Reprezentacyjna szóstka kobiet 2014 roku na świecie według portalu SportoweFakty.pl

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Redakcja portalu SportoweFakty.pl wybrała najlepszą reprezentacyjną szóstkę kobiet 2014 roku na świecie. Zobaczcie, kto znalazł się w tym zestawieniu.

1
/ 8
Alisha Glass (fot. fivb.org)
Alisha Glass (fot. fivb.org)

Rozgrywająca: Alisha Glass (USA)

Choć Amerykanki nie błyszczały podczas World Grand Prix i nie zakwalifikowały się nawet do turnieju finałowego cyklu, na mistrzostwa świata trafiły z formą idealnie. Rozgrywająca ekipy spod Gwieździstego Sztandaru na włoskim mundialu zaprezentowała się świetnie. Potrafiła zachować koncentrację w kluczowych momentach wielu trudnych meczów, co pozwoliło m.in. na pokonanie Brazylijek w półfinale mimo wcześniejszej porażki z nimi w fazie grupowej. Dzięki kreatywności Glass, jej drużyna była bardzo różnorodna w ataku przez cały czas trwania turnieju.

2
/ 8
Valentina Diouf (fot. fivb.org)
Valentina Diouf (fot. fivb.org)

Atakująca: Valentina Diouf (Włochy)

Do kadry narodowej wdarła się przebojem już na ubiegłoroczne mistrzostwa Europy, ale w tym roku 21-letnia atakująca grała jak w transie. Wielokrotnie wyciągała zespół z opresji i to głównie dzięki niej reprezentacja Włoch znalazła się w gronie czterech najlepszych drużyn świata. Potrafiła kończyć piłki nawet z kiepskiego rozegrania i nie najlepszej pozycji do ataku. Podczas gdy większość jej koleżanek z zespołu miewała swoje lepsze i gorsze momenty, Diouf utrzymywała swój znakomity poziom oraz niebotyczną skuteczność.

3
/ 8
Thaisa w ataku (fot. fivb.org)
Thaisa w ataku (fot. fivb.org)

I środkowa: Thaisa Menezes (Brazylia)

Brazylijka w tym roku potwierdziła swoją klasę. Popisywała się znakomitymi atakami zarówno z obiegnięcia, jak i klasycznych, czy przesuniętych krótkich. Do tego kapitalnie prezentowała się w bloku, co zostało potwierdzone nagrodą dla najlepiej blokującej zawodniczki mistrzostw świata we Włoszech. Jest siatkarką pełną energii, którą czerpie od niej cały zespół.

4
/ 8
Fabiana Claudino (fot. fivb.org)
Fabiana Claudino (fot. fivb.org)

II środkowa: Fabiana Claudino (Brazylia)

Absolutna gwiazda turnieju finałowego World Grand Prix, kiedy to była nie do zatrzymania podczas ataków z obiegnięcia. Duet, który tworzy z Thaisą, jest uznawany za najlepszy na świecie. Podczas mistrzostw globu wprawdzie nie wypadła tak dobrze, jak jej koleżanka z kadry, ale znalazła się w czołówce najlepiej blokujących turnieju. Indywidualnie Brazylijka rok 2014 może zaliczyć do udanych.

5
/ 8
Kimberly Hill zasłużenie zdobyła statuetkę MVP mistrzostw świata (fot. fivb.org)
Kimberly Hill zasłużenie zdobyła statuetkę MVP mistrzostw świata (fot. fivb.org)

I przyjmująca: Kimberly Hill (USA)

Któż by się spodziewał, że średnio spisująca się w Orlen Lidze była przyjmująca PGE Atomu Trefl Sopot, zostanie kilka miesięcy po zakończeniu sezonu klubowego mistrzynią świata i najlepszą zawodniczką tego turnieju. Okazało się, że Amerykanka doskonale odnalazła się w zespole prowadzonym przez Karcha Kiraly'ego. Doskonale radziła sobie w przyjmowaniu trudnych piłek i nierzadko w tej samej akcji jeszcze potrafiła się odwdzięczyć rywalkom atakiem nie do obrony. Dokładała do tego również fantastyczną zagrywkę, czym sprawiała kłopoty wielu ekipom.

6
/ 8
Ting Zhu w ataku (fot. fivb.org)
Ting Zhu w ataku (fot. fivb.org)

II przyjmująca: Ting Zhu (Chiny)

Kiedyś Chinki miały niesamowitą Wang Yimei, a teraz nadeszła jej godna następczyni. Gdy Ting Zhu - bo to o niej mowa - pojechała na mundial do Włoch, nie miała jeszcze ukończonych 20 lat. Okazało się jednak, że nie boi się wyzwań na najwyższym światowym poziomie. W całym turnieju została najlepiej punktującą zawodniczką, a niezwykłego wyczynu dokonała podczas starcia z gospodyniami turnieju. W przeciągu czterech setów gry Chińska przyjmująca zdobyła 32 punkty.

7
/ 8
Dla Brendy Castillo to był świetny rok w drużynie narodowej (fot. fivb.org)
Dla Brendy Castillo to był świetny rok w drużynie narodowej (fot. fivb.org)

To głównie dzięki jej doskonałej dyspozycji w obronie reprezentacji Dominikany udało się awansować do grona sześciu najlepszych zespołów tegorocznych mistrzostw świata. Świat znał już tę siatkarkę z dobrych występów w Rabicie Baku, ale teraz dopiero pokazała się z jak najlepszej strony na zawodach rangi reprezentacyjnej. Na swojej pozycji w tym roku kalendarzowym nie miała sobie równych.

8
/ 8

[b]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
Eder
27.12.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
No brawo, van Hecke i Diouf lepsze od Gamovej, Skowrońskiej... :O pozdro. Hill ładnie zagrała na mś, ale indywidualnie lepsze od niuej i od Chinki są Jaqueline, Jordan Larson, Gozde Sonsirma, Czytaj całość