Standard Liege
26' Obbi Oulare 37' Michel-Ange Balikwisha 45+2' Obbi Oulare 45+3' Nicolas Raskin 63' Badoul-Fessal Tapsoba 72' Aleksandar Bojlević 90+3' Konstantinos Laifis
Lech Poznań
20' Djordje Crnomarković 43' Bohdan Butko 60' Mikael Ishak 74' Djordje Crnomarković 86' Wasyl Kraweć
2:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Porażka... Lech grał w przewadze, prowadził. Jednak pozwolił rywalom wyrównać, później "popisał" się Crnomarković. Mając w składzie tak nieodpowiedzialnych zawodników w Europie nie możemy myśleć o ogrywaniu rywali na ich terenie. W ostatniej minucie doszło do tego, do czego Lech wszystkich już przyzwyczaił. Dziękuje, dobranoc!

Gol! Strzelił Konstantinos Laifis. Asystował mu Laurent Jans. No tak, zapomnieliśmy, że jeszcze jest "Kolejorz-time". Dośrodkowanie z lewej strony, Laifi przeskoczył Rogne i głową pokonał Bednarka. 2:1 i koniec marzeń o igrzyskach. Wróć, o wyjściu z grupy.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Lech na moment pod bramką Standardu. Jednak wyraźnie to nie jest ten Kolejorz, który tak ładnie grał w eliminacjach do Ligi Europy. Widać... trudy rundy. Tak to jest z naszymi zawodnikami. Kilka meczów i "widać trudy".

Powinno być 2:1! Dośrodkowanie z prawej strony, głową z siedmiu metrów tuż ponad bramką uderzył Tapsoba!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Wasyl Kraweć.

Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Avenattiego, strzał rezerwowego na szczęście poszybował wysoko ponad bramką.

Akcja za akcję, jednak po obu stronach boiska bez większego zagrożenia.

Rzut rożny dla Standardu, po dograniu dobrze zachowała się obrona Lecha.

Przed nami decydujące minuty. Na boisku sporo niedokładności.

Lech Poznań. Schodzi: Jakub Moder. Wchodzi: Lubomir Satka.

Do zagrania z lewej strony doszedł Czerwiński. Strzał był jednak niecelny.

Standard. Schodzi: Nicolas Gavory. Wchodzi: Laurent Jans.

Standard. Schodzi: Nicolas Raskin. Wchodzi: Samuel Bastien.

Standard. Schodzi: Michel-Ange Balikwisha. Wchodzi: Felipe Avenatti.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Djordje Crnomarković. Brawo panie Crnomarković. Więcej takich "piłkarzy" w polskich zespołach i będzie... No właśnie, jak będzie. Gramy po dziesięciu.

Strzał z ok. 17 metrów trafił niestety w mur.

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Bojlević. Strzał Modera ręką zatrzymał obrońca. Kartka i kolejny rzut wolny.

Rzut wolny dla Lecha z ok. 22 metrów. Jakub Moder może "urwać"!

Sporo błędów popełnia w meczu Djordje Crnomarković. Gospodarze tylko na to czekają. Lech atakuje, Standard zamierza kontrować gości.

Z dystansu strzelał Ramirez, piłka przeleciała metr ponad bramką.

I wszystko wraca do tego co działo się na początku 2. połowy. Lech w ataku pozycyjnym.

Akcja Lecha przerwana, na spalonym Ishak.

Lech Poznań. Schodzi: Jan Sykora. Wchodzi: Wasyl Kraweć.

Gol! Strzelił Badoul-Fessal Tapsoba. To długo Lech prowadził... Błędy w obronie, z pola karnego uderzał Balikwisha, Bednarek odbił piłkę. Dobitka z bliska Tapsoby znalazła się w siatce. 1:1!

Szybka akcja Standardu, dogranie z lewej strony, ale strzał z siedmiu metrów Boljevicia był niecelny.

Gol! Strzelił Mikael Ishak. Asystował mu Tymoteusz Puchacz. Puchacz wjechał w pole karne, zrobił ruletę bez meduzy, po chwili piętą odegrał do Ishaka. Szwed mocnym strzałem w bliższy róg z narożnika pola bramkowego pokonał bramkarza. 0:1!

Odpowiedź Standardu, Gojko Cimirot zakręcił obrońcą, strzał zdołał odbić Bednarek!

Cóż oni zrobili. Sam na sam z bramkarzem Skóraś, Bodart odbił piłkę, po chwili jeszcze powstało zamieszanie w polu bramkowym. W końcu gospodarze piłkę wybili.

Lech w ataku, ale wielkiego tempa wicemistrzowie Polski nie chcą narzucać.

