Kolejny mecz już w środę o godzinie 17:30 - zapraszamy na WP SportoweFakty

Koniec! Polski Cukier wygrywa i jest o triumf od mistrzostwa Polski!

Strata Anwilu i tutaj nic już się nie zmieni - Polski Cukier wróci na prowadzenie w finałowej serii

Strata Lowery'ego - trzy sekundy do końca

Przerwa dla Polskiego Cukru Toruń

Simon zza łuku! Anwil ma tylko cztery punkty straty, ale do końca zaledwie 6 sekund

Pudło Łączyńskiego, ale piłka nadal dla Anwilu - 10 sekund do końca

Przerwa dla Anwilu Włocławek

Gruszecki nie pomylił się, Polski Cukier bardzo blisko wygranej

Lowery nie trafił zza łuku, ale Gruszecki zebrał w ataku! Za  chwilę dwa rzuty wolne dla "Gruchy" - 16 sekund do końca

Strata Anwilu po czasie! Gospodarze są bardzo blisko - 35 sekund do końca

Długa i cierpliwa akcja torunian - pod koszem znaleziony Kulig przestawił Lichodieja

Śnieg gra koncert, Polski Cukier ma trzy punkty przewagi

Każda akcja na kosz torunian daje korzyść - teraz faul wymusił Diduszko i powędrował na linię rzutów wolnych

Śnieg pod kosz i to daje punkty torunianom, a nie seryjnie pudłowane rzuty za trzy

Kolejne pudło zza łuku torunian, a to napędza "Rottwailery" - za chwilę na linii rzutów wolnych Szewczyk

Łączyński z dystansu i Anwil prowadzi

Znów pudło Twardych Pierników zza łuku i Anwil ma szansę na doprowadzenie do remisu

Torunianie niepotrzebnie rzucają cały czas z dystansu, a przewagę wypracowali sobie grając pod kosz - Umeh nie trafił, Simon w kontrze z faulem

Diduszko niczym killer prosto z ławki, ale "trójką" odpowiedział Łączyński

Wiśniewski miał otwartą pozycję w rogu, ale nie trafił, a Simon zmniejsza straty Anwilu

Umeh spenetrował, dograł do Cela, a ten trafił niemal równo z końcową syreną czasu akcji

Kulawy Lowery zza łuku!

Michalak wyrwał niczyją piłkę pod atakowanym koszem i trafił z faulem Mbodja, to jego czwarte przewinienie

Wiśniewski do Cela, a ten efektownie!

Mbodj nie do zatrzymania - kończy z faulem, mocne otwarcie torunian

Dla kogo ostatnia kwarta?

Tzecia kwarta dobiegła końca - 52:52 na tablicy wyników!

Cel przechwytuje, Cel wsadza - walka kosza za kosz

Zyskowski znów uciekł wszystkim za plecami i spokojnie punktuje

Najpierw bez punktu z linii Szewczyka, teraz tylko punkt Wiśniewskiego i kolejny remis

Twarde Pierniki w końcu "chodzą" na linię rzutów wolnych - ale podobnie, jak w poprzednim meczu - pudłują na potęgę

Almeida się rozkręca, kolejna skuteczna penetracja pod kosz

Teraz Kulig ogrywa Lichodieja i trafia z faulem

Impas przerwał Almeida trafiając z faulem Sulimy - to czwarte przewinienie tego zawodnika

Duże błędów po obu stronach, a teraz Lichodiej zamiast wsadzić zatrzymał się na obręczy. Duży chaos na parkiecie

23 minuta - właśnie tyle czasu potrzebowali torunianie, żeby stanąć na linii rzutów wolnych

Simon aktywny i coraz skuteczniejszy

Lowery od kosza do kosza - pierwsze ejgo punkty

Przebudzenie - Almeida z dystansu

Diduszko odpowiada Simonowi, torunianie wracają na prowadzenie

Simon ponad Lowery'm - są trzy punkty dla Anwilu

Gracze Polskiego Cukru Toruń jeszcze ani razu nie stanęli na linii rzutów wolnych! Dla porównania rywale z linii wykorzystali 11 z 16 rzutów

Czy Ivan Almeida zdoła się przebudzić w drugiej połowie?

