Raport z kadry: wielki Zieliński, topowy Glik i nieskuteczni napastnicy

Bartosz Zimkowski

Regularny Glik

Kamil Glik tradycyjnie wystąpił w podstawowym składzie AS Monaco, a te znów dało popis gry. Na własnym stadionie pokonało Metz aż 5:0 i jest liderem Ligue 1.

Z powodu kontuzji we Francji zabrakło Igora Lewczuka, a Bordeaux nie miało żadnych szans w starciu z Paris Saint-Germian. Coraz gorzej wygląda sytuacja Macieja Rybusa, który ponownie spędził mecz na ławce rezerwowych - tak jak we Włoszech Thiago Cionek.

W podstawowej "jedenastce" Sampdorii Genua najprawdopodobniej na stałe zadomowił się Bartosz Bereszyński. Polak zagrał pełne 90 minut, a jego zespół wygrał z Bologną 3:1.

Warto odnotować, że rozgrywki wznowiła liga polska, a Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk i Maciej Sadlok rozegrali po 90 minut.

Klubowy bilans obrońców reprezentacji Polski w 2017 roku [b](gole i asysty z ostatniej kolejki):[/b]