WP Euro Raport: Powrót Króla! Świetne występy Biało-Czerwonych

Maciej Kmita

Łukasz Piszczek podczas zimowej przerwy wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie Borussii Dortmund, a w inaugurującym rundę rewanżową spotkaniu z Borussią M'gladbach reprezentant Polski potwierdził, że Thomas Tuchel się nie pomylił. Piszczek zagrał tak dobrze, że znalazł się "11" kolejki według "Kickera".

W wyjściowym składzie po zimowej przerwie znalazł się też Paweł Olkowski, ale w meczu z VfB Stuttgart (1:3) wychowanek Małejpanwi Ozimek został ściągnięty z boiska już w 52. minucie gry i został oceniony bardzo nisko.

Aż dwa mecze w minionym tygodniu rozegrał Kamil Glik. Najpierw jego Torino w zremisowało z Sassuolo (1:1) w zaległym spotkaniu 16. kolejki Serie A, a w weekend uległo 0:2 Fiorentinie. Polski obrońca w obu meczach rozegrał po 90 minuty.

Palermo Thiago Cionka pokonało wysoko Udinese (4:1), ale Brazylijczyk znów nie doczekał się debiutu w barwach sycylijskiego zespołu. Cionek czeka na występ w meczu o stawkę już od 13 grudnia.

Jeszcze dłużej poza grą jest Łukasz Szukała, który wciąż nie wyleczył kontuzji kolana. 32-latek pauzuje już od końca listopada, a w weekend tylko z trybun obejrzał zaskakujące zwycięstwo Osmanlisporu z Galatasaray Stambuł (3:2).

Pozostali defensorzy reprezentacji Polski występujący w Ekstraklasie i rosyjskiej ekstraklasie wrócą do gry w lutym (Polska) i marcu (Rosja).