Płaskie dogranie Toby z lewej strony, bramkarz zdołał złapać piłkę. A już czekał na nią Ishak.

Dośrodkował Moder, głową uderzał  Ishak.  Piłka poszybowała ponad bramką.

Lech zaczyna zamykać Standard. Gospodarze coraz bliżej własnej bramki.

Tiba do Ishaka, piłkę w ostatnim momencie zablokował obrońca. Po chwili z futbolówką ruszył Moder. Jednak z niewiadomych przyczyn nie zdecydował się na strzał.

Wrzutka w pole karne Lecha, ale dobrze obrona gości.

Gospodarze chcą atakować, jednak piłkarze Lecha chcą przejąć mecz i założyli wysoki pressing.

Sędzia rozpoczął 2. połowę.

Standard. Schodzi: Merveille Bope Bokadi. Wchodzi: Badoul-Fessal Tapsoba.

Standard. Schodzi: Maxime Lestienne. Wchodzi: Aleksandar Bojlević.

Przerwa. Jak na razie przeważa Standard. Lecha niemal na boisku nie ma. Jednak całą drugą połowę Kolejorz będzie grał w przewadze.

Żółtą kartkę otrzymał Nicolas Raskin.

Bezsensowny faul najlepszego w barwach gospodarzy Oulare. Do przewinienia doszło w środku pola. Lech narodził się na nowo. Czy wykorzysta szansę?

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Obbi Oulare.

W końcu Lech! Indywidualna akcja Ishaka, strzał sprzed pola karnego poszybował ponad bramką.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Do dogrania z rogu doszedł Oulare, na szczęście dla Lecha uderzył ponad bramką.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bohdan Butko.

Zbliżamy się do przerwy. To nie była dobra połowa w wykonaniu gości.

Brawo panie Bednarek! Dogrywał Gavory, uderzał Maxime Lestienne, bramkarz zdołał odbić pilkę!

To mogła być zabójcza kontra Lecha. Mogła... Na spalonym Sykora i sędzia przerwał grę.

Odczuł wejście rywala Tiba. Pomocnik Lecha utyka.

Żółtą kartkę za ostry faul na Tibie otrzymał Michel-Ange Balikwisha.

Rzut rożny dla Lecha. Dobre dogranie, ale wbiegającego Ishaka uprzedził obrońca.

Gra Lecha w pierwszych dwóch kwadransach może się podobać?

Próba odpowiedzi Lecha. Na spalonym Sykora.

Ponownie na bramkę Bednarka uderzał Oulare. Jednak wprost w ręce bramkarza.

I właśnie napastnik Standardu doszedł do uderzenia. Strzał na szczęście minął bramkę.

Cały czas utrzymuje się przewaga Standardu. Lech konsekwentnie spokojnie w tyłach. Jedynym problemem jest Oulare.

Groźnie w polu karnym Lecha. Piłka jednak nie frunęła w kierunku bramki.

Sporo szczęścia miał Bednarek. Do dośrodkowania doszedł Oulare, strzał instynktownie odbił Bednarek!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Obbi Oulare.

Akcja Standardu przerwana. Sędzia dopatrzył się faulu w ataku Raskina na Butce.

Lech jeszcze bez okazji bramkowej. Standard takową już miał. Goście cały czas realizują założony plan.

Żółtą kartkę  za faulotrzymał Djordje Crnomarković.

Ładna akcja Lecha, jednak dogranie Sykory było niezbyt dokładne.

Minuty płyną, Lech nie zamierza atakować. Okazji szukają za to gracze Standardu.

Teraz było dużo groźniej. Po stracie piłki i szybkim jej rozegraniu Fai uderzył z siedmiu metrów. Bednarek końcami palców wybił futbolówkę na rzut rożny.

Sprzed pola karnego płasko uderzył potężnej budowy Oulare. Jednak wyszło dość anemicznie, Bednarek pewnie złapał piłkę.

Dogranie w pole karne Lecha. Bednarek wyszedł na dziesiąty metr i złapał piłkę.

Cały czas małe piłkarskie szachy. Kolejorz bardzo ostrożnie pozwala atakować rywalowi.

W końcu szybsza akcja Lecha, sprzed pola karnego uderzył Moder. Trafił jednak w plecy obrońcy.

Lech nie kwapi się do ataku. Poznaniacy czekają na to, co zrobią gospodarze.

Raskin mocno uderzył z ok. 30 metrów. Metr obok prawego słupka bramki Lecha.

Standard wysoko ustawiony, gospodarze Lecha atakują już pod jego polem karnym.

Ramirez prostopadle do Ishaka, ten jednak nie doszedł do piłki. Szybszy bramkarz.

Zameldował się Ishak. Szwed rzucił rywalem o ziemię. Przerwa w grze.