2 : 4
45
Adrian Gała Rezerwa zwykła za Tomasz Jędrzejak
0

Janowski atakował prowadzącego od startu Protasiewicza, ale tylko przez moment na początku wyścigu. Poźniej "Magic" musiał uważać na napędzającego się Karpowa.

Bieg 13
37
2 : 4
41
Jason Doyle Zastępstwo zawodnika za Jarosław Hampel
3

Jędrzejak na pierwszym łuku wypychał na zewnętrzną Jasona Doyle'a, co próbował wykorzystać Woffinden, ale Australijczyk nabrał prędkości po szerokiej i uciekł do przodu. Jędrzejak bronił się później przed Protasiewiczem, który na wejściu w przedostatni łuk wyprzedził zawodnika gospodarzy. Przerwa.

-> Przyczepny (6): Talent bezwzględny

Bieg 12
35
4 : 2
37

W powtórce bardzo dobrze wystartował Adrian Gała, który na prostej przeciwległej startowej nie zostawił przy bandzie miejsca Patrykowi Dudkowi i utrzymał przewodnictwo w stawce. Dudek w dalszej fazie wyścigu zaciekle ścigał juniora Betard Sparty, ale ten nie popełniał błędów, jechał mądrze i dowiózł cenne zwycięstwo do mety.

Ciasno na pierwszym łuku. Upadki Adrian Gała i Maciej Janowski. Junior Sparty szybko pozbierał się z toru. Janowski wciąż przebywa na torze. Jeśli będzie zdolny do dalszej jazdy, to powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie. Ambulans wyjechał na tor. Zawodnik Betard Sparty o własnych siłach udał się do karetki i został nią przetransportowany do parku maszyn. Janowski jest zdolny do dalszej jazdy.

Bieg 11
31
5 : 1
35
Tai Woffinden Rezerwa taktyczna za Szymon Woźniak
3

Gospodarze lepiej wystartowali i wysunęli się na podwójne prowadzenie. Do przodu uciekł Woffinden, natomiast Milik musiał mieć się na baczności, aby nie wyprzedził go któryś z zielonogórzan.

1
Bieg 10
26
3 : 3
34

Maciej Janowski na pierwszym łuku wyjechał na prowadzenie, natomiast na wejściu w drugi wiraż Jędrzejak minął Pieszczka. Protasiewicz zagrażał Janowskiemu i dopiął swego atakiem po szerokiej. "PePe" wygrał z Janowskim o błysk szprychy. Przerwa.

1

Tai Woffinden wysunął się na czoło stawki na wyjściu z pierwszego łuku. Zawodnicy jechali gęsiego przez większość biegu. Podczas 3. okrążenia Doyle atakował Woffindena.

Szymon Woźniak otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

Bieg 8
20
2 : 4
28

Vaclav Milik dobrze wyjechał sprzed taśmy, ale równie udanie wystartował Patryk Dudek. Zielonogórzanin napędził się na pierwszym łuku po szerokiej i wyprzedził czeskiego żużlowca. W dalszej fazie wyścigu zawodnicy jechali w sporych odległościach od siebie.

Andriej Karpow otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

Bieg 7
18
4 : 2
24

Po starcie prowadzenie objął Tai Woffinden, natomiast z tyłu Szymon Woźniak na pierwszym wirażu uporał się z Sebastianem Niedźwiedziem wywożąc go na szeroką. Przerwa.

-> Kibice w Ostrowie chcieli zobaczyć Woffindena. Dlaczego nie pojechał?

Bieg 6
14
1 : 5
22
Piotr Protasiewicz Zastępstwo zawodnika za Jarosław Hampel
2

Gospodarze dobrze wystartowali, ale źle pojechali w pierwszym łuku, zostawili zdecydowanie za dużo miejsca przy krawężniku, co wykorzystali goście. Pewne 5:1 pary Falubazu.

Bieg 5
13
3 : 3
17

Na pierwszym łuku gospodarze wyjechali na podwójne prowadzenie, jednak zostawili oni zbyt dużo miejsca przy krawężniku, co natychmiast wykorzystał Patryk Dudek. Zielonogórzanin wysunął się na czoło stawki i wygrał w sposób niezagrożony. Z tyłu Karpow przez moment mocno zagrażał wrocławianom.

Bieg 4
10
3 : 3
14

Vaclav Milik świetnie zachował się na początku biegu. Na pierwszym łuku nabrał prędkości po szerokiej i wyjechał na prowadzenie. W pogoń za nim rzucił się Protasiewicz, lecz Czech jechał poprawnie, nie popełniał błędów i dowiózł 3 punkty do mety. Przerwa.

-> Zapraszamy do zabawy i rozwiązania naszego quizu żużlowego!

Bieg 3
7
1 : 5
11
Patryk Dudek Zastępstwo zawodnika za Jarosław Hampel
3

Janowski przez moment był na prowadzeniu na pierwszym łuku, ale goście wzięli go w kleszcze i prędko się z nim uporali wyjeżdżając na podwójne prowadzenie. W dalszej fazie wyścigu tylko powiększali przewagę.

Bieg 2
6
5 : 1
6

Tym razem bardzo dobrze ze startu wyjechali gospodarze, którzy na wyjściu z pierwszego łuku wyjechali na podwójne prowadzenie. Na początku drugiego okrążenia Pieszczek wciskał się pod Adriana Gałę, lecz ten zdołał go założyć na wejściu w 1. wiraż 2. okrążenia. Ostatecznie para Betard Sparty dowiozła 5 punktów do mety.

Bieg 1
1
1 : 5
5

Patryk Dudek dobrze wystartował, dojechał na pierwszym łuku do krawężnika i wyjechał na prowadzenie. Szybko dołączył do niego Karpow, który wykorzystał drobne nieporozumienie wrocławskiej pary. Karpow skutecznie bronił się przed atakami Woffindena.

16:59 - Prezentacja zakończona. Zawodnicy wracają do parku maszyn.

16:54 - Zanim rozpoczęła się prezentacja, minutą ciszy uczczono pamięć Krystiana Rempały.

16:50 - Zawodnicy wyjechali do prezentacji.

16:42 - Wylosowano I zestaw startowy.

16:33 - Z kolei ze strony gospodarzy na sprawdzenie toru wyjechali Tai Woffinden i Maciej Janowski.

16:30 - Rozpoczęła się próba toru. Goście desygnowali na nią Piotra Protasiewicza i Jasona Doyle'a.

16:15 - Pierwsze spotkanie w Zielonej Górze zakończyło się zwycięstwem Falubazu 48:42.

16:03 - W Poznaniu od rana piękna pogoda. Słupki rtęci wskazują około 30 stopni Celsjusza. Składy potwierdzone.

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?