Emigranci: Strzelali aż miło!

Maciej Kmita

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam)

W sobotnim meczu 2. kolejki holenderskiej Eredivisie z Willem II Tilburg (3:0) swojego pierwszego ligowego gola w sezonie zdobył Arkadiusz Milik z Ajaksu Amsterdam. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 18. minucie, gdy głową wykorzystał dośrodkowanie Davy'ego Klaassena z prawej strony.

Jego gol da drużynie Franka de Boera prowadzenie, które w II połowie podwyższył Anwar El-Ghazi, pieczętując drugie ligowe zwycięstwo w sezonie. Na inaugurację wicemistrzowie Holandii pokonali na wyjeździe AZ Alkmaar również 3:0 i po dwóch kolejkach są liderem Eredivisie.

Zobacz premierową bramkę Arkadiusza Milika: Gol Milika. Pewne zwycięstwo Ajaksu (wideo) Źródło: TVP S.A.
Arkadiusz Milik jest już napastnikiem z tej samej półki co Robert Lewandowski?