Wisła trenuje w Myślenicach, a pozostali? Wirtualny spacer po bazach treningowych klubów T-Mobile Ekstraklasy

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Centrum treningowe Cracovii przy Wielickiej 101 w Krakowie

Po Krakowie rozsiana jest Cracovia. Stadion główny Pasów mieści się przy Kałuży 1 w centrum miasta, a centrum treningowe usytuowane jest w południowo-wschodniej części miasta przy Wielickiej 101. Oba adresy dzieli ok. 7 km. Cracovia ma tam do dyspozycji jedno pełnowymiarowe boisko z naturalną trawą, jedną pełnowymiarową płytę z trawą sztuczną i dwa mniejsze place - po jednym z naturalną i sztuczną trawą.

Również Piast Gliwice nie ma możliwości trenowania przy swoim nowym stadionie i w tygodniu korzysta z boisk przy Sokoła położonych 3 km od stadionu przy Okrzei lub małego boiska ze sztuczną trawą przy stadionie głównym. Do dyspozycji jest też stadion przy Robotniczej, ale korzystają z niego głównie rezerwy.

Najuboższa baza, a w zasadzie jej brak, doskwiera Jagiellonii Białystok i Podbeskidziu Bielsko-Biała, które nie mają do dyspozycji boisk przy stadionach ani też swoich baz treningowych. Białostoczanie na zajęcia jeżdżą do oddalonych 25 km od miasta Pogorzałek, gdzie wybudowali z własnych środków budynek klubowy i boisko z naturalną płytą, ale to bardziej miejsce do trenowania niż prawdziwy dom drużyny, lub wynajmują obiekty od szkół. Górale z kolei albo wynajmują stadion Pasjonata Dankowice (czasem Rekordu Bielsko-Biała), albo trenują na obiektach BOSiR-u.

Na infrastrukturę nie ma co narzekać Pogoń Szczecin, która w bliskiej okolicy stadionu może korzystać z boisk naturalnych lub płyty ze sztuczną trawą.
[photo=180362]Stadion i boiska treningowe Pogoni Szczecin[/photo]

Wyprowadzenie centrum treningowego poza miasto to:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (6)
  • Zbigniew Fryczyński Zgłoś komentarz
    Dane autora są nieścisłe. Lech ma do dyspozycji przy Bułgarskiej 3 płyty, w tym jedną syntetyczną najnowszej generacji, podgrzewaną i wyposażoną w system nawadniania(dwie ze sztucznym
    Czytaj całość
    oświetleniem). W ośrodku we Wronkach, dwie płyty naturalne w tym jedną podgrzewaną(obie oświetlone) i cztery płyty naturalne w ośrodku treningowym w Popowie. Razem daje to dziewięć płyt treningowych nie sześć.
    • Fanatyk__Śląska___Wrocław Zgłoś komentarz
      Znowu żeby podnieść Ego Legii trzeba było napisać że Lechia i Śląsk mają dobrą bazę treningową "tylko dzięki temu...."
      • Artur Zgłoś komentarz
        Zagłębie ma rozbudowaną bazę, ale chyba na wychowanków w pierwszej drużynie się to niezbyt przekłada.
        • klops22 Zgłoś komentarz
          Bieda, że aż piszczy! U nas wszystko stoi na głowie: najpierw powinna być baza, potem akademia albo chociaż porządny plan szkolenia dzieci, potem stadion i na końcu wielkie transfery do
          Czytaj całość
          klubów. A u nas były miliony na zawodników, którzy mieli grać na budowanych dopiero stadionach, akademii żadnych, a baza? Trzy boiska Wisły i od razu halo na całą Polskę. Taką bazę do dyspozycji to powinni mieć juniorzy w każdym dużym klubie, który płaci piłkarzom rocznie po 0,5 miliona złotych!