Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Memoriał Henryka Żyto. Kosmiczny Peter Ljung, Rasmus Jensen wygrał casting (relacja)

Zwycięstwem pary Krystian Pieszczek - Rasus Jensen zakończył się II Memoriał Henryka Żyto. Szczególnie zaskoczył Duńczyk, który w tym sezonie jeździł w 2. Lidze Żużlowej. Doskonałe zawody kolejny raz zaliczył Peter Ljung.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
podium II memoriału Henryka Żyto WP SportoweFakty / Michał Gałęzewski / Na zdjęciu: podium II memoriału Henryka Żyto
Pierwsze pozytywne emocje Memoriału Henryka Żyto miały miejsce przed rozpoczęciem turnieju. Podczas prezentacji, na której obecna była rodzina legendarnego byłego żużlowca Unii Leszno i Wybrzeża Gdańsk, najpierw Mikkel Bech, a po chwili Kacper Gomólski zakomunikowali kibicom, że zostają na kolejny sezon w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk.

Niestety po chwili miały miejsce dużo mniej pozytywne wydarzenia. Po koszmarnie wyglądającym wypadku Linus Sundstroem został odwieziony karetką do szpitala z podejrzeniem złamania kości udowej i zwichnięcia barku. Do końca zawodów nie pojechał też Kim Nilsson, który najprawdopodobniej złamał rękę. Wobec tych kontuzji, Team Citroen Zdunek i Team LTE straciły szansę na dobry wynik.

Makabryczny wypadek w Gdańsku. Zobacz więcej!
 
Ścigania - szczególnie jak na gdański tor - było tego dnia sporo. Większość zawodników, którzy mieli do podziału nagrody za poszczególne miejsca zawody potraktowało jak najbardziej serio, a szczególnie na torze zaimponowało dwóch zawodników.

ZOBACZ WIDEO: Tillinger: Nie wierzę w Łagutę. Zawodnik dostanie parę groszy więcej i zmienia klub

Pierwszym z nich był Peter Ljung. To żadna niespodzianka, bo Szwed od wielu lat pokazuje, że jest jak na pierwszoligowe warunki pewniakiem i tym razem przegrał tylko z Kacprem Gomólskim. Drugi to dla wielu może być jednak spore zaskoczenie. Rasmus Jensen, który w parze jechał z zeszłorocznym triumfatorem Memoriału Henryka Żyto - Krystianem Pieszczkiem miał doskonałe starty i do tego jechał parowo z wychowankiem Wybrzeża. Patrząc na ich jazdę, ręce same składały się do oklasków. Jeśli choć po części te zawody są castingiem do składu na kolejny sezon, gdańscy działacze powinni zrobić wszystko, by Jensen otrzymał rolę pierwszoplanową.

Liderzy Unii mają dość czekania na kasę. Zobacz więcej!
Po raz pierwszy Rasmus Jensen z rywalem przegrał w 15. biegu. Oczywiście był to Ljung, który prezentuje nadzwyczajną formę. W tym wyścigu popisową walkę na torze pokazali Pieszczek i Roman Lachbaum, którzy tasowali się ze sobą na torze. Ostatecznie lepszy okazał się gdańszczanin i również dzięki temu Team Avides wygrał zawody. Kolejne miejsca zajęły Team Kolanko-Transport z jadącymi na równym poziomie Duńczykami i Team LOTTO.

Punktacja:

I Team Avides - 25 pkt.
1. Krystian Pieszczek - 9 (1,1,3,2,1,1)
2. Rasmus Jensen - 16 (3,3,2,3,2,3)

II Team Kolanko-Transport - 21 pkt.
3. Mikkel Bech - 11 (2,1,2,2,3,1)
4. Andreas Lyager - 10 (0,2,3,1,2,2)

III Team LOTTO - 20 pkt.
9. Peter Ljung - 17 (2,3,3,3,3,3)
10. Roman Lachbaum - 3 (0,1,1,0,0,1)

IV Team Makita - 19 pkt.
13. Kacper Woryna - 9 (2,1,d,1,2,3)
14. Norbert Kościuch - 10 (0,3,2,2,3,0)

