Siódmy, decydujący mecz w piątek w Toruniu - początek o godzinie 20:00. Zapraszamy na WP SportoweFakty

Koniec! Anwil triumfuje i o mistrzstrzostwie Polski zadecyduje siódmy mecz!

Michalak z linii rzutów wolnych i setka dla Anwilu

Simon na siódmy mecz! Kolejna "trójka" i to już jest po meczu

Umeh zza łuku, ale rywale bardzo daleko, a czasu bardzo mało

Przerwa dla Polskiego Cukru Toruń

Torunianie grają za szybko, za nerwowo - tak nie mają szans na powrót w tym meczu. Za chwilę na linii rzutów wolnych Zyskowski

Piąte przewinienie Szymona Szewczyka

Simon jest nie do zatrzymania - ma już 28 punktów, a Anwil ma 14 "oczek" przewagi

Almeida z ponowienia, Anwil coraz bliżej

Dobra akcja torunian po czasie i "trójkę" trafił Umeh

W 35 minucie pierwsze punkty zdobywa Gruszecki

Almeida zza łuku równo z końcową syreną czasu akcji!

Cel aktywnie, Cel skutecznie - czy Polski Cukier będzie jeszcze w stanie "ruszyć"?

Punktuje Czyż, Anwil odjeżdża na rekordowe 14 punktów!

Torunianie szybko próbują zdobywać punkty, ale piłka nie wpada do kosza... a czas ucieka

To nie są jednak minuty Mbodja - teraz popełnił przewinienie na Simonie przy próbie rzutu zza łuku

W końcu! Lowery spenetrowal, oddał i Mbodj już musiał trafić

Mbodj spudłował cztery razy spod samego kosza! Piłka jednak nadal dla Polskiego Cukru

Czy Anwil dowiezie wygraną do końca?

Uraz Lichodieja chyba poważniejszy niż zwykły skurcz - Rosjanin w trzeciej kwarcie nie wyszedł na parkiet

Trzecie kwarty nie są domeną Polskiego Cukru Toruń - Anwil ma 10 "oczek" więcej przed kluczową częścią

Broussard pod kosz, ale w odpowiedzi kapitalny wsad Cela!

Kolejna strata Polskiego Cukru i plus 10 dla Anwilu!

Pół minuty chaosu i biegania od kosza do kosza kończy "trójką" Simon

Lowery ponownie zza łuku, ale czterema punktami odpowiedział Łąćzyński

Lowery z narożnika - Twarde Pierniki cztery "oczka" za Anwilem

Kulig nie wykorzystał dwóch rzutów wolnych. Zebrał Cel, a Szewczyk popełnił trzecie przewinienie

Cios za cios - Michalak z dystansu

Defensywa została na przerwie - tym razem z faulem trafia Diduszko

Łączyński ponownie! Tym razem z faulem - Anwil jest +8 nad Polskim Cukrem

Łączyński z Almeidą punktują na starcie drugiej połowy

Sulima zza łuku! Ależ mecz "Żubra" - a w całej serii jest bezbłędny w rzutach zza łuku: 3/3

Trwa serial Almeidy i rośnie przewaga Anwilu

Cztery "oczka" Almeidy i wracamy do stanu z przerwy - Anwil ma 7 punktów przewagi

Kolejna asysta Lowery'ego - tym razem skorzystał Diduszko

Łączyński punktuje na starcie drugiej połowy

Sulima rozgrywa najlepszy mecz w finałach - ma już 10 punktów i 5 zbiórek

Długa i cierpliwa akcja torunian - Lowery znalazł Umeha i "trójka" na koncie Polskiego Cukru

Wracamy i gramy dalej!

Mecz ma zostać wznowiony o godzinie 19:25

"Jest zgoda Polsatu i komisarza, żeby grać przy obecnym świetle" - poinformował Adam Romański za pośrednictwem Twittera

Według regulaminu w przypadku przerwania meczu są dwie opcje: dokończenie go lub rozegranie od początku w innym terminie

"Godziną o" ma być 19:30. Wtedy powinno się wszystko wyjaśnić co dalej

Na hali nieco jaśniej, ale dalej nie jest to "to" co być powinno

W Hali Mistrzów robią co mogą - jedną z opcji ma być użycie zasilenia awaryjnego, bo inaczej awaria może potrwać nawet do 22:45

Wydaje się, że awaria jest zdecydowanie poważniejsza i dotyczy zdecydowanie większego obszaru

Problem nie dotyczy jedynie Hali Mistrzów, ale i całego miasta

Dopóki "żarówki" się nie zapalą, druga połowa się nie rozpocznie...

