Kolejne zadanie wykonane. Stelmet z siódmą kolejną wygraną w EBL

W środowym meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi, Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał na wyjeździe TBV Start Lublin 77:69.
Jacek Konsek
PAP / Wojciech Pacewicz / Na zdjęciu: Gabe DeVoe i James Washington

Siódma wygrana z rzędu w Energa Basket Lidze stała się faktem. Stelmet Enea BC Zielona Góra choć nie zaprezentował wielkiej dyspozycji, to pewnie pokonał TBV Start Lublin 77:69 i umocnił się na 1. miejscu w rodzimych rozgrywkach. Podopieczni trenera Jovovicia nie przegrali w lidze od 26 grudnia.

Wystarczyła jedna kwarta, kilka minut niedyspozycji TBV Startu i emocje tak naprawdę się skończyły. W trzeciej odsłonie lublinianie zanotowali fatalne 2/17 z gry, w tym 0/7 w rzutach za trzy punkty. Zdobyli ledwo sześć punktów przy 20 Stelmetu, który odskoczył na kilkanaście punktów przewagi.

15 punktów, pięć zbiórek i trzy asysty zgromadził Michał Sokołowski. "Oczko" mniej dołożył Przemysław Zamojski, który trafił cztery trójki. Wśród pokonanych 19 punktów i 11 asyst miał Joe Thomasson.

Start udaną miał tylko końcówkę pierwszej połowy. W niej zanotował serię 14:2, po której wyszedł nawet na nieznaczne prowadzenie. To finalnie nie uchroniło zespołu trenera Dedka przed 10 porażką w bieżących rozgrywkach. 69 punktów to drugi najgorszy wynik Startu w sezonie, który w środowy wieczór wyglądał po prostu kiepsko.

W środę w zespole Stelmetu nie wystąpił jeszcze niedawno zakontraktowany Quinton Hosley. Debiut Amerykanina ma nastąpić w niedzielny meczu ligi VTB przeciwko Awtodorowi Saratow.

TBV Start Lublin - Stelmet Enea BC Zielona Góra 69:77 (14:16, 22:18, 6:20, 27:23)

Start: Joe Thomasson 19, James Washington 14, Kacper Borowski 13, Devonte Upson 9, Mateusz Dziemba 6, Marcin Dutkiewicz 3, Uros Mirković 2, Roman Szymański 2, Michael Gospodarek 0, Anton Gaddefors 0.

Stelmet: Michał Sokołowski 15, Przemysław Zamojski 14, Darko Planinić 10, Łukasz Koszarek 8, Gabe DeVoe 8, Adam Hrycaniuk 7, Markel Starks 5, Zeljko Sakic 5, Jarosław Mokros 5.