V Team Dackarna Malilla - 16 pkt.
11. Oliver Berntzon - 7 (1,0,d,3,0,3)
12. Kacper Gomólski - 9 (3,2,1,1,1,1)

VI Team LTE - 14 pkt.
7. Rohan Tungate - 13 (3,2,1,3,2,2)
8. Linus Sundstroem - 0 (-,-,-,-,-,-)
15. Karol Żupiński - 1 (1,0,0,0,0,0)

VII Team Citroen-Zdunek - 11 pkt.
5. Jacob Thorssell - 11 (2,3,1,2,1,2)
6. Kim Nilsson - 0 (w,ns,ns,ns,ns,ns)

Bieg po biegu:
1. (64,75) Jensen, Bech, Pieszczek, Lyager
2. (66,78) Tungate, Thorssell, Żupiński, Nilsson (w)
3. (65,97) Gomólski, Ljung, Berntzon, Lachbaum
4. (65,85) Jensen, Woryna, Pieszczek, Kościuch
5. (65,78) Thorssell, Lyager, Bech, Nilsson
6. (65,22) Ljung, Tungate, Lachbaum, Żupiński
7. (66,43) Kościuch, Gomólski, Woryna, Berntzon
8. (66,78) Pieszczek, Jensen, Thorssell, Nilsson
9. (67,22) Lyager, Bech, Tungate, Żupiński
10. (65,90) Ljung, Kościuch, Lachbaum, Woryna (d)
11. (66,53) Jensen, Pieszczek, Gomólski, Berntzon (d)
12. (66,47) Ljung, Bech, Lyager, Lachbaum
13. (66,84) Berntzon, Thorssell, Gomólski, Nilsson
14. (66,41) Tungate, Kościuch, Woryna, Żupiński
15. (66,40) Ljung, Jensen, Pieszczek, Lachbaum
16. (67,37) Bech, Lyager, Gomólski, Berntzon
17. (67,39) Kościuch, Woryna, Thorssell, Nilsson
18. (66,66) Jensen, Tungate, Pieszczek, Żupiński
19. (67,13) Woryna, Lyager, Bech, Kościuch
20. (66,82) Ljung, Thorssell, Lachbaum, Nilsson
21. (66,78) Berntzon, Tungate Gomólski, Żupiński

