"Hat-trick i nerwy" - polskie media po wygranej z Danią

Łukasz Witczyk

sport.tvn24.pl: Wielkie nerwy i pierwsza wygrana. To był wieczór Lewandowskiego

Drogę przez mękę przeszli polscy piłkarze w drugim meczu eliminacji mistrzostw świata z Danią. Gdy na początku drugiej połowy Robert Lewandowski strzelił trzeciego gola, wydawało się, że biało-czerwoni łatwo wygrają. Niestety, na własne życzenie zafundowaliśmy sobie horror. Na szczęście z happy endem. Odetchnęliśmy, bo wygraliśmy 3:2.

Plan na sobotę był jasny: zrewanżować się za remis w Kazachstanie (2:2) i odnieść pierwsze zwycięstwo w grupie. Kolejna strata punktów mocno skomplikowałaby sytuację biało-czerwonych, zwłaszcza że grupowi rywale nie rozdawali prezentów. Zarówno Rumunia, jak i Czarnogóra wygrały w sobotę odpowiednio z Armenią i Kazachstanem po 5:0.