W finałowej serii Energa Basket Ligi remis 2:2! Kolejne spotkanie w niedzielę w Toruniu. Zapraszamy na WP SportoweFakty

Almeida dostał piłkę, rzucił, ale nie trafił!

1,3 sekundy do końca meczu!

Przerwa dla Anwilu Włocławek

Broussard tylko raz, ale Cel z 10 metrów! Polski Cukier prowadzi!

Faulowany Broussard wędruje na linię rzutów wolnych

13,9 sekundy do końca spotkania

Fatalnie Polski Cukier! BŁĄD 8 SEKUND!

Przerwa dla Polskiego Cukru Toruń

Almeida bezbłędnie - 22 sekundy do końca

Kulig miał otwartą "trójkę", ale piłka poodbijała się od obręczy i nie wpadła. Za chwilę Almeida stanie na linii rzutów wolnych

Anwil popełnia błąd 24 sekund - 53 do końca spotkania

Diduszko się nie przejmuje, trafia i goście prowadzą

Lowery załamany siada ławce - przebudził się, grał teraz doskonale, a końcówkę meczu raczej spędzi poza grą

Broussard zatańczył z Lowery'm - trafił, a ten drugi odniósł kontuzję stopy! Fatalnie dla meczu, jeżeli ten nie będzie mógł dokończyć tego pojedynku

Umeh odważnie, Umeh skutecznie

Łączyński popełnił piąte przewinienie

Lichodiej ograł Kuliga - prowadzenie przechodzi z rąk do rąk

Lowery! Zatańczył, zakręcił i trafił z półdystansu

Almeida zza łuku, Lowery zza łuku! Ależ oni grają

Kto będzie bohaterem swojego zespołu?

Lowery za trzy! Anwil ma już tylko punkt przewagi!

Umeh długo kozłował, ale wypatrzył Diduszkę, a ten trafił spod kosza

Szewczyk "z góry" i włocławianie znów odskoczyli

Lowery nie wykorzystał dwóch rzutów wolnych, teraz popełnił stratę - Anwil ponownie ucieka

Lowery z akcją 2+ i Twarde Pierniki mają już tylko trzy "oczka" straty

Umeh zza łuku z ponowienia - będzie ogień do końca

Lichodiej niczym środkowy, znakomity mnewr i łatwe punkty

Przewinienie techniczne dla Michała Michalaka za łapanie piłki po celnym rzucie swojego zespołu

Broussard otworzył "trójką", Anwil nadal w natarciu

No to dla kogo meczu numuer 4?

Anwil ponownie zdecydowanie lepszy w trzeciej kwarcie - na decydującą część włocławianie wyjdą przy prowadzeniu 60:55!

Tym razem Sulima z linii raz skutecznie

Zupelnie posypała się gra torunian po przerwie - nerwowe rzuty zza łuku, pudła z linii, a wszystko zaczęło się od serii strat Lowery'ego

Kolejne pudła z linii - tym razem Sulima nie trafił dwa razy, łącznie 9 rzutów przestrzelonych w tej części

Almeida jest w tej chwili nie do zatrzymania, dzięki niemu Anwil ma rekordowe sześć punktów przewagi

Almeida z dystansu! Już 27 punktów na jego koncie

Anwil ma od dłuższego czasu przekroczony limit fauli, ale torunianie nie wykorzystali już w tej kwarcie 7 rzutów wolnych!

Odpuszczony Kulig na dystansie znaleziony przez Gruszeckiego i celny rzut zza łuku tego pierwszego

Almeida z dystansu... i czwarty faul Łączyńskiego

Śnieg do Diduszki - w końcu torunianie trafili coś z gry

Wszystko się odwróciło - teraz to Polski Cukier popełnia straty i nie potrafi nawet trafić z linii rzutów wolnych

Almeida pod kosz - Anwil prowadzi! 16:0 seria włocławian!

Pudło Śniega, pudło Gruszeckiego i Polski Cukier nie potrafi ruszyć z 48 punktów

Seria Anwilu trwa - to już 12:0 po "trójce" Łączyńskiego

Kolejna strata i Anwil jest tuż tuż za Polskim Cukrem

Dwie straty Lowery'ego, a Anwil ma serię 7:0!

Almeida jako silny skrzydłowy gra bardzo efektywnie

Sekundy Lowery'ego - niecelna "trójka", przechwyt i skuteczna akcja z faulem!

Gruszecki bezbłędnie z linii rzutów wolnych, a włocławianie z kolejną stratą - kroki Szewczyka

Torunianie rozpoczęli od... błędu 24 sekund. Anwil natomiast od podania Almeidy do Gruszeckiego

Ostatnie wskazówki od trenerów i zaczynamy drugą połowę

Czy Polski Cukier Toruń "dowiezie" prowadzenie do końca meczu?