Czy gdańscy działacze powinni zaoferować kontrakt Rasmusowi Jensenowi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (16)
 • Godfather-Darth Vader Zgłoś komentarz
  Pieszczek to torowy bandyta.
  • Cysio Zgłoś komentarz
   Od mieszania herbata nie staje się słodsza. Zmiany w tabeli tylko utrudnią poròwnywalność wynikòw z historycznymi. Zasadniczym problemem Ekstraligi nie jest tabela, tylko nuda. Od kilku
   Czytaj całość
   lat mamy rozgrywki które wiadomo jak się skończą. Gołym okiem widać spadek zainteresowania. A kumulacją tego był finał ligi, który po prostu został odjechany i do zapomnienia. Wszyscy wiedzą co trzeba zrobić. PZM, Ekstraliga, kluby i dziennikarze. Ale milczą, bo głupio im się przyznać źe przez kilka ostatnich lat opowiadali dyrdymały. Że ideologiczne zaślepienie odebrało im zdolność merytorycznej oceny. Mòwiąc wprost, źe KSM musi wròcić.
   • UNIA LESZNO kks Zgłoś komentarz
    Ile bylo ludzi? Peter Ljung odzyskal forme, Rasmus Jensen bardzo dobrze jezdzi, ale ja bym go wzial do druzyny ktora chce awansu w 2 lidze, Wybrzeze w 2020 roku chyba juz na bank musi awansowac,
    Czytaj całość
    wiec to jest ryzykowne.
    • Goldi Zgłoś komentarz
     Skoro Ljung chce u nas być to powinniśmy wszystko zrobić żeby tak było.
     • Rafi GKS Wybrzeże Zgłoś komentarz
      Nie byłem, nie widziałem, ciekaw jestem obserwacji tych, którzy byli. Natomiast z liczb wychodzą różne koncepcje: 1. Ljung musi być. Jeśli on chce do nas przyjść i uda się
      Czytaj całość
      wyplątać go z kontraktu w Tarnowie, to trzeba go wziąć, nawet kosztem Thorsella. Owszem, Thorsell może jeszcze odpalić i wejść na nieco wyższy poziom , ale Ljung to jest gwarant 13-15 pkt na każdym torze (w 5 biegach). Bez takiego lidera trudno walczyć o cokolwiek więcej. Milik, owszem, sympatyczny chłopak, sprzęt niby z ekstraligi, ale co pokaże w I lidze - nie wiadomo. Ljung pokazuje już od kilku lat równą, niesamowitą formę. Jesli można, to bierzmy pewniaka zamiast zagadki. 2. Pisałem wcześniej, że przy dwóch Polakach (zakładam, że Pieszczek zostanie w Gdańsku), dobrą opcją byłoby wzięcie jakiegoś ciekawego gościa pod ósemkę. Może byłby to Lyager? Z tym, że taki człowiek musi jeździć w składzie na co dzień, a w przypadku kontuzji Polaka wskakuje pod ósemkę i zastępuje kevlar. To jest strategicznie całkiem dobra opcja, przy założeniu, że ten Lyager jednak będzie robić ok 6-8 pkt. Wtedy dwóch Polaków wystarczy, nie ma co się wypruwać, żeby pozyskać trzeciego dobrego Polaka, a na "Łęgowika" szkoda i pieniędzy, i nerwów. Nie będziemy mieć trzeciego Polaka na poziomie Krychy/Kacpra i trzeba się z tym pogodzić, a jak trzeba się pogodzić, to trzeba działać. Stawiam więc na Lyagera do stałego składu, z opcją przejścia na ósemkę w przypadku kontuzji Polaka. 3. Rasmus Jensen. Pytanie, na czym jechał. Na swoim sprzęcie, czy np pożyczył silniki - nie wiem - od Michelsena etc. (jak Klindt ostatnio), żeby się pokazać. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że chłopak jest czwartym zawodnikiem w Anglii. Ok, Anglia to Anglia, ale to pokazuje, że jeździecko jest dobry. W Szwecji niby średnio (1,644), ale też na poziomie zawodników takich jak Thorsell, Klindt, Protas, Milik etc. Może to jest nowy Thomsen?! Może warto go wziąć zamiast Thorsella, albo do walki o skład? 4. Żal Nilssona i Linusa :( Zdrowia!
      • f1 Zgłoś komentarz
       Z Ljungiem to chyba nie taka prosta sprawa, po pierwsze ma ważny kontrakt w Unii i musiałby go rozwiązać. Po drugie, widzę go raczej w EL niż w Nice, chociaż oczywiście ucieszyłbym się
       Czytaj całość
       gdyby pojeździł w Gdańsku. Już w rundzie zasadniczej pozamiatali tu razem z Kułakowem jak należy. Z innej beczki ciekaw jestem, dlaczego Norbert dał się skusić na występ - przyjechał porozmawiać z prezesem Zdunkiem czy z Piotrem Żyto? Chyba, że to przez wzgląd na pamięć leszczyńsko - gdańskiego Henryka Żyty, ale nawet ja jego występy znam tylko z opowiadań moich rodziców zatem i Norbert jako znacznie młodszy ode mnie też ich nigdy nie widział.
       • yes Zgłoś komentarz
        Kontuzje na koniec sezonu to zła sytuacja. Zamiast odpoczynku może być leczenie/rehabilitacja. W ostatnich dniach było/jest kilka informacji na ten temat...
        • Pride of London Zgłoś komentarz
         Ljung na 95% w Wybrzeżu
         • MłodzianTar Zgłoś komentarz
          Uryna kiepsko
          • kibicujmy kulturalnie Zgłoś komentarz
           Rasmus Jensen w Gdansku pozdrawiam cieniasa z czewy
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×