Emigranci: Ostatnie przetarcie przed reprezentacją

Maciej Kmita

Adrian Mierzejewski (Al-Nassr Dubaj)

A jak radzili sobie emigranci, którzy są poza obszarem zainteresowań selekcjonera? Popis dał Adrian Mierzejewski, który zdobył dwie bramki w piątkowym meczu 2. kolejki saudyjskiej ekstraklasy z Al-Qadisiyah (2:2).

41-krotny reprezentant Polski pierwszego gola strzelił w 14. minucie gry, zmuszając bramkarza rywali do kapitulacji świetnym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 20 metrów. Po strzale Mierzejewskiego piłka wylądowała w samym "okienku" bramki, a nim zatrzepotała w siatce, odbiła się jeszcze od poprzeczki. Trzy minuty później "Mierzej" podwyższył prowadzenie Al-Nassr na 2:0. Tym razem pokonał golkipera Al-Qadisiyah głową po rzucie rożnym.