LSK. Wilma Salas Rosell w ścisłej czołówce większości statystyk. Najlepsze przyjmujące sezonu 2019/2020

Redakcja WP SportoweFakty postanowiła pochylić się nad grą najlepszych przyjmujących naszej ligi, biorąc pod uwagę szczegółowe dane w różnych aspektach siatkarskiego rzemiosła. W większości z nich w czołówce znajduje się 29-letnia Wilma Salas Rosell.

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski

Nawrocki nie ma komfortu poprzedników

Od wielu sezonów pozycja przyjmującej w żeńskiej reprezentacji Polski budzi spore wątpliwości. Minęły czasy, kiedy znakomitą grę w biało-czerwonych barwach prezentowały Dorota ŚwieniewiczAnna Werblińska czy Aleksandra Jagieło. Niewątpliwym atutem wymienionych zawodniczek był szeroki wachlarz umiejętności, zarówno jeśli chodzi o elementy defensywne, jak i ofensywne.

Niestety Jacek Nawrocki może tylko pozazdrościć byłym trenerom kadry. Trzon obecnej reprezentacji stanowią siatkarki wyspecjalizowane w poszczególnych aspektach na pozycji przyjmującej. Jedna z reguły jest odpowiedzialna za przyjęcie i obronę, druga za odciążenie nominalnej atakującej.

W tym zestawieniu postanowiliśmy przedstawić dwunastkę najlepiej przyjmujących siatkarek minionego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Większość stanowią zawodniczki zagraniczne oraz te, które stanowią o aktualnej sile naszej kadry, jak Martyna Grajber czy Natalia Mędrzyk. 

Wszystkie dane pochodzą z jednego źródła, a ich autorem był statystyk Grupy Azoty Chemik Police, Kacper Duda. Jest to o tyle istotne, że pochodzą z jednego źródła, a nie z dwunastu różnych, jak na oficjalnej stronie rozgrywek.

Biorąc pod uwagę wszystkie składowe najlepszą przyjmującą LSK sezonu 2019/2020 była....

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
  • Igor Kowalik Zgłoś komentarz
    Grajber i Mędrzyk stanowią o sile reprezentacji ? Dobre , raczej tylko Natalia.Do tego dorzucam Stysiak , Górecką i Fedusio i mamy idealny zestaw przyjmujących do kadry.