Włocławianie mają 52 procent skuteczności rzutów z gry i jest to wynik o 6 lepszy od rywali - ci oddali jednak aż o 16 rzutów więcej!

Lowery ma 7 punktów i 3 asysty. Jest niesamowicie naładowany energią - takiego go właśnie potrzebuje Dejan Mihevc

"Rottweilery" popełniły już 13 strat. Spudłowali też 5 z 11 rzutów wolnych i nie mają... ani jednego przechwytu. Ewidentnie dziś włocławska maszyna nie funkcjonuje na razie tak, jak życzyłby sobie Igor Milicić

Koniec pierwszej połowy - Twarde Pierniki mają 10 punktów więcej od broniącego tytułu Anwilu

Almeida ponownie popisł się wsadem

Almeida odpowiedział akcją 2 z faulem, ale rzutu wolnego nie trafił

Znaleziony w narożniku Gruszecki i kolejna "trójka" na koncie Twardych Pierników

Anwil ma już 12 strat, Polski Cukier zaledwie dwie

Diduszko ponad Almeidą, ten ponownie... leżał na parkiecie po kontakcie z rywalem

Dobre minuty Śniega - teraz skuteczna penetracja pod kosz, po staronie Anwilu z kolei ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Broussard

Długo kozłował Śnieg, w końcu znalazł Cela, a ten odpalił "trójkę"

Broussard z półdystansu - Anwil szukaopcji na powrót do meczu

Czy Anwil podobnie jak w pierwszym meczu zdoła zniwelować dwucyfrową stratę jeszcze przed przerwą?

Niesamowita dobitka Diduszki i pierwsza kwarta na +11 dla Polskiego Cukru Toruń!

Lowery niesamowicie aktywny, bierze na siebie dużo rzutów - narazie jednak ze skutecznościa nie koniecznie jest dobrze

Torunianie aktywnie i do kosza - Kulig skutecznie, przewaga rośnie

Gruszecki wykorzystał jeden rzut wolny, a goście prowadzą różnicą 10 punktów

Ale po drugiej stronie tej samej broni użył Sulima!

Szewczyk z dystansu - tak odpowiada Anwil

Niezwykle zmotywowany jest Lowery - teraz okradł Michalaka i popisał się bardzo efektownym wsadem

Kolejny blok Anwilu - tym razem Lichodiej zatrzymał Kuliga, ale ważniejsza rzecz jest taka, że w końcu swoją pierwszą "trójkę" trafił Lowery!

Almeida z ostrzeżeniem za flopowanie

Simon sam na 8 metrze i pierwsza "trójka" poleciała na konto Anwilu

Ależ kapitalny blok Szewczyka na Mbodju!

Lowery nie trafił z dystansu, ale jego wjazd pod kosz już zakończył się punktami

Lichodiej cierpliwie pod koszem ograł Cela

Lowery do Mbodja - ten efektownie z góry

Umeh za trzy punkty - skutecznie. Twarde Pierniki potrzebuję jego skuteczności

Wynik skutecznym rzutem z półdystansu otworzył Gruszecki, szybko wyrównał jednak Almeida

W Hali Mistrzów już po prezentacji, teraz  czas na uroczyste odegranie Mazurka Dąbrowskiego

Dejan Mihevc dokonał dwóch zmian w startowej piątce: Damiana Kuliga zastąpił w niej Aaron Cel, z kolei Łukasza Wiśniewskiego Michael Umeh

Bartosz Diduszko w przedmeczowym wywiadzie dla stacji Polsat stwierdził, że Polski Cukier Toruń ma swój plan na ten mecz. Jeżeli on nie zadziała i Anwil wygra po raz trzeci, Twarde Pierniki będą w niesamowicie trudnej sytuacji

Sędziami meczu będą Janusz Calik, Dariusz Zapolski i Wojciech Liszka. Komisarzem zawodów jest Ryszard Łabędź

- Anwil jest najlepszym zespołem w kraju. Milicić pokazuje dużą klasę. Włocławianie zdobędą kolejne mistrzostwo Polski - mówi Nikola Marković, który sezon rozpoczął w Anwilu, a niedawno sięgnął po mistrzostwo Rumunii z zespołem CSM Oradea

Kto wygra czwarty mecz finałów Energa Basket Ligi?

Wyniki dotychczsowych meczów:Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 96:89Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 78:89Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 96:86

Po trzech meczach finałowej serii Energa Basket Ligi w rywalizacji do czterech zwycięstw Anwil Włocławek prowadzi z Polskim Cukrem Toruń 2:1