Polacy na świecie: Gole Cywki, "Mierzeja" i Parzyszka, asysty Chrapka i Kokoszki, pudło "Lewego", okradziony "Grosik"

Maciej Kmita

Premierowe trafienia w barwach nowych klubów zaliczyli też Adrian Mierzejewski i Dariusz Łatka. "Mierzej" wpisał się na listę strzelców w meczu 1. kolejki saudyjskiej ekstraklasy, w którym jego Al-Nassr Rijad pokonał 4:1 Najran SC. Polak w 47. minucie gry głową zdobył gola na 2:0 dla swojego zespołu.

Natomiast grający od lipca w łotewskim FK Jelgava Łatka trafił do siatki FK Daugava Ryga w spotkaniu 26. kolejki tamtejszej ekstraklasy. Jego zespół zwyciężył 3:0, a Polak ustalił wynik spotkania.

Trzecie trafienie dla Sint Truidense VV zanotował w weekend z kolei Piotr Parzyszek. W meczu IV rundy Pucharu Belgii jego zespół mierzył się z KMSK Denze, a młodzieżowy reprezentant Polski przesądził o awansie swojej drużyny do kolejnej fazy, zdobywając w II połowie dogrywki gola na 3:2.