WP Euro Raport: Pechowcy i bohaterowie

Maciej Kmita

Bohaterem Tereka Grozny w spotkaniu z Rubinem Kazań (1:0) był Maciej Rybus. Reprezentant Polski tym razem wystąpił nie w obronie, a jako skrzydłowy i przesądził o zwycięstwie swojej drużyny. W 35. minucie Magomed Mitriszew zdecydował się na strzał z 18 metrów, ale trafił piłką w nogi Polaka, który szybko opanował futbolówkę, minął bramkarza rywali i posłał ją do pustej bramki. Rybus błyskawicznie zmazał zatem plamę z 32. minuty, gdy nie wykorzystał rzutu karnego. Polak uderzył z jedenastu metrów tak, że Siergiej Ryżnikow obronił jego strzał.

Występy pozostałych obrońców reprezentacji Polski przeszły bez większego echa. Po trzech meczach przerwy do "11" Palermo wrócił Thiago Cionek i rozegrał pełne 90 minut przeciwko Frosisone (2:0), a jego zespół sięgnął po pierwsze zwycięstwo od 24 stycznia, a pokonując sąsiada ze strefy spadkowej, znacznie zwiększył szansę na utrzymanie we włoskiej elicie.

Miejsce w wyjściowym składzie Cagliari stracił za to Bartosz Salamon, który już trzy ostatnie mecze zaczynał na ławce rezerwowych. Poza "11" 1.FC Koeln pozostaje też Paweł Olkowski, choć akurat w miniony weekend pojawił się na boisku już w 79. minucie, podczas gdy w sześciu poprzednich meczach rozegrał łącznie tylko trzy minuty.

Z powodu kontuzji dwa mecze Legii Warszawa opuścił Michał Pazdan. Ze względu na uraz kolana "Piranii" ma zabraknąć także w finale Pucharu Polski.

Klubowy bilans obrońców reprezentacji Polski w minionym tygodniu:

Obrońca Klub Rywal Minuty Bramki/asysty Rozgrywki
Łukasz Broź Legia Warszawa Ruch Chorzów (0:0) 9 0/0 Ekstraklasa
Cracovia (4:0) 0 - Ekstraklasa
Thiago Cionek US Palermo Atalanta Bergamo (2:2) 0 - Serie A
Frosinone Calcio (2:0) 90 0/0 Serie A
Paweł Dawidowicz Benfica II Lizbona Vitoria Guimaraes (3:3) kartki - Segunda Divisao
Kamil Glik Torino FC AS Roma (2:3) 90 0/0 Serie A
US Sassuolo (1:3) 90 0/0 Serie A
Rafał Janicki Lechia Gdańsk Pogoń Szczecin (2:0) kartki - Ekstraklasa
Piast Gliwice (0:3) 90 0/0 Ekstraklasa
Artur Jędrzejczyk Legia Warszawa Ruch Chorzów (0:0) 90 0/0 Ekstraklasa
Cracovia (4:0) 90 0/0 Ekstraklasa
Marcin Komorowski Terek Grozny Rubin Kazań (1:0) kontuzja - Priemjer-Liga
Tomasz Kędziora Lech Poznań Piast Gliwice (2:2) 90 0/0 Ekstraklasa