"Lewy" do rezerwy. Tym razem bez gola, ale statystyka świetna

Cztery mecze, siedem goli - tak gra i strzela w tym sezonie rezerwowy Robert Lewandowski. W środę Polak znowu pojawił się na boisku jako zmiennik, choć tym razem obyło się bez gola. Oto wszystkie jego mecze po wejściu z ławki. Wiele ich nie było.

Jacek Stańczyk
M. Deines/PROMEDIAFOTO/PAP/DPA

Hoffenheim - Bayern 1:2 (od 67. minuty, 1 gol)

Po raz pierwszy w tym sezonie Robert Lewandowski pojawił się na boisku po wejściu z ławki 22 sierpnia ubiegłego roku. I było to wejście smoka. W 67. minucie polski snajper zmienił Philippa Lahma przy stanie 1:1. W 88. minucie wybiegł oko w oko z bramkarzem, ale ten obronił jego strzał. Po chwili znów górą był golkiper, jednak do trzech razy sztuka - po indywidualnej akcji Douglasa Costy piłka dotarła do niekrytego "Lewego", który nie miał problemów z ulokowaniem jej w siatce. "Joker Lewandowski uratował Bawarczyków" - pisały niemieckie media.