Żużel. Unia Tarnów zamyka stawkę! Tabela i statystyki Krajowej Ligi Żużlowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Stanisław Wrona / Na zdjęciu: Unia Tarnów
WP SportoweFakty / Stanisław Wrona / Na zdjęciu: Unia Tarnów
zdjęcie autora artykułu

Nowym liderem Krajowej Ligi Żużlowej w ten weekend zostało Trans MF Landshut Devils, które w hicie 3. rundy pokonało Unię Tarnów. Drużyna z Małopolski, uznawana przed sezonem za faworyta do awansu, na razie zamyka tabelę.

Oczywiście, należy pamiętać, że tak jak Trans MF Landshut Devils odjechało dotąd dwa mecze u siebie, tak Unia Tarnów odjechała dwa mecze na wyjeździe. Niemiecki zespół w niedzielne późne popołudnie pokonał "Jaskółki" (47:42) w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 3. kolejki Krajowej Ligi Żużlowej.

W sobotę po zaciętym boju derbowym Polonia Piła uległa na własnym torze Ultrapur Startowi Gniezno (44:46) i to drugi z tych zespołów jest w tym momencie wiceliderem tabeli. Pilanie są na trzeciej pozycji, wyprzedzając lepszym bilansem starć bezpośrednich OK Kolejarza Opole i Optibet Lokomotiv Daugavpils, które mierzyły się w niedzielę. Łotysze przegrali w stolicy polskiej piosenki (42:48).

Na pierwszym miejscu listy klasyfikacyjnej ustalanej na podstawie średniej biegowej znajduje się Adam Ellis z Polonii (2,600). Na drugim jest Lars Skupień z Kolejarza (2,333), a na trzeciej i czwartej pozycji są Kim Nilsson (2,300) i Erik Bachhuber (2,143) z szeregów Devils.

PEŁNE STATYSTYKI INDYWIDUALNE KRAJOWEJ LIGI ŻUŻLOWEJ -->

M Drużyna M Bon Pkt Z R P +/-
1 Ultrapur Start Gniezno 6 1 11 5 0 1 +42
2 Unia Tarnów 5 1 7 3 0 2 +38
3 Trans MF Landshut Devils 5 0 6 3 0 2 -25
4 OK Kolejarz Opole 6 0 4 2 0 4 -44
5 Optibet Lokomotiv Daugavpils 6 0 4 2 0 4 -8
6 Polonia Piła 4 0 2 1 0 3 -3

Pary 4. rundy KLŻ (18 maja):

Optibet Lokomotiv - Polonia Unia - OK Kolejarz Ultrapur Start - Trans MF Landshut

CZYTAJ WIĘCEJ: Zmazali plamę po nieudanej inauguracji. Dwa wykluczenia kluczem do porażki Żółta kartka w meczu polskiej ligi. Powodem niesportowe zachowanie   ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi: Hampel, Tarasienko, Birkemose i Gajewski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty