Finał Ligi Europy: Oceny WP SportoweFakty

Redakcja
Redakcja

Skala ocen 1-10 (wyjściowa 6):

Mariano Ferreira - 6,5

Brazylijczyk w I połowie nie rozgrywał dobrego meczu i zawinił w akcji, po której Liverpool wyszedł na prowadzenie, gdy pozwolił Danielowi Sturridge'owi na oddanie strzału. Tuż po przerwie odkupił winy, notując kapitalną asystę przy bramce Kevina Gameiro na 1:1.

Adil Rami - 6,5

Najpewniejszy i najrówniej grający przez cały mecz spośród wszystkich obrońców Sevilli. Gdy inni defensorzy w I połowie zawodzili na całej linii, Francuz trzymał fason. Po przerwie reszta obrońców dorównała mu poziomem. Musiał zejść z boiska przed końcowym gwizdkiem z powodu kontuzji.

Daniel Carrico - 6,0

Zaczął mecz od uchronienia Sevilli przed stratą gola, gdy wybił piłkę z linii bramkowej, ale później było tylko gorzej. W 13. minucie zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym, ale sędzia Jonas Eriksson go oszczędził, nie wskazując na "wapno". W II połowie grał już pewniej.

Sergio Escudero - 5,5

Zdecydowanie najsłabsze ogniwo Sevilli. W I połowie był niemiłosiernie ogrywany przez Anglików i nie pomagał swojej drużynie w ofensywie. Po zmianie stron zaliczył mniej wpadek, ale też w II połowie to Liverpool musiał się bronić.

Czy Sevilla FC odniosła zasłużone zwycięstwo?