Anwil musi zmniejszyć liczbę strat (8) i poprawić walkę na tablicach (13:22) - pomimo tego obrońcy tytuły i tak są w całkiem dobrym położeniu przed drugą połową

Ivan Almeida w tym meczu: 2 punkty (1/3 z gry), 1 asysta i... 3 straty. Wszystko to w 11 minut spędzonych na parkiecie. Jak na razie jego występ można podsumować krótko jednym słowem: fatalny

Kulig przez całe boisko trafia... w obręcz. Twarde Pierniki prowadzą po pierwszej połowie różnicą "oczka"

W ostatniej minucie dwie straty popełnił Almeida, wynik nie drgnął i Polski Cukier utrzymuje prowadzenie -

Mihevc kolejny raz wpuścił Lowery'ego, ale ten więcej szkodzi niż pomaga - teraz pudło spod kosza i faul niesportowy na Łączyńskim. Amerykanin szybko wrócił na ławkę

Umeh za trzy! Polski Cukier odpowiedział najlepiej jak mógł na utratę prowadzenia

Kolejna strata torunian i Czyż daje prowadzenie Anwilowi

Czyż wypuścił w powietrze Mbodja, potem trafił z faulem Cela i jest remis

Uaktywnił się Simon, a zupełnie niewidoczny Almeida ponownie powędrował na ławkę

Mbodj jest niesamowity - wykorzystuje wszystko i pod koszami jest dziś królem

Teraz "trójka" Zyskowskiego - doskonałe minuty tego gracza

Zyskowski dobrze wymusza faule i nie pudłuje z linii rzutów wolnych

Lowery ma wstawki "tzryminutowe", ale drużyna z nim na parkiecie ponownie buduje przewagę

Szewczyk ostoja Anwilu w ataku, ale w defensywie Mbodj teraz demoluje

Długo pudłowali po obu stronach, ale niemoc w końcu przełamał Mbodj wsadzając piłkę do kosza z góry

Polski Cukier ma już 6 zbiórek w ataku, ogólnie walkę "na deskach" wygrywa 12:4

Czy przy marginalnym występie Lowery'ego Polski Cukier zdoła wygrać?

Michalak wkręcił się pod kosz wykorzystując przewagę fizyczną nad Wiśniewskim - po pierwszej kwarcie Polski Cukier prowadzi różnicą dwóch punktów

Lowery mocno kuleje, raczej nei będzie mógł w pełni pomóc swojej drużynie

Za trzecim razem Almeidzie się już udało - "dał z góry"

Dwa pierwsze rzuty spudłował Almeida, a Mbodj "z góry" powiększa przewagę torunian

Gruszecki z dystansu i wynik ruszył

Ciekawa sytuacja - Mihevc pomylił się wyznaczając piątkę w protokole meczowym - miał być Umeh, a jest Kulig

Dejan Mihevc przemeblował pierwszą piątkę i poszedł mocno w "centymetry" - jednocześnie na parkiet wyjdą Cel, Kulig i Mbodj

Dotychczasowe wyniki finałowej serii:Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 96:89Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 78:89Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 96:86Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 82:83

Czy zagra Robert Lowery? Amerykański rozgrywający Twardych Pierników rozgrzewa się i chce zagrać - ile znaczy dla swojego zespołu pokazał chociażby mecz numer 4, kiedy to pociągnął Polski Cukier do wygranej

Niedzielne spotkanie poprowadzi trójka sędziowska Jakub Zamojski, Marcin Kowalski i Adam Wierzman. Komisarzem będzie Jarosław Czeropski

Kto wygra mecz numer 5. finałów Energa Basket Ligi?

Po dwóch meczach finałów Energa Basket Ligi Polski Cukier Toruń remisuje z Anwilem Włocławek 2:2 - rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw