Bieg 15
46
3 : 3
44

PGE Marma żegna się z Ekstraligą. Z początku goście prowadzili podwójnie, ale Walasek na dystansie stracił drugą pozycję, a punkt gwarantujący "Żurawiom" remis przegrał o błysk szprychy z Buczkowskim.

d

Defekt na starcie Mikołaja Curyły. Okoniewski pewnie wygrywa bieg, nie dając żadnych szans Woźniakowi.

Przypominamy, iż w pierwszym meczu PGE Marma wygrała różnicą sześciu punktów.

Tomasz Gaszyński po Grand Prix Łotwy: Najlepszy silnik rozleciał się na starcie

Bieg 13
41
3 : 3
37

Dobry start zawodników z Bydgoszczy, którzy wyszli na podwójne prowadzenie. Do przodu uciekł jednak tylko Buczkowski, zaś przy wjeździe na drugie okrążenie rzeszowianie minęli Kościechę.

1
Bieg 12
38
2 : 4
34

Przerwa dla Mikołaja Curyły i Łukasza Sówki, którzy jadą bieg po biegu. Junior z Bydgoszczy do końca ścigał Nickiego Pedersena, zaś z tyłu na początku Sówkę chciał atakować Łoktajew, ale miał problemy z motocyklem.

1

Przerwa na równanie toru. Zawodnicy z Bydgoszczy pewnie prowadzili od startu do mety.

Testowałem nowy tłumik w Szwecji - rozmowa z Jarosławem Hampelem

Bieg 10
31
3 : 3
29

Ogromny pech Aleksandra Łoktajewa. Z początku bydgoszczanie byli na podwójnym prowadzeniu, ale na trzecim okrążeniu na pierwszej pozycji Łoktajew zanotował defekt. Gaschka również miał problem z motocyklem, z tą różnicą, że dopiero po przejechaniu jeszcze jednego okrążenia jego mechanikom udało się zgasić silnik.

Bieg 9
28
2 : 4
26

Po starcie na podwójnym prowadzeniu byli goście, ale na dystansie Buczkowski wywalczył dwa punkty.

Bieg 8
26
2 : 4
22
Marco Gaschka Taśma Łukasz Sówka
1

Przerwa na równanie toru. Taśma Sówki, który miał zastąpić Dawida Lamparta. Za niego pojedzie więc Marco Gaschka. Andersen najlepiej wyszedł spod taśmy, ale na drugim łuku został wyprzedzony przez Pedersena. Z tyłu Woźniak bezskutecznie atakował Gaschkę.

Krzysztofa Kasprzak: Szkoda, że takie tory robią na Grand Prix

Bieg 7
24
1 : 5
18

Sówka najlepiej wyszedł ze startu. Szybko dołączył do niego Walasek i bydgoszczanie nie mieli żadnych szans w walce na dystansie.

Bieg 6
23
5 : 1
13

Bydgoszczanie znakomicie wystartowali i bez większych problemów poradzili sobie z rywalami. Pavlic miał problemy na dystansie, ale utrzymał motocykl i dojechał do mety.

Bieg 5
18
3 : 3
12
Grzegorz Walasek Rezerwa taktyczna za Dawid Lampart
0

Przerwa na równanie toru. Pedersen znakomicie wystartował i nie dał szans rywalom. Z tyłu Walasek starał się wyprzedzić Kościechę, ale zawodnik z Bydgoszczy skutecznie się wybronił.

Zobacz zwycięstwo Grega Hancocka i pogoń Darcy'ego Warda (wideo) w finale GP Łotwy

Bieg 4
15
4 : 2
9

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Andersen świetnie wyszedł spod taśmy i nie dał żadnych szans rywalom.

Bieg 3
11
2 : 4
7

Łoktajew dobrze wystartował i prowadził przez trzy okrążenia, aż w końcu atakiem przy krawężniku minął go Pavlic, a następnie dwa punkty starał się odebrać Okoniewski.

Bieg 2
9
5 : 1
3

Świetny start bydgoszczan, którzy znakomicie rozegrali pierwszy łuk. Gospodarzy próbował gonić Sówka, ale bezskutecznie.

Bieg 1
4
4 : 2
2

Szczepaniak dobrze rozegrał pierwszy łuk i poradził sobie z Pedersenem. Później był już nieuchwytny i pewnie dowiózł do mety trzy punkty.

15:53 - Koniec prezentacji. Za chwilę zawodnicy wyjadą do pierwszego biegu.

15:49 - Rozpoczyna się prezentacja. Zawody zostaną rozegrane wg I zestawu startowego. Na trybunach jest 500 osób.

15:38 - Koniec próby toru. Kibice powoli zapełniają stadion, jest już ich około trzystu.

15:29 - Zaczyna się próba toru. Rafał Okoniewski i Łukasz Sówka wyjechali ze strony PGE Marmy. Spośród gospodarzy wyjadą Mateusz Szczepaniak i Szymon Woźniak. Na trybunach jest już około stu osób.

15:18 - Za chwilę rozpocznie się próba toru. Na trybunach jak na razie zasiadło około... 50 osób.

14:58 - Nad stadionem w Bydgoszczy ładna pogoda, trochę chmur i temperatura w okolicach 30° C.

W pierwszym meczu obu ekip wygrała PGE Marma Rzeszów - 48:42.

Jak niedzielene mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?