Wrocław znów gości reprezentację Polski. Adam Nawałka przegrał tu w debiucie

Artur Długosz

Polska - Finlandia 5:0 (3:0)
26.03.2016 r.

Ostatni jak na razie mecz na nowym wrocławskim stadionie i zarazem prawdziwy pokaz siły Biało-Czerwonych. Efektowne zwycięstwo z Finlandią miało jeszcze inny aspekt. Była to czwarta wygrana Polski w ramach przygotowań do występu na Euro 2016, a w XXI wieku nie zdarzyło się, by na ostatniej prostej przed udziałem w MŚ albo ME Biało-Czerwoni, kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa.

Pod koniec marca 2016 roku Adam Nawałka w spotkaniu z Finlandią zaryzykował ze składem - szansę otrzymali między innymi Paweł Wszołek oraz Filip Starzyński. Obaj wówczas spisali się znakomicie.

Z Finlandią Biało-Czerwoni już po pierwszej połowie prowadzili 3:0, a po przerwie dorzucili jeszcze dwa gole. Znów świetne spotkanie rozegrał Kamil Grosicki, strzelec dwóch bramek.

Teraz Biało-Czerwoni na zakończenie jakże udanego 2016 roku znów zawitają do Wrocławia i w poniedziałek 14 listopada w towarzyskim spotkaniu zmierzą się ze Słowenią. Początek meczu o godzinie 20.45.

Czy reprezentacja Polski wygra w poniedziałek we Wrocławiu ze Słowenią?