastepny który ślepy i w dodatku płacz się zaczyna  
avatar
Gryz
23.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Piotrek nie załamuj się, dasz radę, jesteś"zawadiaka" i tak trzymaj !!