Media o meczu Ukraina - Polska: Obraz nędzy i rozpaczy, obdarci ze złudzeń. Ukraina liczy na "polskich towarzyszy"

Maciej Kmita
onet.pl

Onet.pl: Reprezentacja Ukrainy pokonała Polskę 1:0 (0:0) w meczu 9. kolejki grupy H eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Dla Biało-Czerwonych było to spotkanie ostatniej szansy i strata punktów oznacza, że drużyny Waldemara Fornalika na pewno nie zobaczymy na przyszłorocznym mundialu w Brazylii.

Zarówno przebieg meczu, jak i jego wynik pozwalał po pierwszej połowie mieć nadzieję na wygranie bitwy w Charkowie. Od początku drugiej znów jednak brakowało jakości, a z każdą minutą Polacy coraz rzadziej gościli w okolicy pola karnego Pjatowa. Ukraińcy też nie grali nadzwyczajnych zawodów, ale w 64. minucie dostali prezent, z którego nie mogli nie skorzystać

Sport.pl: Eliminacje do zapomnienia, mecz o wszystko do zapomnienia: Polska przegrała z Ukrainą w Charkowie 0:1. Czas na poszukiwanie nowego trenera.

Charków, stacja końcowa. Mundial w Brazylii jest już stracony, na Wembley czeka nas tylko towarzyski mecz. Ważny, ale ważniejsze od niego będą dyskusje, kiedy pożegnać Waldemara Fornalika i kogo znaleźć na jego miejsce, żeby się już nie powtórzyły takie eliminacje. Pełne meczów, które dawały jakąś nadzieję, ale nigdy nie kończyły się dobrze. Z powtarzającymi się banalnymi błędami, kiksami, źle wymierzonymi szarżami, niezdolnością do zadania decydującego ciosu. Z marnowanymi sytuacjami, z dobrą tylko jedną połową, bo albo piłkarze źle zaczynali, albo opadali z sił po przerwie. Od pewnego momentu oglądaliśmy już co mecz ten sam film. Rozbudzone nadzieje, niezła gra, rywal słabszy, niż się wydawało, a potem moment zaćmienia i po wszystkim. Zmieniali się tylko winowajcy. Tym razem nadzieje przetrwały do 64. minuty, a wypadło na Grzegorza Wojtkowiaka
[photo=158418]sport.pl[/photo]Waldemar Fornalik: Za wcześnie, żeby mówić o przyszłości

Nadzieje związane z pokonaniem Ukrainy i przedłużeniem szans na awans były bezpodstawne?