Transfery. Tottenham Hotspur o krok od pozyskania napastnika. Nie jest nim Krzysztof Piątek
Tottenham Hotspur jest bliski sprowadzenia Stevena Bergwijna z PSV Eindhoven. Pozyskanie holenderskiego napastnika nie zamyka drogi do transferu Krzysztofa Piątka do londyńskiego zespołu.
Jak poinformował dziennikarz Fabrizio Romano, Tottenham Hotspur jest o krok od podpisania umowy ze Stevenem Bergwijnem. Do przeprowadzenia transakcji pozostały już tylko ostatnie szczegóły do uzgodnienia w sprawie opłaty za zawodnika. Kwota wykupu ma wynosić 31 milionów euro.
Bergwijn to napastnik PSV Eindhoven i reprezentacji Holandii. 22-latek w tym sezonie ligi holenderskiej strzelił pięć goli i zaliczył dziesięć asyst. W poprzednich rozgrywkach zdobył czternaście bramek i miał dwanaście asyst.
Jak dodaje Romano, pozyskanie Bergwijna nie zamyka drogi do przeprowadzenia transferu Krzysztofa Piątka. Wciąż trwają rozmowy pomiędzy Tottenhamem i AC Milan w sprawie umowy wypożyczenia, która zawierać miałaby zapis o wykupie polskiego piłkarza. Do porozumienia wciąż jednak daleko.
AC Milan chce odzyskać większość pieniędzy, jakie rok temu zapłacił za Piątka. Transfer z Genoa CFC to koszt 38 milionów euro. Teraz mediolańczycy chcą 30 milionów euro za Polaka, który w tym sezonie strzelił cztery gole w Serie A, z czego trzy z rzutów karnych.
Tottenham are one step away from signing Steven Bergwjin. Last details to be completed between Spurs and PSV on the final fee (€31M) and then... here we go!
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) January 28, 2020
Talks ongoing with AC Milan for Krzysztof Piatek (loan + buy option) but no agreement yet. #THFC #Tottenham #Spurs
Zobacz także:
Transfery. Legia Warszawa podpadła Rumunom. Właściciel klubu zły za negocjacje z napastnikiem
Przemysław Frankowski szczęśliwy w USA. Polak przekonywał do transferu Adama Buksę
Oglądaj Serie A NA ŻYWO w Pilot WP!
-
siber Zgłoś komentarz
Milan do Tottenhamu Hotspur. Media informowały o zainteresowaniu Anglików polskim piłkarzem, ale we wtorek "Koguty" uzgodniły warunki pozyskania z PSV Eindhoven Holendra Stevena Bergwijna."" Cena 27 mln funtów -
siber Zgłoś komentarz
Anglików polskim piłkarzem, ale we wtorek "Koguty" uzgodniły warunki pozyskania z PSV Eindhoven Holendra Stevena Bergwijna."" Cena 27 mln funtów -
faktowesporty Zgłoś komentarz
Czego nie rozumiecie? Nie piszcie codziennie o tym tchórzu. -
Ziemniak82PL Zgłoś komentarz
Bergwiin to skrzydłowy a nie napastnik !!! Kto wam pisze artykuły -
k 53 GKM Zgłoś komentarz
BAYERN .Oni wiedza jak wygrywac i komu DOGRYWAC,,,,