Żużel. Jason Doyle zszokowany wycofaniem się z rozgrywek drużyny Swindon Robins

Swindon Robins, aktualny Mistrz Wielkiej Brytanii, nie przystąpi do rozgrywek ligowych w 2021 roku z powodu sytuacji związanej z COVID-19, a także ze względu na remont stadionu. Decyzja ta zszokowała Jasona Doyle’a.

Michał Juraszek
Michał Juraszek
Jason Doyle WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Jason Doyle.
Australijczyk w ostatnich latach reprezentował barwy brytyjskiego klubu. Ze względu na ograniczenia nałożone na zawodników przez PGE Ekstraligę, według których żużlowcy mogą startować tylko w jednej lidze poza Polską, Jason Doyle początkowo zakładał występy dla Fogo Unii Leszno i właśnie Swindon Robins. Decyzja działaczy była więc dla niego szokująca.

- Byłem zszokowany i zasmucony, kiedy powiedziano mi, że Swindon nie przystąpi do rozgrywek. Mam nadzieję, że wraz z rozwojem stadionu wszystko pójdzie we właściwą stronę. Od kilku lat dużo się o tym mówi - mówił Doyle dla speedwaygp.com

Indywidualny Mistrz Świata nie mógł ścigać się na brytyjskich torach już w minionym roku, ponieważ rozgrywki zostały odwołane. Australijczyk jest stęskniony za Swindon oraz jazdą dla klubu i liczy na dalsze wsparcie fanów.

ZOBACZ WIDEO: Prezes Ekstraklasy S.A. szacuje straty klubów przez pandemię. Padła konkretna kwota

- W zeszłym roku brakowało mi zawodników, kierownictwa i kibiców Swindon. Bardzo za nimi tęskniłem, a w tym roku czeka mnie to samo. Mam nadzieję, że będę mógł liczyć na wsparcie fanów w Grand Prix - powiedział.

Wsparcie deklaruje menadżer zespołu Alun Rossiter, który także jest zmartwiony obecną sytuacją klubu. - Z niecierpliwością czekam na jego postępy w cyklu Grand Prix. Jako klub nadal będziemy mu kibicować podczas zawodów w Cardiff, a także przed telewizorami - zapowiedział w rozmowie dla speedwaygp.com.

- To boli, kiedy słyszy się o klubach planujących podpisywanie kontraktów, podczas gdy my nie będziemy się ścigać. Musimy jednak zachować cierpliwość i patrzeć na 2022 rok - stwierdził Alun Rossiter.

Zobacz także: Żużel. W latach świetności kusiły go inne kluby. On był wierny barwom Wybrzeża. Grzegorz Dzikowski kończy 62 lata

Zobacz także: Żużel. David Bellego wspomina ciężką kontuzję. Francuz mówi też o inwestycji i celach [WYWIAD]

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×