Fatalny bilans Arsene'a Wengera przeciwko Barcelonie

Bartosz Zimkowski

2011 rok

Rok po blamażu na Camp Nou w 1/16 Ligi Mistrzów znów Arsenal musiał rywalizować z Barceloną. Na Emirates Stadium między słupkami stał Wojciech Szczęsny i to był magiczny wieczór dla Kanonierów. Pierwszy raz pod wodzą Wengera wygrali z Katalończykami. Wynik 2:1 nie był idealny, ale dawał nadzieję przed rewanżem.

Na Camp Nou trwał zażarty pojedynek. Jeszcze w pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Wojciech Szczęsny, a tuż przed przerwą Messi dał prowadzenie Barcelonie. Osiem minut po zmianie stron goście wyrównali, ale 180 sekund później za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska wyleciał Robin van Persie.

W 69. minucie Xavi wyrównał losy rywalizacji, a 120 sekund później Messi wyrzucił Arsenal z Ligi Mistrzów.