Rio 2016: złoty Bolt i Murray. Zmienne szczęście Polaków. Zobacz, co przespałeś

Olga Krzysztofik

Zmienne szczęście Polaków na stadionie lekkoatletycznym

Wojciech Theiner i Sylwester Bednarek nie wystąpią w finale skoku wzwyż. Polacy zakończyli rywalizację z wynikiem 2,22 m. Awans dałoby pokonanie 2,26 m w pierwszej próbie, z tą wysokością poradziło sobie bowiem tylko 15 lekkoatletów i wszystkich dopuszczono do finału.

W trójskoku Anna Jagaciak zakończyła rywalizację na dziesiątym miejscu. Zaczęła od niezłego skoku 14,07 m, ale w kolejnych próbach nie zdołała się poprawić.

Sofia Ennaoui wywalczyła awans do finału biegu na 1500 metrów. Sztuka ta nie udała się Danucie Urbanik i Angelice Cichockiej.

Trzy polskie biegaczki wystąpiły w półfinałach biegu na 400 metrów. Naszym zawodniczkom: Patrycji Wyciszkiewicz, Małgorzacie Hołub i Justynie Święty nie udało się wywalczyć awansu do finału.