Benfica Lizbona
36' Jan Vertonghen 57' Darwin Nunez 58' Pizzi 89' Julian Weigl
Lech Poznań
2' Nika Kaczarawa 72' Filip Marchwiński
4:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Złudzeń nie było. Wynik jak najbardziej zasłużony. Niestety, tak wygląda polska piłka klubowa. Lech gra w fazie grupowej Ligi Europy, ale z każdym meczem wszystko wygląda coraz gorzej.

Po dograniu z rogu uderzał Ishak, wprost w bramkarza.

Ramirez uderzył sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od rywala i spadając za plecy obrońcy odbiła się od poprzeczki!

Jeszcze raz Benfica, jednak zabrakło uderzenia.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Gol! Strzelił Julian Weigl. I jeszcze wiadro pomyj na koniec. Sprzed pola karnego płasko uderzył Weigl. Mierzonego strzału przy słupku Bednarek nie był w stanie obronić. 4:0!

Moder do Ishaka, który uderzył ponad bramką. Szwed jednak był na spalonym.

Lech dłużej przy piłce, Benfica spokojnie czeka na koniec meczu.

Lech pod bramką Benfiki! Wow! Jednak po rzucie rożnym Butko strzałem gdzieś daleko za stadion pozwolił szybko wrócić na ziemię.

Benfica spokojnie, swoje już ma i więcej chce, ale nie do końca. Lech? Lech myśli o ważnym meczu z Podbeskidziem. Wszak za rok w Poznaniu muszą być puchary.

Benfica Lizbona. Schodzi: Rafa Silva. Wchodzi: Franco Cervi.

Kwadrans do końca. Przeważa Benfica. Gospodarze szukają gola numer 4.

Żółtą kartkę otrzymał Filip Marchwiński. A przypominamy, że Otamendi za ostry faul na Kaczarawie nie dostał kartki.

Benfica Lizbona. Schodzi: Everton. Wchodzi: Pedrinho.

Płaski strzał Evertona, Bednarek wybił piłkę na rzut rożny. Na linii bramkarz dobrze sobie radzi. Szkoda, że tylko tam.

Lech stara się przenieść ciężar gry na połowę gospodarzy. Kolejorzowi idzie to wszystko z dużym trudem.

Lech Poznań. Schodzi: Jan Sykora. Wchodzi: Wasyl Kraweć.

Lech Poznań. Schodzi: Muhammad Awad. Wchodzi: Dani Ramirez.

Lech chce już do domu. Benfica bawi się i chce więcej.

Szybko poszło. Kto poszedł z... "dwójką", wrócił i zobaczył trójkę. Taka gra słów. Co nam zostało.

Benfica Lizbona. Schodzi: Chiquinho. Wchodzi: Julian Weigl.

Benfica Lizbona. Schodzi: Pizzi. Wchodzi: Luca Waldschmidt.

Gol! Strzelił Pizzi. I bam! Przejęcie w środku pola, ponownie szybkich kilka podań. Z pola karnego uderzył Pizzi, Bednarek hmm... rzucił się na kolana. 3:0!

Gol! Strzelił Darwin Nunez. Asystował mu Pizzi. Okręgówka panie Bednarek... Bramkarz miał sporo czasu i długo zabierał się do wybicia piłki. W końcu sprzed pola karnego. Wprost pod nogi rywala. Gospodarze szybko rozegrali akcję i Nunez z bliska trafił na 2:0!

Celny strzał Lecha. Płasko uderzył Muhammad Awad, wprost w ręce bramkarza.

Lech w końcu pod bramką Benfiki, ale zagrożenia brak.

I znowu Benfica. Płaski strzał z ok. 16 metrów Chiquinho, piłka minęła bramkę o dwa metry.

Sporo szczęścia miał Lech. Kolejny raz uderzał Pizzi, ale trafił w rywala.

Od początku drugiej połowy w natarciu Benfica. Z dystansu uderzył Pizzi, ale dwa metry obok bramki.

Wracamy do meczu po przerwie!

Podoba Ci się gra Lecha Poznań?

Przerwa. Lech przegrywa, ale Kolejorz niewiele zrobił, aby było inaczej. Szkoda straconego gola w dość prosty sposób.

Wysoki pressing gospodarzy w końcu przyniósł skutek. Benfica przejęła piłkę.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Rzut wolny dla Lecha Poznań, ale niewiele z niego wyszło.

Kaczarawa zniesiony z boiska. Zastanawia nas, dlaczego Otamendi nie otrzymał za ostre wejście kartki.

Będzie konieczna zmiana, ucierpiał staw skokowy. Gruzin granie w 2020 roku już zakończył.

Kaczarawa ostro potraktowany przez Otamendiego. Gruzin krzyczy z bólu.

Gol! Strzelił Jan Vertonghen. I po marzeniach... Dogranie z rogu, piłki leciała i leciała. Jak się okazało wprost na głowę Vertonghena, obok obrońcy skakali Skóraś i Butko, ale nawet do brody nie doskoczyli rywalowi. Uderzenia głową Bednarek nie był w stanie obronić. 1:0!

Do przerwy już tylko jedenaście minut. Miał być pogrom, wstyd na cały świat, a jest remis i...

Akcja Benfiki przerwana. Sędzia dopatrzył się spalonego.

Cały czas przeważa Benfica. Lech przyjechał po punkt.

Nunez wpadł w pole karne, ale piłkę w ostatnim momencie wybił mu Satka. Nie będzie nawet kornera.

Szuka Benfica premierowego gola. Jednak gospodarze cały czas dość wolno rozgrywają swoje akcje.

Lech stara się wciągnąć rywala na własną połowę. A może po prostu nie potrafi z niej wyjść.

Bednarek odbił strzał oddany przez Pizziego z siedmiu metrów, poprawka Nuneza poszybowała w puste trybuny.

Dwadzieścia minut za nami. Niewiele się dzieje. Benfica na luzie, Lech w sumie też. Okazji bramkowych brak.

Lech w końcu przejął piłkę i przedostał się na połowę gospodarzy. Wszystko rozgrywa się w dość wolnym tempie.

Cały czas Benfica na połowie Lecha. Gospodarze jednak bez okazji na gola.

Alejandro Grimaldo padł w polu karnym Lecha. Sędzia uznał, że Puchacz mu w tym nie pomógł.

Atak pozycyjny gospodarzy, Lech biega za rywalami, piłki nie potrafi przejąć.

Na strzał z ok. 25 metrów uderzył Marchwiński, piłka poszybowała dwa metry ponad bramką.

Gospodarze wysoko atakują Kolejorza. O odważnym początku Lecha już powoli zapominamy.

Benfica powoli zdobywa teren. Lech skupia się na obronie.

Zagranie do Kaczarawy. Ten jednak na spalonym.

Lech na połowie Benfiki. Odważnie rozpoczął Kolejorz.

Grimaldo opatrywany poza boiskiem. Ucierpiały zęby zawodnika.

Żółtą kartkę otrzymał Nika Kaczarawa. Gruzin w walce o piłkę łokciem uderzył rywala