Na razie w Hali Mistrzów... ciemności! Zgasło światło!

Czego Polski Cukier potrzebuje bardziej do zwycięstwa?

Torunianie ponownie dominują na tablicach - wygrywają 24:16 i mają aż 10 zbiórek w ataku przy zaledwie trzech rywali

Bohaterem pierwszej połowy jest bez wątpienia Chase Simon - amerykański snajper Anwilu ma już 19 punktów - wykorzystał 6 z 7 rzutów z gry i ma już na swoim koncie pięć "trójek"

Po pierwszej połowie włocławianie prowadzą 46:39. Niesamowita walka w Hali Mistrzów

Decyzja: niesportowy. Łączyński idzie na linię rzutów wolnych

Śnieg przerwał akcję faulem - sędziowie analizują przy IRS czy faul zwykły czy niesportowy

Śnieg ponownie jest lepszy od Lowery'ego

Trzecia "trójka" włocławian! Simon ma już 13 punktów i 100 procent skuteczności rzutów z gry!

Lichodiej w kontrze również z dystansu! Anwil ponownie ucieka

Ależ walka o każdą piłkę - Michalak najpierw niemal przewrócił ledy, potem trafił zza łuku!

Umeh miał otwartą "trójkę" na remis, ale nie może odnaleźć skuteczności - a po drugiej stronie Broussard dobiła spod samego kosza

Przerwa dla Anwilu Włocławek

Cel z dystansu! Polski Cukier już ma Anwil "na widelcu"

Mbodj na niesamowitym pułapie "złapał" Zyskowskiego, a Umeh wykończył kontrę

Dwie zbiórki w ataku i w końcu punkty zdobył Mbodj

Czy Chase Simon zaliczy kolejną "30-stkę" w tych play-offach?

Włocławianie mają 63 procent skuteczności rzutów z gry i 9 asyst. Polski Cukier wykorzystał zaledwie 6 z 19 rzutów i przegrywa pomimo aż 5 zbiórek w ataku (Anwil nie ma takiej ani jednej)

Anwil ponownie uciekł i po pierwszej kwarcie prowadzi pewnie, bo 26:16

Twarde Pierniki wracają dzięki rezerwowym - ci zdobyli 14 z 16 punktów Polskiego Cukru

Kulig bardzo aktywny dziś - dobry w obronie, skuteczny w ataku

Ławka Polskiego Cukru spisuje się o niebo lepiej od "startowców" - teraz punktuje Diduszko, wcześniej kolejne punkty dołożył Kulig

Simon z dystansu, Anwil ucieka!

Zupełnie inny Almeida w porównaniu z meczem numer 5 - Kabowerdeńczyk już z 4 punktami na koncie

Fatalny początek Gruszeckiego - pudło goni pudło, a Anwil napędza swoje akcje

Cwaniak Lowery - wybijał z auto, obił o plecy rywala i trafił spod kosza

Dużo pudeł z otwartych pozycji, narazie nerwowo po obu stronach - ręce drżą

Lichodiej łatwo ograł Gruszeckiego i otworzył wynik meczu

Mazurek Dąbrowskiego odegrany. Czy po raz ostatni w tym sezonie? Przekonamy się za około dwie godziny!

Sędziami dzisiejszego spotkania są Piotr Pastusiak, Marek Maliszewski i Dariusz Zapolski. Komisarzem zawodów jest Grzegorz Ziemblicki

W Hali Mistrzów tradycyjnie komplet ludzi i "wszyscy na biało"

Anwil jest pod ścianą. Chcąc dalej marzyć o obronie tytułu nie mogą sobie pozwolić już na porażkę. Kluczem do tego ma być poprawa walki na zbiórce i zdecydowane ograniczenie strat

Kto jest "cichym" bohaterem tej serii?

Robert Lowery nadal nie jest do końca sprawny. - Jest ryzyko, ale on może nam dać naprawdę dużo - mówi na antenie Polsat Sport Dejan Mihevc, trener Polski Cukier Toruń

Wyniki dotychczasowych meczów finałowej serii Energa Basket Ligi:Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 96:89Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 78:89Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 96:86Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 82:83Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 74:70

Kto wygra szósty mecz finałów Energa Basket Ligi?

Już w środę o godzinie 17:30 rozpocznie się szósty mecz finałów Energa Basket Ligi. W rywalizacji do czterech zwycięstw Polski Cukier Toruń prowadzi z Anwilem Włocławek 3:2. Czy dziś poznamy mistrza Polski?