Liga Mistrzów: Robert Lewandowski i jego wielkie mecze. Rozniósł Real Madryt, strzelił cztery gole w kwadrans

Kosmiczny sezon

W tym sezonie Lewandowski zdobył już 11 goli w sześciu występach w europejskim pucharze i jest na dobrej drodze do zdobycia korony króla strzelców. Nad wciąż mogącymi poprawić swój wynik zawodnikami ma pięć trafień przewagi. Pobił już swój indywidualny rekord z 2013 roku, a nie powiedział ostatniego słowa. Być może szanse na kolejne gole będą jeszcze cztery, jeżeli Bayern dotrze aż do finału.

Robert Lewandowski jest w grupie czterech zawodników, którzy mają na koncie po trzy hat-tricki w Lidze Mistrzów. Więcej od nich uzbierali tylko Lionel Messi oraz Cristiano Ronaldo. 26 listopada 2019 roku kapitan reprezentacji Polski potrzebował zaledwie 14 minut i 31 sekund, żeby cztery razy wpakować piłkę do bramki Crvenej Zvezdy Belgrad. Nikt nigdy nie zrobił tego tak szybko, a ekipa z Bawarii zwyciężyła w stolicy Serbii 6:0.

Snajper Bayernu może odpowiedzieć krótko: "we wszystkich" na pytanie: w ilu meczach trwającej edycji Ligi Mistrzów strzelił gola. W wygranym 7:2 spotkaniu z Tottenhamem Hotspur splendor przypadł co prawda Serge'owi Gnabry'emu, ale przecież Lewandowski dwoma trafieniami też przyczynił się do demolki ubiegłorocznego finalisty rozgrywek. Bayern wrócił do Anglii 25 lutego 2020 roku, a kapitan reprezentacji Polski ustalił wynik spotkania z Chelsea FC na 3:0. W sobotę rewanż w tej parze, a Lewandowski jest głodny goli, po ponad miesiącu przerwy od grania o stawkę.

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców trwającej edycji Ligi Mistrzów?